Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«Знайду пару коханому»: на телеканалі СТБ стартує новий серіал

Ольга Задорожня: «Роль ТБ у сучасному світі зростає»

06.12.2021
об 15:40

MEDIA BUSINESS REPORTS продовжує публікувати інтерв'ю топменеджерів найбільших українських телеканалів, на базі котрих створювався аналітичний огляд «Вішліст українських мовників» та інші дослідження, підготовлені для KYIV MEDIA WEEK 2021. Із керуючою директорокою «Нового каналу» Ольгою Задорожною колеги поспілкувалися про роль телебачення, трансформацію реклами в діджиталі, нові проекти та власне виробництво «Нового каналу».

- Дивлячись збоку, видається, що для «Нового каналу» різниця між 2020-м та 2021-м найвідчутніша. Це помилкове враження чи так і є?

- Пандемія суттєво вплинула на наші плани: всі вже заявлені проекти зсунулися рівно на пів року. Тому наразі канал відчуває певну складність у залученні нової аудиторії. Ми добре зросли восени 2020-го, це був дуже успішний сезон, і, звісно, хотілося б зберегти тренд «угору».

 

- До всіх проектів, виробництво котрих було відкладено через пандемію, вже повернулися?

- У процесі. Серіали, що мали стартувати цієї осені, стартують навесні 2022-го. Всі наші плани зсунулися на пів рочку.

 

- Як на це реагує глядач? Можливо, ви помічали незвичну поведінку аудиторії, що йде врозріз із прогнозами?

- Ні, все йде за планом. Відтік глядачів - за планом, споживання телевізора у діджиталі - за планом. Але це сталося не протягом року, а відбувалося протягом останнього десятиліття. Ми всі відзначали цей тренд, і зараз він просто закріпився.

- Які ще тенденції, характерні для сьогоднішнього ринку, ви б виділили крім насування діджиталу?

- Для мене дуже болісно, що вся риторика про діджиталізацію звучить як про смерть телебачення. Ніхто ж не каже про те, що у діджиталі споживають контент, який виробляють телеканали.Усі кажуть, що Total TV падає, Other TV зростає, люди ринули з телебачення. Але забувають вимовити другу частину: споживання телеконтенту в діджиталі зростає. Я хочу сказати, що телик не просто живий - його роль у сучасному світі тільки зростає. Причому в усіх країнах, але про це чомусь забувають говорити. Роль телебачення змінюється, споживання створюваного ним контенту зростає в усіх середовищах.

 

- Якщо раніше телебачення було і виробником, і каналом доправлення контенту, то зараз канали доправлення змінюються, а роль виробника залишається. Чи правильно я розумію?

- Безумовно, тільки каналів доправлення стає більше. А ми вчимося правильно з ними працювати. В усьому світі зараз відбувається нормалізація бізнес-ситуації, скажімо так. А у нас - трохи повільніше, бо все ускладнюється економічним становищем, війною, певними законодавчими обмеженнями і обсігами ринку реклами. Але щойно буде встановлено баланс між старими моделями продажу та новими історіями, все знову буде чудово. Просто треба не забувати, що телебачення досі залишається найстатуснішим джерелом інформації, яке найбільше контролюється. І що реклама, котру транслює телебачення, - найдостовірніша, адже захищена законодавством та перевірена багато разів кількома контролюючими органами.

 

- І не лише реклама. Телебачення загалом сильно зарегульоване.

- У цьому теж є певні нюанси. Нас справді регулюють більше, ніж будь-яке інше медіаджерело. Якоїсь миті навіть стало модно казати, що діджитальний контент - це ж щиро, не те що в телику - старому, зашкарублому. Але той самий Facebook вводить обмеження - і через пандемію, і через насильство. Ситуація трошки вирівнялась. І це триватиме. З іншого боку, ми знаходитимемо додаткові джерела монетизації в діджиталі - і знову ж таки все зрівнюватимемо. Згодом баланс відновиться.

 

- Канал повідомив, що головним орієнтиром у створенні нової концепції було шоу «Хто зверху?». Про що йдеться?

- Що ми весь час з'ясовували, з'ясовуємо і з'ясовуватимемо, хто зверху - жінки чи чоловіки? Це питання постає із самого дитинства. Наприклад, як нас розсадили у школі: хлопчик із хлопчиком, дівчинка з хлопчиком чи дівчинка з дівчинкою? Повсякчас нас таким чином соціально роз'єднують і спеціально протиставляють. Нинішній тренд на гендерну рівність загалом теж побудований на цьому нескінченному порівнюванні. «Спробувала б ти щодня голитися! Та спробував би ти хоч раз народити! А ти в армії не була...» На цьому постійному з'ясовуванні, зіткненні й одночасно тяжінні будується наш світ. Хіба що до 35-40 років питання починає трохи менше турбувати. «Новий канал» - саме про це: ми молоді, ми - про зіткнення двох стихій, чоловічого та жіночого, з чого народжується додаткова енергія. Про це дуже цікаво розповідати, це виявляється у кожному середовищі, з цим працюють усі наші проекти. «Орел і Решка» - по-бідному та по-багатому, дівчина та хлопець - ведучі. «Хто зверху?» - зрозуміло, там прямим текстом ідеться про зіткнення стихій.

- «Пекельна кухня» цього року.

- Нарешті розв'яжеться вічна суперечка, хто кухар, а хто богиня (сміється). «Екси» з прекрасними ведучими Сашком Педаном і Наталкою Єжовою: у новому сезоні вони чудово відпрацювали, всі нюанси, котрі ми помітили у минулих сезонах, нівельовані, дуже цікавий кастинг - пари справді працюють над стосунками. У наших серіалах це протистояння також знаходитиме віддзеркалення, та ще й у комедійному ключі.

 

- Кілька років тому «Новий канал» почав рухатися у бік дорослішої аудиторії - цей процес уже завершено чи він ще триває?

- Завершено. Весна наступного року - вже завершений етап, далі буде лише нарощування. Весна й осінь 2022-го будуть ідентичні щодо сітки: серіальна лінійка та проекти, що змінюються (навесні - одні, восени - інші). Замість «Від пацанки до панянки» - шоу, яке працювало на молодшу аудиторію, - вийде нова розробка «Пара на мільйон».

 

- Також у вас був план досягти 45% чоловіків. Досягнули?

- Досягнули.

 

- А з якого відсотка нарощували?

- Не пам'ятаю.

 

- Хочеться зрозуміти, наскільки це великі зміни.

- Невеликі. Просто ми взяли тренд, подивилися, що на що впливає, і почали рухатись.

 

- Якщо тепер у вас 45% чоловіків, майже половина, чи означає це, що в усіх проектах канал націлений на спільне дивлення?

- Але ж у нас їх було 38%. Чоловіки дивляться кіно, а на «Новому каналі» величезна кількість фільмів. Єдине, що потрібно було зробити для збільшення часу їхнього перебування на каналі, - скоротити кількість однозначно жіночого контенту в сітці. Таким чином, чоловіки починають більше дивитися, відповідно, їхня вага зростає.

 

- У нещодавньому інтерв'ю, розповідаючи про дослідження аудиторії, ви сказали: «Ми хотіли зрозуміти, чим є «Новий канал» для глядачів». Розкажіть, що ви зрозуміли.

- Вони всі починають посміхатися, коли говорять про «Новий канал». Це так приємно.

 

- Бо контент позитивний?

- Усі так і кажуть: «Веселий, позитивний. Коли я не хочу думати, що мені страшно від усіх цих новин, - вмикаю «Новий канал». Те саме, що було й 15 років тому: «Хочу розважитись - вмикаю «Новий», «Я втомився від буднів - вмикаю «Новий», «Втомилася від сірості - вмикаю «Новий». Нічого не змінилося.

 

- Завидна сталість.

- Тому що канал не носило з боку в бік, він не перетворювався з розважального на суспільно-політичний, новинний, а потім, розгубивши показники, знову на розважальний. Відповідно, ніщо не могло глобально вплинути на сприйняття «Нового» глядачем. Хтось згадує проект «Половинки», хтось «Зоряні яйця», а хтось - «Підйом» і «Фабрику зірок». У нас була дуже смішна фокус-група в Києві, що дружно заспівала пісеньку з мультика «КітПес», який ішов в ефірі… навіть не згадаю, скільки років тому.

 

- Переходимо до осіннього сезону. Чи правильно я розумію, що «Пекельна кухня» - це його флагман?

- Так.

 

- Чи задоволені ви цифрами прем'єри?

- Завжди хочеться більше. Завжди. Але з огляду на те, якими були останні п'ять днів перед стартом «Пекельної кухні» на «Новому каналі» за частками… Наростити три пункти за один день - це дуже добре. «Пекельна кухня» зібрала 8,4%, а «Пірати Карибського моря» взяли 7,9% [за аудиторією 18-54, 50+] - чому б не порадіти, що у «Пекельної кухні» вищі, ніж у «Піратів» (посміхається)? Все пізнається в порівнянні. Проти середньої [частки] все дуже добре. Головне - щоб ми йшли так і далі. Дуже сподіваюся на другий сезон, аби спробувати зробити деякі моменти ще кращими.

 

- Паралельно з ефіром перший випуск «Пекельної кухні» транслювався на YouTube та Facebook - як подивилися прем'єру в інтернеті? І чи не спрацювало це на розмивання аудиторії?

- 100% не спрацювало на розмивання: яка нам різниця, хто в прямому ефірі на якій платформі дивиться?

 

- Але ж вимірювач поки не міряє всіх платформ.

- У нас же аудіометчинг (телевимірювач розпізнає, який канал дивиться піплметрист, за звуком. - MBR). Припустімо, я дивилась ефір на ОТТ-платформі: якби у мене стояв піплметр, дивлення зарахувалося б до IPTV.

 

- А якщо в YouTube?

- Якщо там іде реклама, то аудіометчинг спрацьовує - і все потрапляє куди треба. Яка різниця, коли сигнал однаковий?            

 

- Тобто, якщо людина дивиться в YouTube чи Facebook, однаково зарахується до IPTV?

- Коли сигнал повністю зметчився, ми однаково отримаємо рейтинг.

 

- На які ще прем'єри цього сезону робите ставки?

- «Екси-3», «Діти проти зірок».

 

- Торік ви нам розповідали, що коронавірус убив вашу мрію - йшлося про «Форт Буаяр»?

- (Киває.)

 

- Ще 2020-го, до пандемії, проект планувався на осінь?

- Так.

 

- І що в результаті стало в сітку замість нього?

- Кіно.

 

- Скільки каналу коштують такі скасування останньої миті?

- В кожному моменті по-різному. Наприклад, 2020-го ми мали халепу із шоу, бо до карантину відзняли лише шість програм «Хто зверху?» і після тижневого стопу мусили продовжувати знімати.

 

-Тобто потрапили на середину виробництва?

- Так. Ми зупинилися, але продовжували платити простійні. Із «Топ-моделлю по-українськи» до останнього не розуміли, чи зможемо відновитись. Слава богу, що все було готове, написане, кастинг проведено, тому після карантину ми швидко розгорнулися, і не всі гроші зникли. Щодо «Форту», то ми потрапили у підготовку. Як порівняти з простоєм, коли ти застряг на середині, це не так багато. Але найголовніше - це контент, якого ми не запустили взагалі. Так, гроші вдалося заощадити, проте цієї весни у нас принаймні одного проекту бракувало. А другий мав бути геть іншим.

 

- Зрозуміло, що виробництво проекту «Форт Буаяр» - це дорого. Але наскільки? Чи можете порівняти з яким-небудь українським проектом?

- По-перше, оренда форту коштує чималих грошей. І скільки французи виставили - стільки ти й заплатиш. Варіантів торгуватися немає, привезти свою техніку не можна, знімати можна лише у певний час, зміститись ані на день неможливо - одні виїхали, наступні заїхали. Запис один за одним, бо знімати там дозволяється обмежену кількість днів на рік - здається, з 15 травня по 15 серпня. Потім починаються дощі, шторми і до форту неможливо під'їхати.

 

- І що, які прогнози?

- У нас уже третій запис! На літо-2022. І дуже добрі штрафні санкції, якщо не приїхав. Дуже добрі.

 

- А пандемія не вважається форс-мажорною обставиною?

- Вважається.

 

- Тобто за дві відмови від поїздки (2020-го через карантин, 2021-го через відсутність в Україні визнаних у Франції вакцин) вас не оштрафували?

- Це ж не наша провина, а вимоги французької держави щодо в'їзду громадян інших країн. Ми намагалися домовитись, пропонували зробити щеплення CoronaVac, але правила для всіх одні.

Сподіватимемося, восени 2022-го ми все ж таки побачимо реінкарнацію легендарного шоу на «Новому каналі.

 

- Чи правильно я розумію, що на новий сезон ви продовжуєте два серіали - «Будиночок на щастя» і «Перші ластівки», а решта тайтлів будуть нові?

- Так.

 

- Тоді почнімо із продовжених. Чи зміниться мова персонажів у третьому сезоні «Будиночку» з огляду на те, що норма закону про мову, котра регулює серіали, набрала чинності?

- Ми готуємо дві версії третього сезону: 50х50, яким «Будиночок» був завжди, і повністю україномовну.

 

- Прем'єра запланована вже навесні?

- Так.

 

- Канал має бачення, яким буде третій сезон «Перших ластівок», є історія, і ви розпочнете виробництво, «якщо все складеться». Що має скластися - творча складова чи економічна?

- І те і те. З творчого боку маємо вже не одну версію розвитку цієї історії, а дві. І коли ми ще місяці зо три подумаємо, то й третій варіант придумаємо (сміється). Потрібно зупинитися та вибрати. З економічного - працюємо над пошуком партнерів, щоб цей сезон відбувся таким, яким ми хочемо його бачити.

 

- Говорячи про партнерів, ви маєте на увазі платформу чи спонсорів?

- ОТТ-платформу. Спонсорство в «Перших ластівках» з огляду на тематику серіалу - це дуже складно.

 

- У «Нового» був добрий кейс із другим сезоном «Ластівок», котрий ви продали платформі Sweet.tv, окупивши виробництво. А за певний час серіал повернувся до вас і наразі доступний на сайті «Нового каналу». Що виходить вигідніше: виробляти разом із платформою і, відповідно, ділити права та показ чи як із «Ластівками» - виробити, продати діджитальний ексклюзив, а потім повернути права собі?

- Щоразу потрібно дивитися по грошах, які вкладає кожна зі сторін.

 

- Тобто оптимальної моделі не існує?

- Ні, і на цьому етапі вона не може з'явитися. Вона може виникнути, коли стабілізовані всі ринки: ОТТ, ефірне телебачення. Та однаково однозначних форм співробітництва не буде - будуть моделі. Загалом напрацюванням можливих моделей співробітництва ми наразі й опікуємося, намагаємось оцінити обсяг прав, які отримає кожна зі сторін. І добре, що партнери зацікавлені в такому обговоренні, йдуть на певні домовленості й цих домовленостей дотримуються.

 

- Із серіальних жанрів вас цікавлять комедії та драмеді. «Перші ластівки» - це єдиний виняток чи канал готовий працювати з іншими жанрами, якщо раптом трапиться суперсильна історія?

- Скажу чесно: не хочеться закриватись від класних історій. Але з огляду на кількість прем'єрного продукту, що треба просунути в ефір, боюсь, у нас просто забракне маркетингового ресурсу, аби якісно зробити ще щось окрім «Ластівок». Навесні - три нові проекти та повний запуск серіальної лінійки. Восени - продовження лінійки і два нові продукти. Нам би впоратись і ніде не помилитись. Тому ані цього, ані наступного року я про це не думатиму. Але якщо хтось принесе Саші Ткаченку (генпродюсеру кіно-серіального департаменту «Нового каналу». - MBR) справді дуже якісний контент, у котрий - найголовніше - по-дорослому і свідомо вірять творці, я гадаю, що ми відмахуватися не станемо та знайдемо, за яких умов це може бути реалізовано.

 

- Серед анонсованих нових проектів - серіал «Полкан». Одна з трьох прем'єр про собак (дві з яких говорять), що готуються на ринку. Як ви вважаєте, це тренд? Це ідеї витають у повітрі? Це якийсь особливий запит аудиторії на собак?

- Не можу сказати, що це перший випадок у світовій практиці (сміється). Пригадаймо бодай історію появи «Максима Перепелиці» та «Солдата Івана Бровкіна», коли дві студії були жодним чином не конкуренти і це була одна велика тоталітарна держава. І досі не зрозуміло, чия ж історія крутіша.

знаю, що наші з «1+1» собаки та наші історії відрізняються. Далі розсудить глядач. Так вийшло, що на ринку буде чотири собаки. Чий собака крутіший - той і отримає продовження.

 

- Ну, один собака вже отримав багато продовжень.

- Цей собака вже заслужив на любов глядачів. І його авторитет непохитний. Тому у нас не самець (сміється). І взагалі не мужній пес.

 

- На початку цього року «Новий канал» шукав довгий ситком, а нещодавно анонсував, що адаптуватиме формат Younger. Це те, що ви шукали?

- У межах цієї історії, але пошуки не зупинені, переговори не зупинені, ми рухаємось у тому самому напрямі. І крім Younger, дай боже, буде ще.

 

- Власного виробництва?

- Розкривати подробиці зарано. Матимемо контракт на столі - поговоримо.

 

- Ще один новий серіал ви розробляєте спільно з MEGOGO. Можете поділитися подробицями?

- Це серіал «Люба» про тричі розлучену матір трьох дітей, яка вбивається на двох роботах і мріє про власне житло. Несподівано їй за заповітом переходить квартира, з котрої вона гордо пішла 20 років тому, бо її мати не прийняла чорношкірого сина Люби. І ось тут розпочинається все найцікавіше.

 

- В якій конфігурації ви працюєте: MEGOGO інвестує у виробництво чи бере на себе лише діджитал-маркетинг?

- Копродакшен передбачає, що «Новий канал» забирає ТБ-права, платформа - діджитал. Також на MEGOGO планується передефірна (рання) прем'єра для передплатників.

 

- А хто до кого прийшов з ідеєю?

- Ми профінансували пілот. Тобто підготували історію, зробили якісно й показали партнерам. MEGOGO зацікавилися і сказали: «Летімо!»

 

- Повернімося до шоу. Навесні 2022-го адаптація формату «На ножах» запускатиметься чи вже вийде в ефір?

- Вийде в ефір.

 

- Улітку 2020-го ви говорили, що погані ресторани вбила криза, тому канал відклав проект. Тепер ви його повертаєте. Чи це означає, що за минулий рік ресторанний сегмент настільки відновився, що з'явилися навіть погані заклади?

- Що відбулося за цей рік? Відкрився той, хто зміг вижити. Але перед ними поставлені нові завдання: якщо раніше були проблеми, то тепер вони стали ще більшими. І для нашого Шефа це додатковий виклик: Алексу доведеться рятувати ресторани та показувати свої бізнес-здібності з огляду на проблеми, котрих він сам зазнав як успішний ресторатор. Спочатку ми запустили кастинг - щоб подивитися, яка проблематика є. Шеф сказав: «Тут можу, тут знаю». Тобто всі рухи ми робитимемо разом з Алексом Якутовим - аби проект вийшов максимально трушний.

 

- Виходить, ви додаєте формату новий елемент - як працювати під час пандемії.

- Так. Ми ще не розпочали зйомок, але від цього стало трохи страшніше. З іншого боку, ніхто не порівнюватиме (посміхається).

 

- Форматники, мабуть, у захваті? Вони ж люблять, коли хтось привносить у їхнє шоу свіже дихання.

- Це вимушений гвинтик, не вигаданий нами. Якщо в тебе немає доставки, якщо ти не зробив віконця для видачі, якщо не адаптував меню до вимог пандемії та не продумав іще 250 речей... Це вимога часу, і в нас з'явилися такі елементи. Але ми вигадали ще кілька «фішок»: наприклад, як боротися з епохою споживання. Що робити з величезною кількістю відходів, котрі залишаються в ресторанах. Тож у проекту буде ще й певна соціально відповідальна місія. Це порив команди, що йде від душі: зробити у кожному ресторані якусь «фішку». І Шеф нас дуже підтримав у його реалізації.

- А чому ви називаєте «На ножах» спінофом «Ревізора»?

- Бо той самий принцип: професіонал приходить до закладу. Тільки якщо в «Ревізорі» він діяв із погляду споживача («Хочу знати, чим мене погодують, як воно зберігається, адже я заплатив за це гроші»), то у «На ножах» - із погляду бізнесу («На що ви витратили гроші, чим годуєте людей, як зробити так, аби вони повернулися до закладу»).

 

- Ну й одразу про «Ревізора». Офіційна причина призупинення проекту - карантин. Але якщо все настільки відновилося, що можна запускати «На ножах», то чому не «Ревізора»? Мабуть, проект вичерпався?

- «Ревізор» існував із 2011-го, і за цей час порядку в країні точно побільшало. Принаймні ми розповіли споживачеві про його права та нагадали бізнесам про їхні обов'язки перед клієнтами. Я вдячна всім творцям проекту за всі роки, але, здається, ми знайшли всі помилки закладів - вони вже повторюються. Влаштовувати провокації? Усі, гідні з погляду споживача, вже зроблено. Ми виступали як найпримхливіший споживач… Отже, нехай поки що полежить.

Найцікавіше в «Ревізорі» - це готелі й ресторани, тому ми запускаємо два нові проекти: про ресторани - «На ножах», про готелі - «Ревізори на порозі» з Анною Жижею (робоча назва - «Заброньовано». - MBR). Прем'єритимемося навесні.

 

- Це власна розробка?

- Так, движок «Званої вечері», «Битви салонів» тощо.

 

- Тобто готелі змагатимуться між собою?

- Ходимо один до одного в гості, перевіряємо за кількома категоріями, виставляємо оцінки. На вході в готель господар попереджає: «Мій номер коштує стільки-то». Після ночі й проведеного дня два готельєри, що приїхали, залишають стільки грошей, скільки вважатимуть за потрібне. У кого більше грошей, той і переміг. Усе просто, зрозуміло і дуже смішно. У нас у пілоті було місто Олешки, це на Херсонщині. Виявилося, що там поряд приголомшливий каньйон. Неймовірно красивий! До Олешків приїхала пара з Полтави. Стоїть наша улюблена [учасниця] Ісааківна й каже: «В Ісландії були, у Норвегії були, у Швейцарії були, а в рідній неньці… Боже, як мені соромно». А ти дивишся і думаєш: «Мені теж...»

 

- Виходить іще й потужний соціальний меседж.

- Ми хотіли занурити глядача в контекст, аби він з іншою цікавістю дивився програму, а вийшов - ви маєте рацію - якийсь такий соціальний аспект.

 

- Ще один новий проект - «Пара на мільйон» - виходитиме замість «Від пацанки до панянки». Чому?

- Не продовжувати «Пацанок» для нас радше питання демографії: учасниці дуже юні, проект приваблює аудиторію, що взагалі не вмикає телевізора, а споживає контент у діджиталі. Зі скасуванням «Пацанок» весняний сезон залишається без стосунків, хоча вони - просто в центрі ядра нашого бренду. І ми перейнялися проектом про стосунки, в якому знову ж таки стикаються два світи. Віта Шульженко (генпродюсер департаменту виробництва програм. - MBR) запропонувала об'єднувати в пари дівчат-інстаграмниць та хлопців - їхню цілковиту протилежність. Дівчата заробляють величезні гроші, але вони самотні й нещасні, бо не вміють будувати стосунки. Вони хочуть адекватного чоловіка поруч із собою, а який нормальний мужик терпітиме життя напоказ 24 години на добу? Коли показати збоку, який це має вигляд, можливо, такі самі дівчата трохи по-іншому подивляться на своє життя. З іншого боку - хлопці, що дуже успішні в роботі. Їм хочеться бути з цими дівчатами - такими красивими, такими сексі. Але вони бояться до них підійти, тож закриваються та сублімують у роботі.

 

- З опису формату я не зрозуміла, у чому суть пар? Вони все-таки будують стосунки чи заробляють мільйон?

- Мета проекту «Пара на мільйон» - правильно соціалізувати учасників. Тому що в одних соціалізація зашкалює, а особистого простору взагалі немає. І повага до особистого простору також відсутня. Інші ж такі замкнуті й настільки не вірять у себе з погляду стосунків, що їм потрібно надати рух грошима. Тобто ми запроваджуємо змагання за грошовий приз, аби пари рухалися далі разом. Якщо у когось складеться кохання - чудово, ми будемо тільки щасливі. Але основна мета проекту - все ж таки показати зворотний бік медалі та рольові моделі, у котрих багато хто зможе впізнати себе.

 

- Скільки епізодів планується?

- Чи то 12, чи то 13 - повний сезон. Зніматимете, як і «Екси», StarLight Production.

 

- «Орел і Решка». Чи задоволені ви цифрами та чи були задоволені на початку?

- На самому початку була дуже задоволена. Потім відбулося зниження.

 

- Ви вже почали шукати щось на заміну «Орлу і Решці»? З одного боку, програма виходить 10 років і, здається, вони вже все об'їздили багато разів. З іншого - з 2024 року всі шоу будуть україномовні, а «Орел і Решка» таким не може бути з огляду на особливості виробництва.

- Коли закон набуде чинності, старі епізоди будуть продубльовані, а з новими вирішуватимемо - наразі 2024-й за межами поточних домовленостей із TeenSpirit. Коли настане час домовлятися, обговорюватимемо варіанти.

 

- Судячи з усього, законодавчі зміни, що набули чинності 16 липня, вплинули на «Новий» найменше - у вас небагато архівного контенту, котрий потрібно перекладати українською. Це серіали «Будиночок на щастя» (половина героїв) і «Подорожники» (ще менше), а також російськомовне тревел-шоу «Орел і Решка». Здається, все?

- Так, у нас практично всі проекти україномовні.

 

- Ви вже дублюєте перелічені проекти?

- Всі українською мовою.

 

- Переходимо до діджитал-проектів. Ви продовжуєте працювати із перетіканням аудиторії з ТБ на YouTube і назад. Цього сезону вона має ходити з «Пекельної кухні» до «Предметки»?

- Так.

 

- А запущений напередодні проект «Прожарено» - це про перетікання чи про спонсорство?

- Це - ютубу ютубове, щоб на YouTube тривала якась парасолька. Ми не пушимо «Прожарено», а збільшуємо впізнаваність Шефа.

- Тоді повернімося до перетікання. Які ще проекти на це заточені?

- «Краш-тест» та «Екси». Є ідея постшоу «Пара на мільйон», діджитальна. Хочемо попрацювати з тим, що не увійшло до проекту «Ревізори на порозі»: глядач отримуватиме відповіді на питання, що з'являтимуться під час перегляду шоу. Для реаліті «На ножах» також уже придумали кілька дуже симпатичних ідей.

 

- Для яких майданчиків: YouTube та сайт каналу чи щось іще?

- YouTube та сайт каналу - це «Предметка» і «Краш-тест», що тривають, хочемо завести два додаткові канали. А якщо домовимося, замість YouTube будуть ОТТ-платформи.

- На що працює таке зв'язування телевізійних проектів із діджитальними - збільшує аудиторію, знання аудиторією бренду?

- Цілком правильно. На знання брендів і на те, що ти можеш на зручній тобі платформі знайти «Новий канал». І це ще не говорячи про проекти, котрі ми робитимемо в соцмережах.

 

- Розкажете докладніше?

- Мені б хотілося трохи більше доопрацювати ці ідеї. Гадаю, про них ми розповімо десь наприкінці наступного місяця.

 

- Тоді давайте про ваш другий вебсеріал.

- Я гадаю, буде правильно, щоб про вебсеріали розповідала [маркетинг-директор] Оля Балабан - це її ідеї, її творіння. Її та її команди. Я тут тільки спостерігаю.

 

- Тоді загалом: що дають каналові вебсеріали?

- Впізнаваність бренду, донесення до аудиторії його цінностей.

 

- Чи правильно я розумію, що кінопоказу в ефірі стане трохи менше, зважаючи на запуск серіальної лінійки та нових проектів?

- Так, згодом.

 

- З огляду на те, що цифри кінопоказу повсюдно знижуються, вас не турбує, що від нього залежать показники вихідного дня?

- Турбує. Працюємо.

 

- А чи є у вас пояснення, чому кінопоказ падає?

- Штук п'ять різних факторів. Це і відсутність прем'єр, і технологічність фільмів, що споживаються у кінотеатрах IMAX та не підходять для телебачення. Це піратство - безпардонне, безсовісне й геть неприховане. Якщо раніше, аби знайти піратську копію фільму, потрібно було хоч трохи напружитися, то тепер напружуватися не потрібно. Це доступність ОТТ-платформ з дуже розширеними передплатами: те, що має бути платним, у них доступне в передплаті. Ці речі мають розводитися законодавчо, ми з ними не можемо разом існувати в умовно безкоштовному просторі… Ну й ще кілька факторів.

 

- Набір зрозумілий. Ви оголосили про партнерство з двома українськими фільмами - «Стоп-Земля» і «Смак свободи». В чому воно полягає?

- Це медіапідтримка та підтримка дуже талановитих, чудових людей. Дуже хочеться, аби бренд «Нового каналу» асоціювався з ними.

 

- «Стоп-Земля» - це ж драма, не ваш профіль.

- Так, фільм невеселий, але позитивний.

 

- Бо світлий фінал?

- Дуже світлий фільм, дуже чесна робота, де показані сучасні молоді люди. Телевізійний бренд «Нового каналу» - це про «все буде добре». Ми ж нормативні. А нормативні люди переймаються, хвилюються. І це фільм про те, що відбувається з добрими нормативними хлопцями й дівчатами, коли вони молоді. І як про цих прекрасних молодих хлопців і дівчат турбуються їхні батьки. І як переймаються хлопці й дівчата. Тобто сім'я. Це теж про бренд «Нового каналу», але те, про що не говорять.

 

- З фільмом «Смак свободи» також медіапартнерство чи заходитимете у виробництво?

- Ні, тільки медіа.

 

- Ну а взагалі є такі думки? У «Нового» ж був кейс із «Самотній за контрактом». Чи вам поки не до цього?

- Для цього має бути рекламний ринок, що зростає. Тоді ми були стурбовані тим, що вкладаємо у голлівудське кіно величезні гроші, отримуючи мінімальну кількість прав. Це було бажання вкласти сумірні гроші на ринку, котрий зростає, і отримати щось, що можна забрати назавжди. Тепер це неможливо - ринок оновлюється. І поки не сформуються грошові потоки, гадаю, говорити про інвестування в кіно зарано.

 

- Тоді останне запитання: що у вішлісті «Нового каналу» на триваліший термін?

- Реалізувати задумане. Головне - встигнути реалізувати задумане.

 

Джерело: MEDIA BUSINESS REPORTS

 

Читайте також:

Новини

«1+1 підтримує світовий тренд колаборацій зі стримінговими сервісами»: Максим Кривицький

Генеральний продюсер «1+1» і керівник телевізійного бізнесу 1+1 media, Максим Кривицьким дав велике інтерв’ю Media Business Reports. На базі таких розмов із провідними менеджерами та продюсерами українського телебачення створювався аналітичний огляд «Вішліст українських мовників», присвячений трендам українського телеринку з погляду контенту та дивлення та інші дослідження MBR, підготовлені для KYIV MEDIA WEEK 2021. Зокрема, Кривицький говорив про повернення старих форматів, кіно- та серіальні плани каналу, тревел-шоу й інші evergreen-проекти, а також пряму залежність популярності продукту на VOD-платформі від його успіху на телебаченні.

30.11.2021
об 17:50

Новини

«Алея Жахів»: виходить у світовий прокат вже 17 грудня

Амбітний карнавальний фокусник (Бредлі Купер) має талант маніпулювати людьми кількома добре підібраними словами, та одного дня він знайомиться з жінкою-психіатром (Кейт Бланшетт) і ця зустріч стає навіть небезпечнішою за нього самого.

06.12.2021
об 12:21