Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

Незабаром на ТБ прем’єра стрічки «Заборонений» про Василя Стуса

21.10.2020
об 13:09

Фільмували кінокартину в Києві. В основі сюжету – участь поета в дисидентському русі та історія його кохання. Глядачі побачать, з чого почалась боротьба Василя Стуса і проживуть останні його дні.

На українському ТБ продовжується марафон національних прем’єр. Так, незабаром на каналі «1+1» відбудеться показ української повнометражної стрічки «Заборонений» про дисидента, борця за незалежність України Василя Стуса. Поет, що був засуджений за супротив тоталітарній системі помер у таборі радянської виправно-трудової колонії суворого режиму для засуджених за «особливо небезпечні державні злочини».

Творці проєкту прагнули розповісти про найбільш значущі й трепетні події в долі Стуса. Перед стартом зйомок вони ознайомилися з доступними матеріалами про життя поета, спілкувалися з його рідними та свідками подій, крізь які пройшов Стус, - «шістдесятниками», професорами Інституту літератури, аспірантом якого був поет, публіцистом Романом Овсієнком, поетом Іваном Драчем та іншими.

«Не всі знають, що ув’язнений Василь Стус був висунутий на здобуття Нобелівської премії. Лише смерть відділила поета від цієї нагороди, адже її не вручають посмертно. Для Стуса вона стала неминучим наслідком його принципової позиції, а для радянської влади була зручним виходом із напруженої ситуації», ‒ зазначив режисер фільму РОМАН БРОВКО.

В основі сюжету – історія  кохання та участі Василя Стуса в дисидентському русі. У стрічці зображено день, що став переломною подією в житті Стуса та української інтелігенції -  4 вересня 1965 року. Так, за сюжетом, під час прем'єри фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» 27 річний поет бере участь у першому громадському протесті проти масових політичних репресій в Радянському Союзі у післявоєнний час. Разом із політичним діячем та публіцистом В`ячеславом Чорноволом, літературознавцями й громадськими діячами Іваном Дзюбою та Юрієм Бадзьом, Стус закликає партійних керівників і населення столиці засудити арешти української інтелігенції. «Всі, хто проти терору, встаньте!» - це слова, які промовив Чорновіл у залі кінотеатру «Україна», та не всі звернули на нього увагу. Тоді з таким же гучним закликом піднявся Стус – і його почули. Саме ця фраза і стала гаслом стрічки «Заборонений».

Глядачі картини дізнаються про знайомство і стосунки поета з дружиною Валентиною, роль художниці Алли Горської у його долі і «проживуть» з Василем Стусом його останні дні.

Головні ролі виконали: Дмитро Ярошенко, Віталій Салій, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Діана Розовлян.

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсером виступив Артем Денисов.

 

Джерело: Пресслужба каналу «1+1»

Читайте також:

Новини

Шкільні альбоми: Як виглядали зірки телеканалу «1+1», коли були учнями

Сьогодні тисячі хлопчиків і дівчаток пішли до першого класу, де вони вчитимуться писати, читати, вивчати іноземні мови, потім у них будуть природознавство, історію, хімію, географію та інші предмети. Однак спочатку діти знайдуть нових друзів, аби учбовий процес проходив легше, веселіше та цікавіше.

01.09.2020
об 16:40

Новини

Зірка «1+1» відкрила Школу Супергероїв у Херсоні

Телеведуча «1+1» та кураторка Школи Супергероїв Наталія Мосейчук і засновниця школи Євгенія Смірнова вперше за час карантину відкрили новий освітній простір. Школа Супергероїв з’явилася у відділені онкогематології Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні.

06.09.2020
об 11:31

Новини

«1+1» створив фільм до свого 25-річчя

12 вересня о 22:00 на телеканалі «1+1» відбудеться прем’єра  стрічки «1+1. 25 років ти не один», яка була спеціально створена до ювілею каналу.  Ексклюзивні подробиці роботи над масштабними проєктами власного виробництва каналу стануть відомими завдяки цьому фільму. Також глядачам нагадають про популярні міжнародні продукти, які  стали вперше доступними українцям завдяки «1+1».

12.09.2020
об 12:30

Новини

Телеканал «1+1» покаже тревел-шоу, створене однією людиною

Ведучий подорожує один, його «знімальна» команда – це два дрони, три камери та одне авто. У проєкті розповідатимуть про культуру, історію та закони інших країн світу.

17.10.2020
об 12:12