Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

Фільм-присвята Костянтину Степанкову вийшов на ресурсі Держкіно

07.06.2020
об 16:55
Фільм-присвята Костянтину Степанкову вийшов на ресурсі Держкіно

На ютуб-каналі Держкіно відтепер можна подивитися фільм про легендарного українського актора – «Костянтин Степанков. Спомини після життя».

Проєкт складається з восьми фільмів, що відображає життєвий і  творчий шлях Костянтина Степанкова (Волощука), народного артиста України, який знявся  більш ніж в 100 фільмах.

«Це –прекрасна і страшна професія – професія актора. Прекрасна і страшна… Ця професія живиться твоєю уявою, твоє фантазією. Всім твоїм психофізичним устроєм.

Вона не може існувати без твоєї плоті і крові. Від неї не можна втекти, піти у відпустку – сховатися… Вона сидить в тобі і щоденно, щочасно пожирає відведене тобі життя… Вона не гарантує матеріального благополуччя і не страхує від злиднів. Вона робить тебе впізнаваним, може принести славу, шану, повагу…Та рано чи пізно вона обов’язково зрадить тебе і нагородить забуттям».

Костянтин Степанков

Режисер документального історико-біографічного кінопроєкту, роботи над яким тривали майже сім років – Віктор Олендер. Він особисто приходив до Майстра в останні роки його життя і записував спогади актора на диктофон. Таємниці, що з дитинства приховував актор і про які не здогадувалися навіть найближчі люди, кохання, творчі злети і невдачі, біль за долю українського кінематографа – в кожному кадрі він щирий і відвертий. Фільм – це плід титанічної праці, проведеної режисером і знімальною групою по опрацюванню уривків кіно й відеофільмів, листів і спогадів видатного актора, кілометрів магнітофонних записів. Результатом стала своєрідна антологія радянського, зокрема – українського, кіно, адже доля Костя Степанкова тісно переплетена з долею декількох поколінь видатних українських режисерів, акторів театру й кіно.

За кінопроєкт «Костянтин Степанков. Спомини після життя» режисеру Віктору Петровичу Олендеру У 2016 році було присуджено Державну премію України імені Олександра Довженка за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва.