Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

Кочові народи Пакистану: «Світ навиворіт» у пустелі

17.09.2021
об 14:04

Як у ХХІ столітті живуть кочові народи Пакистану, в чому схожі українці та пакистанці й наскільки небезпечним є закрите місто Кветта про це у суботу, 18 вересня, розповість ведучий «Світу навиворіт» Дмитро Комаров.

Завтра о 18:30 на телеканалі «1+1» вийде новий випуск «Світу навиворіт», в якому відомий мандрівник Дмитро Комаров потрапить в табір до кочових пустельних народів Пакистану і покаже, як живуть люди в закритій для туристів провінції Белуджистан.

Кочовий народ пустелі Тар називають предками відомих нам ромів. Вчені вважають, що роми прийшли з індійських племен, що населяють штат Раджастан. Ці люди все життя кочують пустелею і виживають завдяки верблюдам і їхнюму молоку. Тварин розводять на продаж. Вартість одного верблюда може доходити до декількох тисяч доларів, а покупці приїжджають навіть з інших країн. Але самі кочовики живуть у дуже скрутних умовах. Їхні діти не ходять до школи, а деякі дорослі навіть не вміють рахувати.

«У кочовиків в пустелі Тар немає дому в принципі, вони все життя перевозять по пісках свої ліжка і ковдри на возах, запряжених віслюками. Це і є їх пересувні будинки. Кочують слідом за верблюдами. Господарям верблюдів ці люди приносять мільйони доларів. Самі ж живуть дуже скромно», – розповів ДМИТРО КОМАРОВ.

 

Ведучий Дмитро Комаров і оператор Олександр Дмитрієв потраплять в табір кочовиків, де познайомляться з їх побутом. Тут миють посуд піском і звичайною травою. У пустелі заведено фарбувати очі – до того ж, не тільки жінкам, а й чоловікам, і навіть дітям. Кочовики використовують для цього сурму – косметичний олівець, до складу якого входить натуральна сажа і подрібнені мінерали. Вони вірять, що так зможуть захистити очі від сухого пустельного клімату. Дмитро Комаров також на собі випробував цей незвичайний макіяж.

Цікаво, що кочовики не можуть відпустити гостей без подарунків. Тільки подарунки тут не дарують, а очікують від гостя.

«В один момент гостинність кочового народу розчинилася. І з'явилися прямі погрози відібрати у нас техніку і речі. Охорона нам повідомила, що необхідно швидко йти. Але виїхати від цих людей не так просто. В машину, де лежить вся наша апаратура, залізло кілька чоловіків. А решта обступили її», – пригадав ДМИТРО КОМАРОВ.

 

Залагодити конфлікт і безпечно виїхати з нічної пустелі Дмитру Комарову та Олександру Дмитрієву допомогла пакистанська армія, яка супроводжувала знімальну групу.

Далі команда «Світу навиворіт» відправиться в Белуджистан – найнебезпечнішу провінцію Пакистану, закриту для туристів. Потрапити сюди без спеціальних дозволів дуже складно.

Белуджистан – історичний регіон, який поділений між трьома країнами: Афганістаном, Іраном і Пакистаном. Тут живе велика частина народу белуджі, у яких своя мова, традиції і одяг. Їх легко відрізнити від інших пакистанців за особливо великим тюрбаном. Напружена ситуація в цьому регіоні пов'язана з тим, що частина народу белуджі хоче відокремитися і створити свою державу.

 

Кветту, столицю провінції, називають містом-в'язницею. Через часті збройні конфлікти, Дмитра Комарова супроводжуватиме військовий конвой з чотирьох джипів та озброєною охороною. Місто настільки небезпечне, що виходити на вулицю без охорони іноземцю тут не можна.

«Кветта, на превеликий жаль, – один з найбільш закритих міст на землі. Туристам там є, що подивитися, але поки це небезпечно. Зараз це справжня фортеця для іноземця. Приїжджі тут найчастіше опиняються в готелі або поліцейському відділку. І в кращому випадку можуть пересуватися містом в супроводі охорони», – зауважив ДМИТРО КОМАРОВ.

 

Комарову вдалося потрапити на найважливіше свято для цього регіону – День белуджської культури. У телеглядачів буде унікальна можливість побачити традиції місцевого народу. Жителі міста розкажуть мандрівнику, як стати справжнім белуджі і навчать його традиційному белуджському танцю. Крім того, «Світ навиворіт» дізнається, що спільного в українців і місцевих жителів.

 

Кветту також називають м'ясною столицею Пакистану. Візитівка регіону – баранчик, приготований за особливим рецептом в підземній глиняній печі. Мандрівникові випала унікальна можливість своїми очима побачити всі етапи приготування м'яса по-пакистанськи.

 

Небезпечна нічна пригода «Світу навиворіт» в пустелі і секрети традиційної страви закритої провінції Белуджистан – дивіться у новому випуску 18 вересня о 18:30 на «1+1».

 

Джерело: Пресслужба телеканалу «1+1»

Читайте також:

Новини

Прем’єри 2022 року: Детективний трилер «Алея жаху» від Ґільєрмо дель Торо

Драматична історія про карнавального фокусника, якого на екрані втілить актор Бредлі Купер, вийде в український кінотеатральний прокат 20 січня 2022 року.

19.09.2021
об 13:06

Новини

KYIV MEDIA WEEK спільно з Glance Mediametrie презентує аналітичну доповідь та дискусію «Світовий ландшафт ринку VoD: нова динаміка»

14 вересня на KMW буде представлено комплексний огляд світового ринку VoD, який презентують експерти Glance Mediametrie (Франція) – міжнародної консалтингової компанії, що спеціалізується на трендах теледивлення та діджитал сегменту на більш ніж 50-ти територіях.

10.09.2021
об 11:58

Новини

Анастасія Цимбалару, Олеся Романова, Володимир Ямненко у сімейному сезоні «Дільничний з ДВРЗ»

На телеканалі ICTV 14 вересня (вівторок) розпочнеться другий сезон іронічного детективного серіалу «Дільничний з ДВРЗ». Творці проєкту обіцяють глядачам, що до патрулювання району повернуться В'ячеслав Довженко і Віталій Іванченко, а до них приєднаються нові актори такі, як Анастасія Цимбалару, Олеся Романова, Володимир Ямненко.

13.09.2021
об 16:49