Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«Знайду пару коханому»: на телеканалі СТБ стартує новий серіал

Бунекер на 106 кімнат та з концертним залом: де провели вихідні «Орел і Решка»

11.11.2021
об 16:30

Команда тревел-шоу «Орел та Решка. Земляни» знаходять найнезнвиніші місця у всьому світі. Цього разу ведучий Кирило Макашов побував в унікальному бункері. Важкі бетонні двері ведуть у справжнє підземне місто: концертний зал, 5 поверхів, 106 кімнат, та центр звязку.

Такий незвичайни бункер відшукали в Албанії! У цій країні є одна особливість, яку не зустрінеш у жодній іншій - бункери! Їх можна побачити на вулицях, у дворах, просто вздовж доріг. Чому і для кого їх збудували, розповів ведучий тревел-шоу «Орел і Решка. Землянии».

«Албанські бункери — це привіт із минулих часів диктатора Енвера Ходжі. Одного разу албанці буквально «віджали» у СРСР кілька підводних човнів, на цьому ґрунті у Ходжі розвинулася параноя, що після цього Радянський Союз нападе на Албанію. Тут з'явився інженер, який запропонував геніальну оборонну ідею – бетонний бункер. Ходжа посадив інженера в бункер і вистрілив по ньому з танка. Бункер витримав! Після цього Ходжа наказав побудувати бункер для кожної албанської родини — всього їх вийшло 170 тисяч. На Албанію ніхто так і не напав, а бункери залишилися в кожному дворі. Важко уявити, скільки грошей пішло на будівництво нікому не потрібних бункерів. Адже вони могли піти на школи, лікарні, дороги» - розповів ведучий тревел-шоу Кирило Макашов.

Якісь із бункерів албанці перетворили на музей, якісь у нічні клуби, льохи, але більшість стоять занедбаними. А унікальний цар-бункер у Тирані, столиці Албанії, який для себе побудував той самий диктатор Енвер Ходжі перетворили на арт-об'єкт.

Туди можна зайти за 5 доларів і, по суті, переглянути історію божевілля однієї людини. На вході стоять важкі бетонні двері. Під землею ціле місто! Три кілометри тунелів, п'ять поверхів, 106 кімнат. І все це — із водопроводом, системою фільтрації та обігрівом.

Переглянути повний випуск про Албанію та інші неземні дива світу у сезоні «Земляни» з Michelle Andrade та Кирилом Макашовим можна щосуботи 0 10:00 на Новому каналі. А об 11 ще одна порція подорожей, - сезон «Дива світу».

Джерело: Новий канал

Читайте також:

Новини

Божевільна любов – не завжди благо. Офіційний трейлер до хоррору «Агнець»

В основі фільму «Агнець» лежить ісландська казка про незвичайну дитину. Марія з чоловіком живуть на віддаленій фермі. Одного дня вівця з отари народжує незвичайне ягня. Пара, що раніше втратила доньку, вирішує вдочерити дивну істоту. Та це відкриває двері до безодні…

04.11.2021
об 13:32

Новини

«Фрося мені сподобалась, але кастинг я провалила», - ексклюзивне інтерв’ю із виконавицею головної ролі у фільмі «Чому я живий»

4 листопада в прокат вийшла епічна історія, знята за мотивами реальних подій, «Чому я живий», режисером якої став Віллен Захарович Новак. Анастасія Марків зіграла 17-річну Фросю, на долю якої випала чимало тяжких випробувань. Для Анастасії роль стала дебютною. В ексклюзивному інтерв’ю для VGL Анастасія розповіла про головні виклики на знімальному майданчику та як готувалася до своєї першої великої ролі.

10.11.2021
об 18:46