Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Зірковий детокс: Тренди здоров'я

17.01.2021
об 15:53

Різноманіття – сновний тренд останнього десятиріччя, і кінематограф - найкращий відбиток цієї тенденції.Однотипні персонажі більше не в моді - ми бачимо на екранах дуже різних людей. Стандарти краси змінюються вслід за нашим світоглядом, жорсткі дієти відходять у минуле - у тренді здоровий спосіб життя. Голлівудські зірки знають про це з власного досвіду: міцне здоров'я дозволяє не тільки зберегти гарний вигляд, але й витримувати навантаження під час складного знімального процесу. Серед них багато прихильників детокс-програм - методики, що виводить з організму шкідливі токсини. Її дотримуються голлівудські красуні Блейк Лавлі, Сальма Гаєк, Гвінет Пелтроу, Енн Гетуей. Про те, що таке детокс та які продукти корисно вживати, щоб очистити організм від шкідливих речовин, VGL сinema поговорив з Олексієм Башкірцевим, Головним лікарем Edem Resort Medical & SPA, кандидатом медичних наук, академіком європейської академії природничих наук, міжнародним експертом з питань Anti-age медицини та членом наглядової ради представництва університету Singularityu Kyiv у сфері експоненційної медицини.

 

Олексій Башкірцев - головний лікар Edem Resort Medical & SPA, кандидат медичних наук, академік Європейської академії природничих наук, міжнародний експерт з питань anti-age медицини, член наглядової ради представництва університету SingularityU Kyiv у сфері експоненційної медицини

 

– Олексію, розкажіть, що таке детокс і чому він став таким популярним останніх декілька років?

– Про детокс говорять усі, і часто здається, що це тема для спекуляцій. Це не так, адже реальна тема для спекуляцій – це еко-, біопродукти та харчові добавки. На наш погляд, добре, що тема детоксу стає популярною, – значить, її почали глибоко вивчати.

В організмі людини є потужні системи детоксикації, що представлені різними ферментами, так званими розчинниками – вони розщеплюють усі речовини, які потрапляють в організм. Ферменти залишають те, що потрібно, і викидають те, що не потрібно. Основні органи, які беруть участь у системі детоксикації, – печінка, нирки, кишківник, легені, шкіра. Впливаючи на кожен із цих органів, людина, по суті, викликає удосконалення їх функцій, а відповідно поліпшення процесу детоксикації.

Класично в детоксі існує дві фази очищення, проте дехто описує три. Перша стадія відбувається в печінці, за допомогою ферментів – цитохромів. Друга – між печінкою і кишківником. А остання, третя – це виведення зайвих речовин через нирки, кишківник, легені та шкіру. Ось у цьому й сутність детоксу: впливаючи на фази детоксикації, важливо розуміти, яку треба посилити, а яку пригальмувати. Це приведе до поліпшення процесів детоксикації в організмі.

– Як працює детокс?

– У кожної людини активність фаз детоксу різна. Тому цей дисбаланс між детоксикаційною системою першої та другої фаз призводить до захворювань.

Завдання лікаря, який займається детоксикацією професійно:

  1. Визначити, яка з фаз детоксу перебуває в дисбалансі.
  2. Визначити стан органів (печінки, нирок, кишківника, легень, шкіри), які беруть участь у системі детоксикації.
  3. Досвідчені фахівці спочатку визначають усі можливі продукти інтоксикації, а потім доводять це лабораторно або ж клінічно.
  4. Після цього можна обрати методи лікування. Розпочати можна з найпростіших: дотримуватися здорового способу життя чи обмежити калорії. Найскладнішими є: хелатна терапія (виведення важких металів), гемосорбція (метод детоксикації крові), плазмаферез (обмін плазми крові та її компонентів), ультрафільтрація крові (процес розділення речовин у крові).
  5. На завершальному етапі спеціаліст з детоксу повинен дати рекомендації з «технічного обслуговування» вашої системи детоксикації.

Я завжди попереджую пацієнтів – не займайтеся самолікуванням! Адже за допомогою «порад» в інтернеті можна активувати 1-шу фазу в печінці й пригальмувати 2-гу. Тим самим погіршити стан здоров’я в рази — може з’явитись алергія, хронічна слабкість, виснаження тощо.

– Чи можливо забезпечити детокс з допомогою харчування? Які продукти очищують організм, а які – навпаки?

– Насправді, харчування – один із найважливіших інструментів у детоксі. Воно забезпечує організм мікроелементами-нутрієнтами, які потрібні в системі детоксикації. У людини є чіткий еволюційний механізм, який зумовлений культурою харчування наших предків. Система працює для посилення або послаблення процесів детоксикації за допомогою продуктів. Якщо ви раптом почали детокс-харчування за «східним» підходом, то можете лише погіршити свій стан, адже ваша детокс-система звикла до певних продуктів, які мають вироблений генетичний механізм засвоєння. Наприклад, є відповідний перелік продуктів, який використовується для посилення «слов’янських» систем детоксикації. Це продукти, що мають багато клітковини та належать до родини хрестоцвітних: броколі, білокачанна капуста, буряк, шпинат, який містить бетаїн (стимулює травлення і виведення токсинів, що не притаманне азійській людині) та інші хрестоцвітні, які містять сульфарафан (підвищує ефективність детоксикації).

 

 

Для того щоб розібратися в продуктах харчування, доречно приїжджати на програму детокс у спеціалізовані заклади. Тільки так ви зможете побачити всі продукти, які подають у страві. Куратор вашої програми детально розкаже про кількість продуктів, їх склад, користь, час подачі та бажаний період доби для споживання кожної страви.

 

 

Що корисно споживати для очищення: броколі та всі інші види капусти, крес-салат, артишок, куркуму, буряк, зелений чай та різні ферментовані продукти, серед яких актуальною та сезонною є квашена капуста. Не бажано споживати під час детоксу: цукор, продукти, що містять трансжири, перероблені та рафіновані продукти, молоко та глютен.

 

 

Важливо пам’ятати, що детоксикація організму – це клінічний процес, який потребує ретельної консультації лікаря. Лише детальне вивчення вашого організму, визначення всіх результатів аналізів і правильно розроблена програма виведення токсинів може удосконалити фізичне здоров’я та емоційне самопочуття.

Читайте також:

Новини

Ведуча «Нового каналу» Юлія Панкова поділилася рецептом улюбленого салату

У самому розпалі сезон свіжих ягід, овочів та фруктів і сьогодні тематичне свято – День свіжих овочів. Тож ведуча програми «Ревізор» на «Новому каналі», кулінар Юлія Панкова вирішила поділитися своїм улюбленим рецептом овочевого салату з консервованим тунцем.

16.06.2020
об 12:05

Новини

Зіркові рецепти: Готуємо брускети разом з ведучою «Нового каналу» Юлією Панковою

18 червня – Міжнародний день пікніка, тож якщо ви збриєтесь сьогодні або на вихідні піти з друзями на природу ведуча програми «Ревізор» на «Новому каналі», кулінар Юлія Панкова ділиться рецептом страв, що готуються нашвидкоруч.

18.06.2020
об 14:11

Новини

Рецепт святкового штолена від Юлії Панкової

25 грудня в Україні та в інших країнах за григоріанським і новоюліанським календарем святкують Різдво, в народі його ще називають католицьким. В цей день прийнято випікати штолен. Він є традиційною різдвяною випічкою в Німеччині, а декілька останніх років рулет з дріжджового тіста із начинкою з родзинок та цукатів, а іноді з маком, горіхами або марципаном полюбляють й українці. Ведуча проєкту «Ревізор», кулінар Юлія Панкова ділиться перевіреним рецептом штолена. Якщо хочете завтра здивувати своїх рідних, зберігайте інструкцію приготування та насолоджуйтесь атмосферою домашнього Різдва.

24.12.2020
об 14:27