Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

На ТБ покажуть місця жертвоприношень цивілізації майя

23.10.2020
об 17:18

Ведучий проєкту «Орел&Решка. Чудеса світу» навіть візьме участь у магічному ритуалі посвяти духам та скупається у священному для майя місці – сеноті.

В ефірі програми «Орел&Решка» можна буде побачити місця жертвоприношень цивілізації майя. На півострові Юкатан, що знаходиться у Мексиці майже немає річок. Єдиним джерелом прісної води тут раніше були тільки сеноти. Саме ними користувалася цивілізація майя. Це природні колодязі або маленькі озера, які переважно розташовані у печерах. Також ці озера були місцями жертвоприношення богам. Глядачам покажуть одне з найтаємничіших з них – сенот «Лос-Геррерос». Ведучий проєкту навіть наважився скупатися в цьому озері.

«Сенот «Лос-Геррерос» складається з чотирьох підземних колодязів. Для племені майя він був святинею, оскільки вони вірили, що там живуть духи джунглів, вітру та води. У сенотів трохи сумнівна репутація.Говорять, що майя скидали туди жертв, яких приносили у дар духам. Не знаю, чи це правда. Проте археологи неодноразово знаходили у сенотах глечики зі скарбами й людські кістки. Тож я боявся наступити на одну з них», - розповів ведучий програми «Орел&Решка. Чудеса світу» АНТОН ЗАЙЦЕВ.

У печерах, де знаходяться сеноти, нащадки майя до сьогодні проводять ритуали. Зараз це більше розвага для туристів.

«Це посвята, аби духи печери прийняли чужака. Для початку тебе годують кількома какао-бобами. Потім дають випити какао на воді. Згідно з їхнім віруванням, з кожним ковтком енергія людини очищується, і духи сеноту стають прихильнішими до нього. Варто зауважити, що з’єднання з духами – єдиний ритуал, у якому нікого не приносять у жертву і не пускають кров», - розповів АНТОН ЗАЙЦЕВ.

Подивитися інші пригоди ведучих проєкту «Орла&Решки. Чудеса світу» у Мексиці можна вже завтра, 24 жовтня, о 10:00 на «Новому каналі».

 

Джерело: Пресслужба «Нового каналу»

Читайте також:

Статті

«Найкращий дизайн костюмів» – майстрині на всі руки

Цілком природно, що в номінації «Найкращий дизайн костюмів» представлені саме жінки. Створення гарного одягу – це один з основних жіночих талантів. Та щоб шити одяг для героїв кінострічок, одного таланту мало. Тут ще потрібні добре знання історії, художній смак, та вміння працювати на знімальному майданчику. І цьогорічні номінатки, безумовно мають всі ці здібності.

25.04.2020
об 13:06

Новини

Проєкт «Орел і Решка» переїхав на новий канал

Відтепер легендарне тревел-шоу демонструватимуть на іншому каналі. Прем’єра програми відбудеться 26 вересня.

31.08.2020
об 13:21

Новини

Тревел-шоу «Орел і Решка» побувало в мечеті Айя-Софії

Собор Святої Софії – одна з найвизначніших історичних пам’яток, збудованих за часів Візантійської імперії. В липні цього року турецька влада повернула собору колишній статус мечеті, таке рішення подобається не всім.

10.10.2020
об 15:28

Новини

«Світ навиворіт» на честь свого ювілею покаже особливі випуски шоу

Дмитро Комаров зізнався, що відчуває, коли дивиться старі випуски програми, а також пообіцяв показати у китайському сезоні шоу скачки на верблюдах і розповісти про те, який на смак чай за ціною авто.

23.10.2020
об 14:19