Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«І все буде добре»: благодійний концерт від «Океан Ельзи» на Великдень

Дональд Дак – проблемна дитина в родині Волта Діснея

08.06.2020
об 15:07
Автор: Віталій Баранник
Дональд Дак – проблемна дитина в родині Волта Діснея

8 червня 1984 року у якості почесного члена в Гільдію кіноакторів США прийняли Дональда Дака. Ця подія була присвячена 50-річчю виходу на екрани (9 червня 1934 роки) першого мультфільму за участю диснеївського каченя – «Маленька мудра курочка» ( «The Wise Little Hen»).

Від інших диснеївських героїв Дональд відрізнявся запальним характером і повсякчас був готовий до бійки. Сам Волт Дісней так про нього відгукувався:

«Одна з головних переваг нашої роботи тут, у студії, – теплі взаємини в нашій мультяшній родині. Міккі, Плуто, Гуфі – з усією цією компашкою було дуже весело працювати. Проте, як і в багатьох великих сім'ях, у нас є важка дитина. Ви маєте рацію, це Дональд Дак».

Від першого фільму і до 1983 року незмінно голосом Дональда залишався американський актор Кларенс Неш. У 1932 році його запросив особисто Волт Дісней на роботу актором озвучування на свою студію. У зв'язку з тим що голос Дональда Дака вкрай оригінальний і його було важко копіювати, Неш особисто дублював мультфільми за участю Дональда Дака для показу в інших країнах. «Я вчився крякати французькою, іспанською, португальською, японською, німецькою та китайською», – жартував пізніше з цього приводу Кларенс Неш.

Дотепер Дональд Дак є одним з найвідоміших мультиплікаційних персонажів у світі. Відбитки лап Дональда Дака, залишені замість нього Кларенсом Нешем, можна побачити на знаменитій Алеї слави перед Китайським театром Граумана. На Голлівудському бульварі є іменна зірка Дональда Дака, закладена 9 серпня 2004 року. Зображення Дональда використовують різні торгові марки, що приносить компанії The Walt Disney Company стабільний та відчутний прибуток.

А ще Дональд Дак єдиний персонаж мультфільмів, який став символом університету. Американський університет в Орегоні з 50-х років минулого століття використовує зображення Дональда як талісман своїх спортивних команд (футбол, бейсбол, регбі, баскетбол та ін.), яких з часом стали називати «Орегонські качки». Це право надав університету сам Волт Дісеней після зустрічі з його спортивним директором Лео Харрісом. Щоправда, після смерті автора мультяшної родини адвокати компанії Дісней поставили під сумнів наявність подібної угоди. Однак університет опублікував світлину Лео Харріса та Волта Діснея в куртці з Дональдом-логотипом університету. Після чого в 1973 році обидві сторони підписали угоду про надання Орегонському університету права на використання образу Дональда як талісмана.

Читайте також:

Новини

Чи здатні ви на те, що зробив справжній суперфан MARVEL?

Американець Тоні Голдмарк, якого за його ж словами, дістали глобальна пандемія і карантин, проаналізував всі 23 фільми MARVEL. Він класифікував за хронологією кожну подію та сцену.

03.06.2020
об 17:49

Чілдрен Кінофест: Три додаткові дні з міжнародною конкурсною програмою
Новини

Чілдрен Кінофест: Три додаткові дні з міжнародною конкурсною програмою

Триває VII Чілдрен Кінофест. Вчора завершилося голосування за найкращий фільм Міжнародної конкурсної програми, проте організатори вирішили лишити стрічки-учасники у вільному доступі для глядачів фестивалю ще на три дні.

05.06.2020
об 12:17

Новини

«Фантастичні історій на добраніч» – вечірня онлайн-казка

Могли ви собі уявляли, що вашим дітям читатимуть казки на ніч актори? Карантин уможливив ще й не таке. У вільному доступі з'явились чотири твори австрійського письменника Ервіна Мозера, які озвучили українські актори.

05.06.2020
об 19:27

Відновлення зйомок серіалу Marvel «ВандаВіжн»
Новини

Відновлення зйомок серіалу Marvel «ВандаВіжн»

Студія Marvel планує відновити нормальний графік роботи найближчим часом. Ймовірно, що вже в липні 2020 року продовжать зйомки фантастичного серіалу під назвою «ВандаВіжн», який стане однією з найважливіших частин у подальшому розвитку кіновсесвіту.

06.06.2020
об 15:14