Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«Знайду пару коханому»: на телеканалі СТБ стартує новий серіал

Ірма Вітовська змінила імідж у фільмі «Смак свободи»

10.08.2021
об 14:06

Авторкою першої кулінарної книги з рецептами здорового харчування була Ольга Франко – невістка відомого українського письменника Івана Франка. Її в драматичній комедії «Смак свободи» зіграє Ірма Вітовська.

У 1929 році Ольга Франко випустила книгу «Перша українська загально-практична кухня», яка моментально стала популярною, її буквально зачитували до дірок. Друге життя книзі дасть фільм «Смак свободи», який знімає компанія Ganza Film.

«Ми з режисером Олександром Березанем розглянули багато проб, але Ірма – саме та актриса, яка може додати комедію навіть у ті слова, де її немає. У нас дуже тонка грань – тема ніби легка, але ми хотіли дати глибокий меседж. І ось Ірма може зашити розуміння теми, глибину погляду. В її очах це все читається, вона розуміє, про що ця вся кухня. Дуже класно, що вона розділяє з нами ідею, їй цікаво. Це відчувалося ще на пробах – Ірма відразу написала, що матеріал цікавий, і вона хоче спробувати. Так що у нас відбулася любов з усіх боків відразу», – розповіла сценаристка і креативна продюсерка фільму ОЛЕНА МОРЕНЦОВА-ШУЛИК.

Тема кулінарії Ірмі дійсно не чужа, її дуже цікавить історія української кухні та її регіональне розмаїття.

«На зйомках фільму «Смак свободи» я відкрила для себе багато страв. Україна досить різна – наприклад, я вперше спробувала полтавські галушки вже будучи актрисою, років 10 тому. До цього не знала, що вони ось такі! І в кожному регіоні є секрети народної кухні, які передавалася з покоління в покоління. Ольга Франко писала про страви, які подавали в містах, на столи гетьманів і князів – це теж наша традиційна кухня. Це нагадування українцям про те, що у нас все було, у нас є велика європейська культура. Ми не йдемо в Європу, а повертаємося в неї», – зазначила ІРМА ВІТОВСЬКА.

Персонаж Ірми виділятиметься на тлі інших героїв, не в останню чергу завдяки ретельно підібраним образам.

«У нас сучасна історія, ми знімаємо сьогоднішній день. Ірма Вітовська – єдиний історичний персонаж. Ольга Франко – не консерватор, тому хотілося зробити історичний образ не нудним, яскравим і незабутнім, але при цьому лаконічним. Я взяла за основу моду 50-60 років минулого століття – хотілося піднести Ірму в такому образі, в якому вона ще не з'являлася на екранах», – розповіла художниця по костюмах ОЛЬГА ДУБРОВСЬКА.

 

Вихід фільму «Смак свободи» заплановано на 2022 рік у кінотеатрах, а також ексклюзивно в телеефірі «Нового каналу», оскільки мовник є генеральним медіапартнером стрічки.

 

Джерело: Пресслужба «Нового каналу»

Читайте також:

Новини

20 000+ одиниць україномовного контенту: Підсумки MEGOGO до 30-річчя Незалежності України

З нагоди Дня Незалежності, яке цьогоріч наша країна святкуватиме в тридцяте, медіасервіс MEGOGO озвучив цифри власної україномовної бібліотеки.

27.07.2021
об 13:14

Новини

Star Media School вирушає містами України в пошуках нових обличь

У серпні в кожного охочого є можливість пройти інтенсив «Я - актор кіно. Нові обличчя!», який проходитиме в чотирьох містах України. Отже, якщо ви колись мріяли познайомитися з акторською професією, кастинг-директора або режисера, цей проєкт створювався саме для вас, а також для діючих акторів і студентів профільних навчальних закладів.

31.07.2021
об 10:09

Анімація

Скоро в кіно: Норвежська анімація «Двоє друзів і борсук»

Наприкінці серпня в український прокат виходить сімейний пригодницький мультфільм «Двоє друзів і борсук» від студії Qvisten Animation. Подивитися в кінотеатрах на неймовірні пригоди Кнутсена, Людвігсена та Борсука можна буде з 26 серпня.

01.08.2021
об 12:07