Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

«Перші ластівки. Zалежні»: Що чекає на дітей в мережі

03.11.2020
об 17:15

В інтернеті підлітки можуть зіштовхуються з відвертими фотографіями, шантажем і кібербулінгом. Саме про проблеми неповнолітніх у всесвітній мережі йтиме мова у новому сезоні «Перших ластівок».

Герої та творці серіалу «Перші ластівки. Zалежні» разом з інформаційно-освітньою кампанією #stop_sexтинг зайвий раз вирішили нагадати про основні ризики, які чатують на кожного, а особливо на підлітка у мережі.

Перш за все, кібербулінг – цифрове цькування однолітків і створення контенту, який викликає ненависть або кепкування по відношенню до іншої дитини. Небезпечний контент на другому місці серед «пасток» для дітей. Це може бути порнографія, відео/фото сцен насильства, сайти з пропагандою вживання алкогольних напоїв і тютюну. Ще одна небезпека для дітей – грумінг, – коли доросла людина формує довірливі відносини з дитиною або підлітком з метою сексуальної експлуатації неповнолітнього. Коли доросла людина формує такі відносини з дитиною заради отримання інтимних фото останьої і подальшого шантажу підлітка цим це називається сексторшн.

Досить часто підлітки, діти, а інколи і дорослі жінки можуть стати жертвою секстінга - пересилання інтимних фото-, відео- та текстових повідомлень інтимного змісту. Шахрай може не лише переслідувати сексуальні цілі, а й шантажувати дитину.

Аби захистити онлайн-життя дитини, фахівці рекомендують використовувати спеціальні інструменти. Наприклад, у всіх популярних браузерів є додаткові функції для безпечного пошуку і батьківський контроль. У популярних додатках для відеоперегляду, наприклад, YouTube, є спеціальна розробка для дітей – YouTube Kids з інструментами фільтра відео для батьків.

Старші діти вже зможуть легко «обходити» ці інструменти захисту, тому тут головний спосіб попередження – це розмова. #Stop_sexтинг розробляє спеціальні уроки для вчителів, які вони проводять дітям, а також посібники для батьків, як краще говорити на тему безпеки в інтернеті. Знайти їх можна на офіційному сайті проєкту.

Якщо ви або ваша дитина стали жертвою кібербулінгу або секстінгу, можете звернутися у #stop_sexтинг по допомогу зручним для вас способом:

• поставити запитання чат-боту в Telegram ;

• зателефонувати на консультаційну лінію з питань безпеки дітей в інтернеті: 1545 (далі обрати 3).

Подивитись, як герої серіалу  «Перші ластівки. Zалежні» боротимуться з проблемами в мережі можна вже у грудні 2020 на «Новому каналі».

 

Джерело: Пресслужба «Нового каналу»

Читайте також:

Новини

«Перші ластівки. Zалежні»: Секрет назви другого сезону та перші кадри

У липні розпочались зйомки нового сезону серіалу «Перші ластівки». Незвичним є те, що цей сезон знімають у форматі серіалу-антології, актори будуть ті, що й у першій частині, але

02.09.2020
об 12:28

Новини

У серіалі «Перші ластівки. Zалежні» нові актори та персонажі

Творці серіалу починають привідкривати завісу складу нового сезону серіалу «Перші ластівки. Zалежні». Так, до проєкту доєдналась Анастасія Пустовіт. Широкої популярності молода акторка набула після головної ролі у фільмі «Коли падають дерева» і серіалу «Таємниці».

08.09.2020
об 16:26

Новини

«Перші ластівки. Zалежні» відзняли проморолик та постери

У відео творці серіалу показують героїв зі світлого та темного боків, розкривають їхній характер і деталі сюжету. Дія у відео відбувається на дискотеці, розкриваються герої через музику та танці.

21.09.2020
об 19:21

Новини

«Новий канал» завершив зйомки серіалу «Перші ластівки. Zалежні»

Актори, сценарист та режисер поділились враженнями після закінчення знімального процесу серіалу та розповіли, як гуртом створювали образи героям та що з імпровізацій артистів увійшло до сцен проєкту.

05.10.2020
об 18:05