Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

На які теми зверне увагу новий сезон серіалу «Перші ластівки Zалежні»

29.10.2020
об 15:35

Творці серіалу «Перші ластівки Zалежні» розповіли про соціальний меседж другого сезону: у кожного своя залежність, і кожен від цього страждає.

 

Минулого року на українському ТБ вийшов серіал «Перші ластівки» – це молодіжний трилер, який порушував гострі соціальні проблеми. Серіал мав високий рейтинг та вразив глядачів. Як результат – мільйони переглядів та десятки професійних нагород. Але найголовніше – «Першим ластівкам» вдалося врятувати понад 20 000 життів. Дякуючи співпраці проєкту з Національною гарячою лінією «Ла Страда», українські підлітки та молодь дізналися про можливість поділитися своїми проблемами та отримати реальну допомогу.

 

 

У новому сезоні серіал став антологією та розповідає нову історію, але творці не відійшли від гострих соціальних тем. Це наркотична та сексуальна залежність, домашнє насильство, вплив соціальних мереж, нелегальний заробіток, диференціація людей на багатих та бідних, вплив чужої думки на життя. Тобто все те, від чого людина може бути залежна.

«Сьогодні слово «залежність» для кожного має своє значення. Хтось залежний від алкоголю або наркотиків, хтось – від соціальних мереж, комп’ютерних ігор або казино. Також вона асоціюється з тісним зв’язком двох або кількох людей. Є залежність від думок, суджень, поглядів оточуючих і суспільства в цілому… Мені здається, що ми всі певною мірою залежні. Такими є й герої другого сезону «Перших ластівок». Причому як доросле, так і молоде покоління. Кожен з них має свою темну і світлу сторони, кожен має свою залежність. Наскільки вона небезпечна в розрізі сьогодення? Це ми й спробуємо показати», – розповів сценарист і шоуранер «Перших ластівок» ЄВГЕН ТУНІК.

Як і в першому сезоні, серіал «Перші ластівки. Zалежні» висвітлюватиме проблему стосунків батьків і дітей.

«Цього року через батьків ми лише демонструємо, що не так з дитиною. Занурюємося в родини головних героїв, щоб показати, чому вони стали такими, якими є, та в чому корінь їхніх проблем», – розповів ЄВГЕН ТУНІК.

У новому сезоні «Перші ластівки» продовжили роботу з Національною гарячою лінією «Ла Страда-Україна» та залучили до співпраці експертів у боротьбі із сексуальним насильством в інтернеті – освітній проєкт #stop_sexтинг.

«Більшість наших напрямів діяльності перетинається з темами, які порушуватимуться в другому сезоні «Перших ластівок». А саме: налагодження стосунків між батьками і дітьми, безпечна реалізація себе, запобігання булінгу з боку однолітків, насильству та жорстокому поводженню; безпечні стосунки з коханою людиною. Ми щиро віримо, що співпраця Національної гарячої лінії «Ла Страда» з проєктом «Нового каналу» «Перші ластівки. Zалежні» буде не менш плідною, ніж минулого року. Навіть одне врятоване життя – це вже велике досягнення», – зазначила координатор Національної гарячої лінії «Ла Страда-Україна» АЛЬОНА КРИВУЛЯК.

 

 

Кібербулінг, шантаж у мережі, небезпека онлайн-спілкування із незнайомцями. Це основні теми, порушені «Новим каналом» у серіалі «Перші ластівки», які перетинаються з діяльністю проєкту #stop_sexтинг,

«Найчастіше до нас через чат-бот у Telegram звертаються діти та підлітки, яких шантажують інтимними фотографіями, через що вони бояться розповісти про це дорослим. Також до нас звертаються по допомогу батьки, які хвилюються за дітей і знають, що донька чи син потрапили в ризиковану взаємодію в онлайн, наприклад шантаж у мережі чи стали жертвами кібербулінгу. Набувають «популярності» звернення щодо онлайн-ґрумінгу – коли дорослі будують довірливі стосунки з дітьми задля сексуального насильства в онлайн чи реальному житті. Саме тому надважливо нагадувати дітям та підліткам, що до онлайн-«друзів» варто ставитися з неабиякою обережністю. Адже ми ніколи не знаємо, хто спілкується по той бік екрана», – сказала радник з питань захищеності людини в інтернеті при віцепрем’єрміністрі – міністрі цифрової трансформації України та засновник освітнього проекту #stop_sexтинг АНАСТАСІЯ ДЬЯКОВА.

Побачити новий сезон серіалу «Перші ластівки. Zалежні» можна вже в грудні на «Новому каналі».

 

Джерело: Пресслужба «Нового каналу»

Читайте також:

Новини

Серіал «Перші ластівки» отримав престижну європейську премію

Логотип популярного серіалу «Перші ластівки» переміг у категорії Concept Logo Promax BDA Europe. Таким чином, «Новий канал» опинився поряд з HBO, BBC и Netflix, які в різні роки теж отримувалася золото Promax.

17.09.2020
об 15:12

Новини

«Перші ластівки. Zалежні» відзняли проморолик та постери

У відео творці серіалу показують героїв зі світлого та темного боків, розкривають їхній характер і деталі сюжету. Дія у відео відбувається на дискотеці, розкриваються герої через музику та танці.

21.09.2020
об 19:21

Новини

«Новий канал» завершив зйомки серіалу «Перші ластівки. Zалежні»

Актори, сценарист та режисер поділились враженнями після закінчення знімального процесу серіалу та розповіли, як гуртом створювали образи героям та що з імпровізацій артистів увійшло до сцен проєкту.

05.10.2020
об 18:05

Новини

«Перші ластівки» продовжуватимуть рятувати життя підлітків

«Перші ластівки» продовжили співпрацю з Національною гарячою лінією «Ла Страда». Після прем’єри серіалу в минулому році до служби надійшло тисячі дзвінків від дітей, які потребували допомоги.

12.10.2020
об 17:04