Трейлери та відео
Популярні пости
В інтернеті підлітки можуть зіштовхуються з відвертими фотографіями, шантажем і кібербулінгом. Саме про проблеми неповнолітніх у всесвітній мережі йтиме мова у новому сезоні «Перших ластівок».
Герої та творці серіалу «Перші ластівки. Zалежні» разом з інформаційно-освітньою кампанією #stop_sexтинг зайвий раз вирішили нагадати про основні ризики, які чатують на кожного, а особливо на підлітка у мережі.
Перш за все, кібербулінг – цифрове цькування однолітків і створення контенту, який викликає ненависть або кепкування по відношенню до іншої дитини. Небезпечний контент на другому місці серед «пасток» для дітей. Це може бути порнографія, відео/фото сцен насильства, сайти з пропагандою вживання алкогольних напоїв і тютюну. Ще одна небезпека для дітей – грумінг, – коли доросла людина формує довірливі відносини з дитиною або підлітком з метою сексуальної експлуатації неповнолітнього. Коли доросла людина формує такі відносини з дитиною заради отримання інтимних фото останьої і подальшого шантажу підлітка цим це називається сексторшн.
Досить часто підлітки, діти, а інколи і дорослі жінки можуть стати жертвою секстінга - пересилання інтимних фото-, відео- та текстових повідомлень інтимного змісту. Шахрай може не лише переслідувати сексуальні цілі, а й шантажувати дитину.
Аби захистити онлайн-життя дитини, фахівці рекомендують використовувати спеціальні інструменти. Наприклад, у всіх популярних браузерів є додаткові функції для безпечного пошуку і батьківський контроль. У популярних додатках для відеоперегляду, наприклад, YouTube, є спеціальна розробка для дітей – YouTube Kids з інструментами фільтра відео для батьків.
Старші діти вже зможуть легко «обходити» ці інструменти захисту, тому тут головний спосіб попередження – це розмова. #Stop_sexтинг розробляє спеціальні уроки для вчителів, які вони проводять дітям, а також посібники для батьків, як краще говорити на тему безпеки в інтернеті. Знайти їх можна на офіційному сайті проєкту.
Якщо ви або ваша дитина стали жертвою кібербулінгу або секстінгу, можете звернутися у #stop_sexтинг по допомогу зручним для вас способом:
• поставити запитання чат-боту в Telegram ;
• зателефонувати на консультаційну лінію з питань безпеки дітей в інтернеті: 1545 (далі обрати 3).
Подивитись, як герої серіалу «Перші ластівки. Zалежні» боротимуться з проблемами в мережі можна вже у грудні 2020 на «Новому каналі».
Джерело: Пресслужба «Нового каналу»
02.09.2020
об 12:28
08.09.2020
об 16:26
21.09.2020
об 19:21
05.10.2020
об 18:05