Трейлери та відео
Популярні пости
Історії про те, як золото «подорожує» з рудника до ювелірного цеху, зізнання «чорних археологів», золотодобування на власному прикладі. Все це – покажуть у новинах.
На каналі «1+1» відбулася прем’єра спецпроекту «Золота лихоманка». З понеділка по п'ятницю ТСН показуватиме 5-серійний цикл сюжетів, з якого глядачі дізнаються, які в Україні існують родовища золота, зможуть побувати на ювелірному заводі, у банківському сховищі та зазирнуть у приватні колекції дорогоцінностей.
Автором спецпроєкту став журналіст служби новин Мирослав Ганущак. Він придбав спеціальне обладнання, отримав декілька уроків від золотошукачів та пішов у Карпати шукати золото. Паралельно з цим кореспондент хоче перевірити всі міфи, легенди і чутки про таємниці золота.
«Осінній сезон спецпроєктів ТСН продовжується новою цікавою історією про українське золото. У спецпроєкті «Золота лихоманка» наша команда вирішила подивитися на цю тему з усіх сторін: від пошука золота в надрах до полиць ювелірного магазину. Насправді, Україна - це «золота» держава. У нас є поклади золота, але вони не розробляються на державному рівні. З 90-х років і до сих пір коштів у бюджеті на розробку родовищ не знайшлося, як і не знайшлося жодних інвесторів. Наша держава самоусунулась від питання золота. Ми ходимо по багатству, але не думаємо про перспективу його видобування», - розповідає заступник директора департаменту з нових форматів ОЛЬГА КАШПОР.
Зйомки спецпроєкту тривали більше 2 місяців. Мирослав Ганущак за цей час встиг побувати на родовищах у Закарпатській та Дніпропетровській областях, на Житомирщині та узбережжі Азовського моря. Там журналіст випробував на собі різні види золодобування, у тому числі, й нетрадиційні.
Також глядачі дізнаються, як змінюється ціна золота від його видобутку до готового ювелірного виробу. Щоб знайти відповідь на це питання, журналіст поїде на ювелірний завод та зафільмує весь процес виготовлення дорогоцінних прикрас. А досвідчені ювеліри поділяться корисними порадами, як самостійно оцінити якість золотого виробу, щоб не попастися на підробку.
Також Мирослав Ганущак поспілкується з людьми, для яких видобуток золота став видом спорту, захопленням та хобі всього життя. Окрему серію присвятять «чорним археологам», для яких золото – це спосіб заробити капітал.
Випуски спецпроєкту виходитимуть протягом цього тижня у вечірньому випуску ТСН на «1+1».
Джерело: Пресслужба каналу «1+1»
27.09.2020
об 13:49
29.09.2020
об 15:40
28.09.2020
об 12:47
03.10.2020
об 15:48