Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

«Хайтарма», «Кримський інжир» – історії, які не можна забути

18.05.2020
об 13:16
«Хайтарма», «Кримський інжир» – історії, які не можна забути

До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, 18 травня Суспільне  підготувало тематичний ефір. На каналі UA: Культура – історії депортованих кримців, справа про визнання примусової депортації геноцидом та мистецькі здобутки кримськотатарського народу.

О 22:10 у рубриці «Сучасне українське кіно на UA: КУЛЬТУРА» — фільм «Хайтарма» — перша кримськотатарська художня стрічка про депортацію кримських татар. Режисер і виконавець головної ролі — Ахтем Сеітаблаєв. Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про сталінську депортацію кримських татар у травні 1944 року. У центрі оповіді — історія льотчика й національного героя кримських татар Амет-Хана Султана, для якого примусова депортація земляків стала особистою трагедією. Стрічка отримала кілька нагород міжнародних кінофестивалів та премію Національної спілки кінематографістів України як найкращий український фільм.

Що змінилося в житті кримчан після анексії Криму Росією, глядачі дізнаються з документального фільму Радіо Свобода «Крим. Окуповані: історії кримчан за 5 років окупації». Як співіснують люди з проукраїнськими й проросійськими політичними поглядами, де хочуть жити — в Україні чи Росії, чим для них стали п’ять останніх років окупації — дивіться на каналі UA: КУЛЬТУРА о 14:05 та 21:25.

Літературно-мистецький фестиваль «Кримський інжир» за участі культурних діячів кримськотатарського народу вийде в ефірі о 15:00.

Правові аспекти визнання примусової депортації кримських татар дізнавайтеся о 19:20 у документальному фільмі «Свідки геноциду 1944» Кримськотатарського ресурсного центру. В основі стрічки — розповіді людей, які пережили примусову депортацію з Криму. Свідчення зібрали під час судових засідань у справі про визнання депортації кримських татар геноцидом. Прокуратура АР Крим, переміщена до Києва через окупацію півострова Росією, розпочала кримінальний процес у грудні 2015 року.

Фото: depo.ua

 

Читайте також:

Новини

«Ціна правди» зачепила редакторів The Guardian

Фільм польської режисерки Аґнешки Голланд про Голодомор в Україні «Ціна правди» потрапив до престижного рейтингу The Guardian. Редактори журналу віддали йому місце на одній сходинці разом з оскароносним фільмом «Паразити» і стрічкою-хорором «Маяк» режисера Роберта Еггерса.

15.05.2020
об 11:00

Новини

Стали відомі результати Медіамоніторингу каналу UA: ПЕРШИЙ

Новий медіамоніторинг проводився на замовлення DW Akademie та BBC Media Action і показав поліпшення контенту й програм UA: ПЕРШИЙ.

15.05.2020
об 13:44

Про тих, хто не підкорився тоталітарній системі, дивіться на UA: КУЛЬТУРА
Новини

Про тих, хто не підкорився тоталітарній системі, дивіться на UA: КУЛЬТУРА

До Дня пам’яті жертв політичних репресій 17 травня суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА підготував добірку документальних і художніх фільмів про трагічні долі політичних в’язнів радянського режиму. Ви побачите «Будинок «Слово» й добірку інших фільмів про жертв політичних репресій.

17.05.2020
об 11:58