Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

Тревел-шоу «Орел і Решка» побувало в мечеті Айя-Софії

10.10.2020
об 15:28

Собор Святої Софії – одна з найвизначніших історичних пам’яток, збудованих за часів Візантійської імперії. В липні цього року турецька влада повернула собору колишній статус мечеті, таке рішення подобається не всім.

 

Щороку Собор Святої Софії відвідувало декілька мільйонів туристів. Ведучий українського тревел-проекту Антон Зайцев розповів, що змінилося в соборі після рішення турецької влади повернути йому статус мечеті.

«За часів Візантійської імперії Собор Святої Софії у Стамбулі був головною святинею православного світу. Проте турки-османи, захопивши Константинополь (нинішній Стамбул – прим.ред.), перетворили собор у мечеть Айя-Софія – добудували мінарети, замалювали християнські символи. Лише через кілька сотень років мечеть перетворили на музей, і всі фрески відновили», – пояснив ведучий тревел-шоу «Орел і Решка» АНТОН ЗАЙЦЕВ.

 

 

У липні вперше за більше ніж 80 років у соборі провели намаз (молитва мусульман – прим.ред.), і зараз роблять це по п’ять разів на день. «Орел і Решка» стало першим тревел-шоу, яке потрапило всередину Айя-Софії після рішення турецької влади, яке, за словами Антона Зайцева, спричинило чимало змін.

«Зайшовши у святиню, відразу помічаєш, що закрили всі візантійські ікони-мозаїки. Це зробили для того, щоб не травмувати почуття мусульман. Адже в ісламі заборонені зображення людей і тварин. Закрили також фрески на куполі та візантійські орнаменти на підлозі, постеливши величезний килим. А ще при вході відтепер усім без виключення треба роззуватися, як це заведено в мечетях. Змінилися також правила відвідувань пам’ятки туристами – це можна зробити лише у перерві між намазами. По всій території храму дозволено ходити лише чоловікам, жінкам – у визначеному місці», – розповів ведучий «Орла і Решки», яке відтепер показує «Новий канал».

 

Раніше за відвідування Айя-Софії-музею доводилося віддати 15 доларів, зараз же потрібно лише дочекатися закінчення намазу. Однак навіть це нововведення не може затьмарити хвилю обурення у світі.

Куди ще вирушать ведучі «Орла і Решки» – дивіться щосуботи о 10:00 на «Новому каналі».

 

Джерело: Пресслужба «Нового каналу»

Читайте також:

Новини

Проєкт «Орел і Решка» переїхав на новий канал

Відтепер легендарне тревел-шоу демонструватимуть на іншому каналі. Прем’єра програми відбудеться 26 вересня.

31.08.2020
об 13:21

Новини

Прем’єра другого сезону серіалу «СидОренки-СидорЕнки»

З нагоди випуску продовження телеісторії про дві родини актори розповіли про своїх героїв, які виросли, стали більш впевненими у собі, але їхня любов до пригод і потрапляння в кумедні ситуації залишилась незмінною.

19.10.2020
об 19:15