Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

П’ятиденний марафон на підтримку медиків #Лікарютинеоди

06.05.2020
об 16:33

3 травня о 21:00 в ефірі телеканалу «1+1» розпочався благодійний марафон на підтримку медиків, що зараз в прямому сенсі знаходяться «на передовій» і їх ворог невидимий та дуже небезпечний. Завершиться акція 8 травня в ефірі «Сніданку з 1+1».

Наші медики – незалежно від професії чи посади – на передовій боротьби із світовою пандемією і, на жаль, серед них постійно зростає кількість хворих на коронавірус. Благодійний музичний марафон «Ти не один» покликаний допомогти нашим медичним працівникам у боротьбі з вірусом, зібравши кошти на закупівлю всього необхідного, що допоможе їх захистити.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, кожен п’ятий серед усіх хворих на Covid-19 – це лікар. І це дуже високий показник – у середньому це 20% від усіх інфікованих. Така ситуація створює небезпеку як для здоров’я лікарів, так і для ситуації з пандемією в цілому. Адже можлива ситуація, коли медиків залишиться на робочому місті настільки мало, що нікому буде надати допомогу хворим.

«Настав той період, коли багато людей втомилися, не готові сидіти вдома і дотримуватися  карантину. За вікном весна, хочеться гуляти, склалося враження, що нічого страшного не відбувається. Проте це хибне уявлення, яке створює небезпечну зону. Тому потрібно захистити лікарів, щоб вони мали запас медичних засобів захисту мінімум на тиждень наперед, - розповідає Ірина Гуцал, керівник Української біржі благодійності (УББ). - За рекомендаціями МОЗ на 1 медпрацівника має бути не менше 5 захисних костюмів на день. А буває, що на цілу лікарню є всього 5 костюмів. Часто лікарі заощаджують засоби захисту в очікуванні піків захворюваності, а це призводить до ще швидшого розповсюдження вірусу. Тому наша мета – підсилити медичні заклади, які допомагають хворим на Covid-19. Ми віримо, що закупівля необхідних медичних засобів допоможе протримати медиків на передовій, поки надійде допомога, яку замовило Міністерство охорони здоров’я».  

Сьогодні медичним працівникам не вистачає всього: масок, рукавичек, респіраторів, захисних костюмів, медикаментів, засобів санітарної обробки і т.д. З кінця березня завдяки ініціативі УББ було залучено близько 20 мільйонів гривень. Лікарні вже отримали понад 7000 захисних костюмів, проте це цього замало.

Громадська платформа «РазомUA проти Covid-19» силами волонтерів постійно проводять моніторинг лікарень для розуміння, в яких засобах захисту є нестача.

«Ситуація змінюється щодня. Критичними щодо інфікування лікарів залишаються Тернопільська, Чернівецька, Рівненська область. Є нові спалахи, наприклад, у Кременчуці, де у персоналу практично не було жодних засобів захисту, бо лікарня була неопорною у боротьбі з вірусом. Їм в екстреному режимі потрібно допомогти. І так може статися у будь-якій точці країни, - ділиться Анна Гвоздяр, куратор РазомUA – Мотивація шукати нових виробників, тестувати засоби, закуповувати є постійно, адже непоодинокі випадки зараження цілих сімей лікарів, висока смертність серед медичних працівників. Вони ризикують своїм життям, тож і ми не можемо бути байдужими».  

Протягом марафоеу кожен бажаючий може надіслати смс зі словами підтримки лікарям на номер 88001. Вартість одного благодійного повідомлення складатиме 20 грн – чим більше повідомлень, тим більше підтримки. Послуга доступна лише для абонентів передплаченого мобільного зв’язку Київстар, Vodafone, lifecell та абонентів 3Mob (ПДВ та збір до Пенсійного Фонду не стягуються). Усі кошти надійдуть Українській біржі благодійності (https://ubb.org.ua), яка спільно з громадською платформою РазомUA https://razomukraine.com/ та за рекомендаціями МОЗ організують придбання спецодягу, обладнання та засобів захисту для лікарів. Близько 600 волонтерів долучено до цієї роботи. Окрім того до 8 травня включно, благодійний внесок на будь-яку суму можна зробити онлайн 24/7 на сайті Української Біржі Благодійності підтримавши проект "Ти не один" (за посиланням https://ubb.org.ua/uk/project/6050/). Тут можна бачити актуальні цифри зібраних коштів.