Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

Доументальний фільм «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи» сьогодні транслюють на ТБ

20.02.2021
об 12:43

20 лютого в Україні – День Героїв Небесної Сотні. Сьогодні суспільні мовники UA: ПЕРШИЙ і UA: КУЛЬТУРА демонструють документальний фільм власного виробництва «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи». Історії, з яких складається стрічка, показують основні події Революції Гідності.

 

 

Стрічка режисерок з команди UA: КУЛЬТУРА Олени Зашко та Анни Єресько складається з шести глав. Кожна літера зі слова «Майдан» є назвою глави, яка символізує тему, дотичну до подій Революції Гідності, герої фільму діляться своїми спогади.

 

«Про події на Майдані розказано вже багато. Але, за моїми відчуттями, за ці сім років деталі стираються, якісь речі забуваються, або навіть більше – вчинки знецінюються. Цим фільмом ми хочемо нагадати про те, чим був Майдан. Можливо, це пафосно звучить, але ми розказуємо історії різних людей, життя яких кардинально змінилося після Революції Гідності», – розповіла співавторка стрічки «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи» ОЛЕНА ЗАШКО.

 

Авторки розкажуть про маму загиблого на Майдані Романа Гурика, покажуть розповідь координаторки «Євромайдан-SOS» Олександри Матвійчук, стрімера Майдану Андрія Дубчака, представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного і митця Олексія Сая.

 

«Ми «розкладаємо» Майдан на шість літер – шість історій, шість уламків спогадів, з яких, як зі шматочків льоду, складається наша свобода. Роблячи цей фільм, ми на собі відчули, наскільки живими й болючими лишаються наші майданівські переживання. Сто відсотків: цю історію ми ніколи не зможемо «проїхати», забути, сприймати як формальну дату в календарі», – зазначила співавторка стрічки АННА ЄРЕСЬКО.

 

20 лютого документальний фільм «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи» можна подивитися на суспільних телеканалах UA: ПЕРШИЙ о 14:10 та UA: КУЛЬТУРА о 19:45.

 

Джерело: Суспільний
Фото з відкритих джерел

Читайте також:

Новини

Docudays UA розповів, які нагороди отримають переможці Ukrainian Doc Preview

Упродовж наступних чотирьох днів ще триває прийом заявок на участь у Ukrainian Doc Preview. Поки творці фільмів продовжують реєструватися, організатори розповідають, які винагороди чекають на кращі презентації українських повнометражних документальних проєктів на стадії виробництва або постпродакшну.

18.02.2021
об 15:16

Новини

European Film Market: Держкіно оголосило про прийом матеріалів для участі в міжнародному кіноринку

Державне агетство України з питань кіно та Асоціація кіноіндустрії України запрошують виробників аудіовізуального контенту долучитися до однієї з ключових світових подій галузі – Європейського кіноринку (European Film Market).

19.02.2021
об 14:03

Новини

18 Docudays UA: 5 фільмів національного конкурсу DOCU/Україна

Стрічки, що увійшли в програму національного конкурсу DOCU/Україна – національні або світові прем’єри. Під час переглядів глядачі придивляться до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: разом з Мішелем робитимуть вибір між коханням та покликанням життя, з монахом і художником у миру Анатолієм Лютюком – між обітницею та соціальним активізмом, з Назаром та Максом долатимуть сотні кілометрів заради мрії, з народним художником Іваном Приходьком відкриватимуть мистецтво, а з учасницями Dakh Daughters Band досліджуватимуть контрастність і політичність кабаре.

19.02.2021
об 13:19

Новини

«ЮКІ» боротиметься за міжнародне визнання в галузі спортивних медіа

Документальний фільм Володимира Мули про історії видатних хокеїстів українського походження, які формували найвідомішу в світі хокейну лігу NHL, потрапив до короткого списку AIPS Sport Media Awards 2020 в категорії Video Documentary.

19.02.2021
об 12:11