Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

Випадковість чи доля: історії ведучих, які не думали ставати журналістами

06.06.2020
об 13:33
Випадковість чи доля: історії ведучих, які не думали ставати журналістами

6 червня в Україні відзначають День журналіста. Спеціально до цього свята ведучі тревел-проекту «У кого більше?» («Новий канал») Аліна Мисечко, Анастасія Кошман та Валентин Чернявський розповіли, як почали працювати в сфері журналістики. 

«Думала, буду юристом» 

Аліна Мисечко потрапила в журналістику випадково, дівчина планувала пов`язати життя зовсім з іншою професією. 

– Я хотіла стати юристом, але посіла перше місце на міжнародному конкурсі з української мови, і мене зарахували автоматом в Інститут журналістики КНУ ім. Т.Г. Шевченка, – згадує Аліна. – Перша робота у ЗМІ – на «Новому каналі». На третьому курсі, більше 10 років тому, прийшла на практику у програму новин «Репортер» і залишилася працювати. Це були круті часи! Класна команда, цікаві теми, я кайфувала від цієї роботи. І паралельно бігала на пари. Потім вже були «Абзац!», «Заробітчани», «У кого більше?». 

«Тато вирішив, що піду на економіку» 

Колега Аліни, Анастасія Кошман, теж не мріяла про професію журналіста. 

– Це дуже дивна історія, – каже ведуча. – Я ніколи не хотіла бути журналістом. У 10-му класі дружила з дівчатками на рік старшими за мене. Вони були в 11-му, і вже думали, яку професію обрати. Одна з них якось сказала: «Буду вчитися на журналіста», я не роздумуючи сказала: «Я теж туди піду». Прийшла до батьків, розповіла про своє рішення. Тато не одразу зрозумів, що таке «журфак», він рік платив за мої підготовчі курси. Весь цей час думав, що я вчитимуся на економіста. Коли ж усвідомив, був шокований, просив мене «добре подумати», злякався, що це безперспективна професія. Тоді втрутилася мама, пояснила, що це мій вибір. Під час навчання мені вдалося пройти практику на канали MTV Україна, а також на «Першому національному» у проекті «Експерти дозвілля». Там я рік працювала безкоштовно, робила сюжети. Після чого мене перевели вже на оплачувану роботу у проект Книга.UA. 

«Лінь було підійматися сходами» 

Як і його колеги, Валентин Чернявський теж не думав про журналістику. Вибрати цю професію його підштовхнули мама і...лінь. 

– Моя перша робота, пов'язана з журналістикою, була на черкаському обласному радіо, – каже ведучий. – Я працював там рік, було дуже цікаво. Звідти вже перейшов на ТБ. В принципі, ніколи не думав ставати журналістом. Коли потрібно було вирішувати, на кого вступати, тато хотів, щоб я пішов навчатися на юриста, а мама – на журналіста. Казала, що в мене непогано виходить писати усілякі розповіді. На юриста приймали документи на п'ятому поверсі університету, а на журналіста – на третьому. Вибрав другий варіант, щоб не підніматися по сходинках (сміється). 

Джерело: прес-реліз «Нового каналу»