Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

«Фарго» повертається!

27.09.2020
об 16:40
Автор: Тетяна Мисяновська

На каналі FX 27 вересня відбулася прем'єра четвертої частини чорної комедії «Фарго». На новий сезон прихильники серіалу чекали з квітня 2020 року.

 

 

Як все починалося?

В 1996 році брати Коен знімають тепер вже культову чорну комедію «Фарго». Зірковий каст, засніжена Міннесота, безглузді злочини, непересічний гумор та купа нагород, в тому числі два «Оскари» за головну жіночу роль та за найкращий оригінальний сценарій. Здавалося, що ще може чекати на стрічку, окрім певного місця в наших серцях? Наприклад, продовження історії на телебаченні. Хоча, з усією справедливістю треба сказати, серіал «Фарго» не можна назвати ні рімейком, ні сиквелом чи приквелом, - це самостійний продукт, що також здобув культовий статус. 

Тож, в 2014 році сценарист Ноа Хоулі створює мінісеріал «Фарго» за мотивами однойменного фільму. І, на щастя, автор не просто копіює стрічку для малого екрана, а знімає самобутню історію, яка, проте існує в тій же площині та всесвіті, що і першоджерело у виконанні братів Коенів. Ноа Хоулі походить із сім'ї письменників, його мати та бабуся обидві заробляли на життя друкованим словом, тож не дивно що йому майстерно вдається втілити дух фільмів Коенів у всіх десяти епізодах першого сезону, а згодом і в наступних сезонах не паразитуючи при цьому на першоджерелі. До того ж, це йому так добре вдається, що брати Коени без питань погоджуються на ролі виконавчих продюсерів серіалу.

Отже, серіал «Фарго» — це антологія, що складається з окремих історій, які подекуди перетинаються, але загалом, на пряму, не зв'язані, окрім того, що події усіх сезонів (за виключенням четвертого) відбуваються у рідному для братів Коенів штаті Міннесота.

 

  

 

Спадок Коенів

Окрім того, що історія першого сезону базується на однойменному фільмі 1996 року, відбувається у тому ж всесвіті та використовує ту ж саму неправдиву анотацію This is a true story, в багатьох епізодах можна знайти посилання до тих чи інших фільмів Коенів. Наприклад, у першому сезоні — це захований скарб та мотиви перетину межі добра і зла звичайною людиною (хоча ці мотиви присутні у всіх сезонах). Також, другий сезон за сеттінгом та настроєм натхненний більш нуарними фільмами Джоела та Ітана «Перехрестя Міллера» та «Людина, якої не було». До того ж, у кожному сезоні є бодай один актор, який співпрацював з братами раніше. Та, хоч прямого зв'язку між сезонами немає, сам автор зазначає, що йому б хотілося вірити що всі сюжети певним чином пов'язані між собою — перетинами історій персонажів, настроєм, місцем подій, жанром. Це ніби гортати величезну книгу справжніх злочинів середнього заходу, в якій фільм — це розділ 4, скажімо, перший сезон — 9-й розділ, другий сезон — розділ № 2 і так далі.

Тож серіал «Фарго» — це антологія злочинних історій. Її успіх базується на майстерно створених персонажах, абсурдних ситуаціях, чорному гуморі, буденності та безглуздості злочинців-невдах. Серіал-послідовник бере найкращі елементи характерного стилю братів Коенів та додає власної неповторності. 

 

 

Чого чекати в новому сезоні?

У четвертому сезоні ми знову, як і в другому, заглиблюємося в історичний сеттінг, який теж полюбляють Коени, а саме в 50-ті. Події відбуватимуться в Канзас-сіті, штат Міссурі. В центрі конфлікту опиняться стосунки голови злочинного синдикату темношкірих мігрантів, у виконанні Кріса Рока з угрупуванням мафія Канзас-Сіті — італо-американською злочинною сім'єю. В період перемир’я двох сімейств, в якості жесту доброї волі, голови угруповань обмінюються синами. Цей обмін згодом призводить до неочікуваних наслідків, а хіба могло бути інакше у світі Фарго? Що цікаво в цьому сезоні, як зазначив виконавець однієї з головних ролей — Кріс Рок, так це те, що в попередніх сезонах автори серіалу досліджували, як маленькі звичайні люди піддаються спокусі темної сторони та стають на слизьку кримінальну доріжку. В новому ж сезоні, ми одразу стежитимемо за кримінальними елементами і враховуючи їхню професійну жорстокість, можна тільки здогадуватися скільки вбивств та насилля попереду.

Окрім, вже згаданого Кріса Рока, ролі у новому сезоні отримали Джессі Баклі, Тімоті Оліфант, Джейсон Шварцман, Джек Хьюстон, Бен Вішоу, Узо Адуба та інші. 

Проте є й погані новини, четвертий сезон, на жаль, може виявитися останнім для серіалу. Як стверджує автор, у нього поки що немає ідеї чи наміру знімати наступний сезон, але він пригадує, що так само було і з першим, і з наступними сезонами, і додає - не виключено, що в майбутньому на нас чекатиме Космічна одіссея Фарго чи повернення далеко назад в глибини історії Фарго, наприклад, в році так 1812. Не відомо, що там далі, але ж на нас чекає цілих 11 епізодів нового сезону.