Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

Стали відомі результати Медіамоніторингу каналу UA: ПЕРШИЙ

15.05.2020
об 13:44

Новий медіамоніторинг проводився на замовлення DW Akademie та BBC Media Action і показав поліпшення контенту й програм UA: ПЕРШИЙ.

У звіті моніторингу містяться дані про перші результати процесу реформування ньюзруму українського суспільного мовника. Суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ продемонстрував загальне покращення виробництва якісного й незалежного контенту з 2017 р. У його межах проаналізували 169 випусків новин, 24 соціально-політичні проєкти й загальну програмну сітку у 2017 та 2019 роках за п’ятьма критеріями: достовірність, якість продукту, різноманіття, незалежність і використання сучасних технологій. 2019 року показники незалежності продуктів Суспільного мовника залишилися так само на високому рівні, як і 2017 року. Жодної ознаки зовнішнього впливу на програмну політику не виявили.

Результати моніторингу свідчать про те, що у 2017 та 2019 роках UA: ПЕРШИЙ висвітлював широке коло тем, дотримувався різноманіття контенту. До того ж моніторинг не зафіксував жодних серйозних обмежень на будь-яку тему. Щодо спеціального контенту для різних цільових аудиторій, то 2019 року було більше контенту, орієнтованого на представників різних гендерних груп, вікових категорій та людей з інвалідністю. На каналі було достатньо інформації про національні меншини, а також на релігійні теми.

Показники 2019 року продемонстрували абсолютний прогрес і в аспекті достовірності: на високому рівні об’єктивність та баланс поглядів, вичерпність фактів, доступність контенту, повнота інформаційної картини дня, а також надійність інформації, відокремлення фактів від оцінок й актуальність теми для широкої аудиторії.

Якість зображення вже була досить високою 2017 року й надалі покращилася 2019 року. Якість відеомонтажу залишилася переважно задовільною. В обох періодах соціально-політичні програми демонструють високий рівень дотримання стандартів. Наголосили також, що хронометраж та формати кожного матеріалу відповідають потребам розкриття теми, а інформацію випускають оперативно.

Щодо програмного наповнення загалом, то 2019 року програмна сітка каналу UA: ПЕРШИЙ значно покращилася. Зокрема, з’явилося більше нових програм та масштабних телевізійних проєктів, які висвітлюють важливі соціальні теми, креативних форматів журналістських розслідувань і свіжих гумористичних та сатиричних програм. Перехід між блоками програм став плавним, а кількість контенту власного виробництва зросла.

Дослідження також показало, що порівняно з 2017 роком у 2019-му більш активно розвиваються цифрові платформи UA: ПЕРШИЙ.

Моніторинг виконали в межах проєкту «Підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України» (2017–2020), який фінансують Європейський Союз і Міністерство закордонних справ Німеччини. Експерти української громадської медіаорганізації-спостерігача «Детектор медіа» порівняли новинний контент та програми UA: ПЕРШИЙ за двотижневі періоди у вересні 2017 року й листопаді/грудні 2019 року. Метою дослідження було оцінити, як UA: ПЕРШИЙ дотримав критеріїв відповідності сучасного суспільного медіа, висвітлити досягнутий прогрес та визначити подальші потреби розвитку потенціалу.

Джерело: UA: ПЕРШИЙ.

Фото: Суспільне Мовлення

Читайте також:

Новини

Вражаючі результати марафону «Ти не один» – зібрано понад 2 млн грн

Понад 2 мільйони гривень зібрали під час благодійного марафону «Ти не один» на телеканалі «1+1» на допомогу лікарям, які рятують життя хворим на COVID-19.

14.05.2020
об 14:30