Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«Знайду пару коханому»: на телеканалі СТБ стартує новий серіал

Дмитро Комаров продовжує подорожувати Пакистаном у «Світі навиворіт»

01.10.2021
об 14:11

Завтра, 2 жовтня, о 18:30 на телеканалі «1+1» вийде нова серія «Світу навиворіт», в якій мандрівник Дмитро Комаров продовжить вивчати закриту пакистанську провінцію Белуджистан. Телеведучий побуває в найсвятішому місці для кожного мусульманина і відкриє таємниці «поховання» вантажних кораблів і лайнерів.

Команда «Світу навиворіт» відправиться на околицю Кветти, столиці Белуджистана, де посеред пустелі розташоване місце, рівних якому на нашій планеті не існує – священна гора Джебель-аль-Нур. Тут прокладено близько 10 кілометрів підземних лабіринтів і печер, де зберігається понад 2,5 мільйона примірників найважливішої книги кожного мусульманина – Корану. У це місце мусульмани з усього світу відправляють і привозять Корани, непридатні для використання.

«Після того, як священна книга зношується, просто так викинути її не можна. Тому тут Корани сортують, відбирають ті, які можна реставрувати, і окремо пакують ті, що в поганому стані. Коран – одна з найбільш видаваних книг на планеті. Через те, що мусульмани звертаються часто до священної книги, вона швидко зношується, тому масштаби цього сховища весь час зростають. В одному мішку поміщається 30-40 Коранів. Після сортування мішок відправляють в священну печеру, де його більше не відкриють ніколи», – розповів ДМИТРО КОМАРОВ.

 

«Світу навиворіт» вдалося потрапити в одну з печер, де зберігають Корани. Це довгі кілометри тунелів, закладені мішками зі священною книгою. Але найунікальніші екземпляри тут зберігають в спеціальних умовах, під склом. Цей архів має величезну цінність і міг би стати місцем паломництва і приваблювати туристів з усього світу, але він знаходиться в закритій провінції, куди зараз потрапити практично неможливо. Найдорожчий Коран цієї колекції написаний за допомогою смарагдової пудри, а найдавнішим екземплярам близько тисячі років.

  

Подорож Белуджистаном продовжиться на узбережжі Аравійського моря, в селі Гадані – одному з трьох місць в світі, де займаються утилізацією кораблів. Цей вид транспорту важливий для сучасного світу – він перевозить вантажі між континентами. Але мало хто замислюється, що відбувається з кораблями, коли вони вже не підлягають ремонту. Дмитро Комаров і Олександр Дмитрієв відправляться на «кладовище» кораблів і покажуть, яким чином утилізують цей транспорт.

«У Пакистані в мене був особливий «лист бажань» – сюжети, які хотілося зняти особливо. Одна з «мрій» – відпрацювати зміну в Гадані, на кладовищі кораблів, де гігантські суди вручну розрізають на дрібні шматки буквально за 2 місяці. Справжня чоловіча робота, складна і небезпечна. Навколо все гримить, горить, падають уламки розміром з будинок. Пару місяців я чекав від уряду дозвіл на зйомку і нам сказали «так». Неймовірна удача для журналіста – в Пакистані це закрите для ЗМІ місце», – зазначив ДМИТРО КОМАРОВ.

 

Священні печери з мільйонами Коранів і неймовірно небезпечна робота пакистанців на «кладовищі» кораблів – дивіться у новому випуску «Світу навиворіт» 2 жовтня о 18:30 на телеканалі «1+1».

 

Джерело: Пресслужба телеканалу ««1+1»»

Читайте також:

Новини

Творці серіалу «Хазяїн» розкривають характери героїв

Першою, про кого виріши розповісти автори проєкту «Хазяїн», виявилася героїня, яку на екрані втілить Ольга Сумська. Глядачі побачать акторку в образі харизматичної пліткарки.

24.09.2021
об 16:32

Новини

Напередодні виходу в прокат фільму «Де гроші» творці презентували трейлер

З 21 жовтня в українських кінотеатрах можна буде побачити комедію-квест «Де гроші», в якій Михайло Хома, що більш відомий як DZIDZIO, виступи в якості режисера-постановника та виконавця головної ролі.

30.09.2021
об 13:25