Трейлери та відео

Драма «Кріпосна. Жадана любов»: Історія кохання – зовсім не казка
«Знайду пару коханому»: на телеканалі СТБ стартує новий серіал

5 фактів про фільм «Заборонений», який днями покажуть на «1+1»

25.11.2020
об 14:14

Раніше анонсувалося, що після повторного прокату в українських кінотеатрах стрічку про Василя Стуса «Заборонений» покажуть по телебаченню. Наразі відома дата та час трансляції фільму режисера Романа Бровка.

У День пам'яті жертв голодоморів, 28 листопада, о 23:20 на телеканалі «1+1» відбудеться телепрем`єра української повнометражної стрічки «Заборонений». Перед початком зйомок творці фільму ознайомилися з доступними матеріалами про життя поета, спілкувалися з його рідними та свідками подій, крізь які пройшов Стус, а ми пропонуємо вам перед трансляцією в ефірі дізнатися 5 фактів про фільм «Заборонений»:

1.  Спершу стрічку назвали «Стус – Птах душі».  Адже саме так називалась остання вилучена у таборі збірка віршів Василя Стуса. Збірку перекладів «Птах душі» Василь Стус написав, коли відбував покарання у радянському таборі суворого режиму для засуджених за «особливо небезпечні державні злочини». У тюремному зошиті налічувалось близько трьох сотень віршів відомих зарубіжних поетів.

 

2.  Основні зйомки «Забороненого» проходили в Києві. Зокрема, локацією для реконструкції подій в кінотеатрі «Україна» стало спеціальне приміщення Палацу культури імені Корольова. А на вулиці Хрещатик, біля арки з виходом на Лютеранську, відтворили момент самоспалення колишнього вояка УПА, громадського діяча Василя Макуха, на знак протесту проти комуністичної тоталітарної системи. Окремі кадри були відзняті в колонії суворого режиму в Березані.

3.  На роль Василя Стуса, яку втілив Дмитро Ярошенко, претендувало близько 50 кандидатів. Можливість зіграти поета актор називає великою відповідальністю та честю. Дмитро Ярошенко зізнається, що перед першими кінотеатральними показами стрічки страшенно хвилювався. Однак, коли побачив, як після сенсу глядачі аплодують зі сльозами на очах, зрозумів, що і він, і творці стрічки все зробили правильно.

 

4.  Серед найважчих моментів під час роботи над фільмом Дмитро Ярошенко виокремлює сцену, коли кагебістка спалює вірші Василя Стуса, та момент його смерті. Ці кадри знімали в колонії суворого режиму міста Березань. За словами актора, атмосфера місця та відтворюваних подій були настільки важкими, що він не зміг стримати сльози.

5.  Перед початком зйомок сценаристи фільму опитували перехожих на вулиці про те, що вони знають про Василя Стуса.

Не пропустіть історію боротьби за Україну, кохання та правду про смерть великого поета Василя Стуса – 28 листопада о 23:20 у фільмі «Заборонений» на «1+1».

 

Джерело: Пресслужба телеканалу «1+1»

Читайте також:

Новини

Незабаром на ТБ прем’єра стрічки «Заборонений» про Василя Стуса

Фільмували кінокартину в Києві. В основі сюжету – участь поета в дисидентському русі та історія його кохання. Глядачі побачать, з чого почалась боротьба Василя Стуса і проживуть останні його дні.

21.10.2020
об 13:09

Новини

«Заборонений» повертається на великі екрани

Події в Україні розгортаються таким чином, що осторонь залишатися не можна. Cпроба обмежити розповсюдження книги через фрагмент, який на законодавчому рівні вимагають видалити з книги про Василя Стуса, призвела до згадки та цікавості про інші твори про українського поета XX століття та борця за незалежність України. Отже, «Заборонений» режисера Романа Бровка повертається у кінотеатри та навіть транслюватиметься по телебаченню.

21.10.2020
об 19:52