Трейлери та відео
Популярні пости
Ведучий програми, що виходить на телеканалі «1+1», «Їмо за 100» Олексій Душка у перервах між зйомками спеціально для читачів VGL cinema склав список збалансованого харчування учнів, які з тих чи інших причин не хочуть ходити до шкільних їдальнь. За чим треба стежити батькам і що обов’язково має бути присутнє в раціоні спраглих до знань дітей, читайте у статті.
«У третьому класі, вчителька водила всіх школярів у їдальню на сніданок та обід. Одного разу, поки я щось шукав у рюкзаку, вона мене зачинила в кабінеті. Так, я залишився без обіду. Вчителька навіть не помітила, що мене не було за столом у їдальні. До кінця дня я залишався голодним. Після чого батьки почали давати мені бутерброди у школу, як тоді водилося, - білий хліб-батон, намащений маслом, жирна ковбаса, сир, без зелені. Одним словом, я тільки зараз розумію, що це була уповільнена харчова бомба, яка зараз може вибухнути у будь-який момент. Тому я вирішив запропонувати 5 смачних порад для батьків, які хочуть дати з собою дитині не тільки смачну, а й корисну їжу в школу», - пояснив ОЛЕКСІЙ ДУШКА.
5 корисних та збалансованих продуктів для школярів
Здавалося, що простіше - дав дитині овочів, курку, зелень, варене яйце, склав все у бокс для ланчу і все. Але дитина приносить бокс додому повним. Не з'їв, бо не круто діставати на очах однокласників такі продукти. І тут є просте рішення. Зробіть такос. Для тих, хто не в темі - шаурма, тільки корисна і поживна.
1. Рецепт такоса з ніжною куркою і вітамінами
Для такоса візьмемо курячу грудку, поріжемо її кубиками по 1 см і приготуємо на високому вогні. 3-4 хвилини з одного боку, не перегортаємо поки не з`явиться апетитна скоринка, і стільки ж з іншого. Потім зменшуємо вогонь і додаємо цибульку, порізану дрібними кільцями, чекаємо до моменту поки цибулька розм`якне. Якщо це зранку робити складно, зробіть простий омлет чи рибу.
На лаваш викладаємо курку (омлет, рибу), ріжемо солодкий перець . Він, як бомба вітаміну С. В 100 г перцю втричі більше, ніж в 100 г лимону. Вітаміну С також багато у петрушці. Свіжий огірок зробить лаваш не таким сухим (бажано без шкурки), тремо моркву і додаємо консервованої кукурудзи, яка зробить наш такос солодкуватим. Соус (майонез чи сметанковий) можна зробити самому або ж купити простий майонез без домішок. Щоб в складі не було модифікованого крохмалю та глутамату натрію (підсилювача смаку). В продажу такі є. Скрутіть такос і покладіть на пательню без олії по пів хвилини з кожного боку, щоб карамелізувався сам лаваш. Скоринка буде дуже смачним додатком.
Результат:
- ніжна курка (омлет, риба) - потрібний дитині білок;
- перець - вітамін С, добова норма всього в 100 г;
- морква - окрім каротину ще багата вітамінами групи В, РР, С, Е, К;
- огірок і кукурудза більше для смаку.
2. Корисний десерт замість печива
Замість печива, у якому багато цукру, підсилювачів смаку, ароматизаторів, консервантів і маргарину - зробіть солодкий запечений лаваш за 15 хвилин.
Збийте кисломолочний сир, з кефіром чи йогуртом, так щоб він лишався помірно густим. Туди поріжте дрібно банан, який містить залізо, калій, магній і триптофан, що допомагає боротися зі стресами і нервовим напруженням. І персик, запах якого, довели вчені, може покращувати настрій. Та ще він також повний вітамінів.
Скручуємо, як рулет, мастимо поверхню збитим яйцем і трохи посипаємо цукром, щоб хрумтіло. Відправляємо в духовку на 15 хв.
3. Контролюйте кількість цукру, щоб дитина не перевтомлювалась
Який же перекус без йогурту. Але проблема в тому, що зараз в йогуртах багато домішок, штучних барвників, які можуть викликати гіперактивність та алергію, і дуже багато цукру. Навіть у хороших за складом йогуртах, що продають у магазинах, все одно велика кількість цукру. Через швидкий цукор в надмірній кількості дитина може швидко втомлюватися. Вихід: беріть простий йогурт без домішок і крохмалю, додавайте туди фрукти за смаком і цукор, який ви можете контролювати. З часом, зменшуйте кількість цукру . Ось так ви врятуєте свою дитину від цукрової залежності.
4. Горіхи на варті нервової системи
Навантаження в школах, комп'ютерні ігри годинами - все це новий стрес. А як ви вже знаєте від стресу допомагають триптофан і вітаміни групи В.
Кеш’ю - мідь та магній
Волоський - корисні омеги 3 жири
Кедровий - багатий вітаміном Е
Хоч і не зовсім горіх - Арахіс - В1 - покращує роботу мозку, В3 - зменшує тиск В9 - сприяє хорошому поділу клітин
Але тут головне не зловживати, кілька різних горіхів на день та арахісу цілком достатньо.
5. Чиста вода замість чаю і соку
Всі вже давно знають, що для організму чай чи компот це не рідина у чистому виді, скоріше, це їжа. Тому пити треба десь 1,5 літра в день за пів години до їжі та за годину після, щоб допомагати організму в обміні речовин, надходженню поживних елементів до органів. Вода підтримує роботу серця та імунної системи.
Нагадаємо, що Олексій Душка не єдиний ведучий-кулінар на телеканалі «1+1», крім нього ще смачно готує ведучий «Сніданок з 1+1» Руслан Сенічкін та ведуча «Сніданок.Вихідний» Валентина Хамайко.
21.08.2020
об 16:48
16.06.2020
об 12:05
20.08.2020
об 13:47
18.06.2020
об 14:11