Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

«Великі українці»: Сповідь «вічного єретика» і сонячного бунтаря

14.07.2020
об 19:29
«Великі українці»: Сповідь «вічного єретика» і сонячного бунтаря

Канал UA: КУЛЬТУРА продовжує показ серії фільмів «Великі українці». Протягом п’яти вечорів на цьому тижні канал транслюватиме стрічки про митців, чия творчість стала знаковою для української культури.

Третій і четвертий день показу присвячений особистості видатного українського поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного і громадського діяча Івана Драча. Автори фільму спробували дати відповідь, чи став би він українським поетом-новатором, «вічним єретиком», сонячним бунтарем, аби в його житті не було Теліжинців і баби Маройки? Як вплинули на творчу особистість майбутнього митця люди й обставини його дитинства? Документальний фільм розкриває приховані джерела творчої сили поета, які беруть початок у селі Теліжинці на Київщині, де народився й виріс Іван Драч. Поет згадує дитячі роки, розповідає про найсильніші враження й незабутні історії. Зокрема, про бабу Маройку — загадкову постать, чий образ закарбувався в пам’яті на все життя. 

Отже, 14 і 15 липня до уваги глядачів документальний фільм «Іван Драч. У пошуках Маройки». Стрічка створена режисеркою Іриною Шатохіною та професором, доктором історичних наук Юрієм Шаповалом. Під час візиту до рідного села Теліжинці, що на Київщині, письменник Іван Драч розповідає про власний шлях у літературу, згадує дитинство й родинні історії.

Дивіться документальну стрічку сьогодні і завтра о 22:10 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.

Фото: volyn.com.ua