Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

На СТБ розкажуть, як створювались новини протягом 25 років

31.08.2020
об 17:55

Цього понеділка, 31 вересня, на телеканалі СТБ покажуть новий чотирисерійний спецпроєкт. Його присвятили одній з програм каналу, яка 4 вересня відзначає ювілей.

«Вікна-новини» на цьому тижні святкують своє 25-річчя. З нагоди ювілею на каналі СТБ покажуть спецпроєкт «Вікна-25». Його автор – кореспондент Дмитро Литвиненко. Глядачі зможуть побачити, як починалась історія програми і всі значущі етапи у її формуванні.

«Ми поговоримо про «Вікна» як про проєкцію суспільства. На першому етапі – «постсовкове». Потім – бурхливі 90-ті, підлітковий час, час можливостей і заниженої відповідальності. Третій етап – оптимістичне суспільство, яке відчуло силу і, здається, проломило «совок». Але закінчується трагедією. Четвертий етап – суспільство знову шукає себе. Ну і наразі у нас п'ятий етап», – розповідає ДМИТРО ЛИТВИНЕНКО.

У першій серії, під назвою «Вікна»: 1995 –1997 років» розкажуть про створення перших незалежних новин, до яких суспільство ще не звикло, адже раніше вся важлива інформація надходила з Останкіно, Москви і російською мовою. Незалежним новинам, до того ж з Києва, потрібно було постаратися, щоб заслужити довіру глядачів. Саме в ці роки на екрані з'явились такі ведучі, як Олена Фроляк, Микола Княжицький, Володимир Ар’єв, Микола Вересень, Віталій Портников.

Друга серія «Вікна» 1998 –2004 років» розповідає, як у журналістську професію приходять молоді люди. У 22 роки вони вже стають зірками. Відбувається руйнування журналістського німбу: спрощення мови, ігнорування старих стандартів. Час творчої свободи. З’являються до десяти різних проєктів: «Вікна. Кримінал», «Вікна. Спорт», «Вікна. Бізнес» і «Вікна. Столиця». Також можна буде дізнатись та почути таких журналістів проєкту, як Єгор Чечеринда, Артем Шевченко, Сергій Швець, Віктор Кабак, Наталка Соколенко, Ольга Червакова, Володимир Бородянський.

Третя серія - «Вікна» 2004 –2011 років» – це період капітального «ремонту» програми. Всі паралельні проєкти закрилися. «Вікна» приступили до пошуку свого особливого шляху до глядача. Програмі стали властиві іронія, гумор і кураж. Слоган цієї епохи: «Все набагато цікавіше». «Вікна» відверто акцентують на недоліках влади і вирізняються нестандартним поданням. Три роки поспіль новини на СТБ визнають найкращою в країні інформаційною програмою. Тричі удостоюються телевізійної премії «Телетріумф» і кореспонденти «Вікон». Їх визнають найкращими в Україні телерепортерами. Зірки третьої серії: Володимир Бородянський, Олексій Мустафін, Сергій Андрушко, Ольга Червакова, Наталка Соколенко.

Четверта, заключна серія -    2012–2018 років» - це період, коли «Можливо все». У програмі виходять гучні та соціально-значущі спецпроєкти. «Вікна» поруч і в них розповідають історії звичаних людей. Коментувати у серії будуть: Володимир Бородянський, Борис Сачалко, Ірина Заславець, Ольга Кучер, Тетяна Висоцька.

П’ятої серії у спецпроєкті не буде, адже цей період «Вікна» проживають зараз.

Спецпроєкт «Вікна-25» показуватимуть з 31 серпня по 3 вересня у програмі «Вікна-новини» о 17:30 і 22:00 на СТБ.

 

Джерело: Пресслужба СТБ

Читайте також:

Новини

Кореспонденти «Вікна-новини» розповіли мотивуючі історії з нагоди свята

4 вересня програма СТБ «Вікна-новини» відзначить свій 25-й день народження. За цей час було різне, але команда випуску новин ніколи не дозволяла собі опускати рук чи здаватися. До свята кореспонденти вирішили запустити у соцмережах флешмоб #МожуВсе. Секретами подолання труднощів журналісти СТБ поділилися і з нами.

12.08.2020
об 17:23

Новини

Названа дата прем’єри нового сезону «Світ навиворіт»

Тревел-шоу повертається на екрани з новими серіями про контрасти та традиції Китаю. Глядачі зможуть побачити, як давні традиції тісно сплітаються з новітніми технологіями і дізнаються чому ті, хто створює нове майбутнє досі користується послугами астрологів і знахарів, а також побачать лабораторію, де займаються клонуванням.

27.08.2020
об 14:28

Новини

Завтра розпочнеться фестиваль «Нового українського кіно»

Безкоштовно подивитись якісні українські стрічки можна на фестивалі «Нове українське кіно», в рамках якого покажуть драми, трагікомедію, фільм про «Міфа» та стрічку, де сценаристом виступив Кузьма Скрябін.

31.08.2020
об 14:21