Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Влипла»: іронічна стрічка про залежність від смартфонів

13.09.2019
об 18:17

Дебютна короткометражна стрічка режисера Сергія Зленка «Влипла» уже розпочала свій фестивальний шлях і майже відразу здобула першу нагороду – приз глядацьких симпатій кінофестивалю «Відкрита ніч».
Окрім нового для себе режисерського напрямку діяльності, Сергій також є директором київських кінотеатрів «Boomer», членом Української кіноакадемії, Європейської кіноакадемії та членом Ради з державної підтримки кінематографії. За словами Зленка, він відчував, що режисерські знання стануть корисні, тож вступив до Ukrainian Film School.

«Взагалі в мене була амбіція вступити до Київського національного університету ім. Карпенка-Карого, але викладачі університету мене відмовили, бо дуже довго навчатися, та підказали, що є школа Ukrainian Film School, де за рік здобувають необхідні знання. Навчання відбувається на практиці – у кожного студента режисерського курсу є змога зняти три своїх фільми. Я був сумлінним студентом та скористався цією можливістю, тож «Влипла» стала моїм дебютом», – розповів Сергій.

Короткометражна стрічка «Влипла» – це іронічне переосмислення залежності суспільства від смартфонів. Адже за сюжетом фільму під час святкування дня народження одна з подруг постійно «залипає» у своєму смартфоні. Іменинниця за це так сильно розсердилася, що в гості телефон прилипає до руки. Тепер вона на все життя може залишитися невід’ємною від телефона. Автором сценарію стала Валерія Маршалова, а головні ролі виконали молоді українські акторки  Тетяна Острецова та Юлія Волюм.

Для Тетяни Острецової короткометражна стрічка стала першим акторським досвідом: «Це була перша в моєму житті головна роль. Особливо мені запам'яталася команда – чудова атмосфера та люди навколо. Юлія Волюм – дуже класна актриса, режисер Сергій Зленко – дуже чуттєво ставився до нас, підказував. Усе було дуже круто!»

Для Юлії Волюм цей досвід уже не перший, але «вживатися» в образ їй довелося дуже швидко: «Це смішно, але у фільмі «Влипла» я не мала зніматися взагалі. Акторка, яку затвердили на цю роль, мала гастролі в період зйомок, і я потрапила у фільм буквально за добу до початку. Це була, насправді, випадковість. Але завдяки хорошій атмосфері на майданчику та чудовому режисеру  я дуже швидко «вжилась» в образ. Тим паче, що проблема «залипання» в телефоні сьогодні торкається всіх – і дорослих, і підлітків, тому це було зовсім нескладно».

Після зйомок «Влипла» розпочала свій фестивальний шлях. «Спочатку в нас були певні вагання й сумніви – чи подавати фільм на фестивалі. У мене, як у автора, звичайно дуже критичне ставлення до власних творів – завжди здається, що щось можна було зробити краще. Але врешті-решт ми вирішили спробувати – сестри Артеменко з компанії Letter to Fest умовили нас та підготували фестивальну стратегію», – розповів Сергій Зленко.

Фільм уже був представлений на українських фестивалях  «Світло» та «Відкрита ніч», де виборов премію глядацьких симпатій. «Для мене, як для директора кінотеатру, який безпосередньо працює із глядачем, – це найцінніша нагорода. Хочеться робити таке кіно, яке буде зустрічати позитивний відгук саме від глядачів. Тож для мене нагороди – це певний знак, що ти рухаєшся в правильному напрямку».

Попереду на «Влиплу» чекають покази на кінофестивалях «Бруківка» у Кам’янці-Подільському, «Кінокімерія» у Херсоні, «Кіномаршрут» у Жовкві, «КіТи» у Маріуполі й навіть на міжнародному кінофестивалі Festival Internacional de Cinema da Figueira da Foz – Film Art у Португалії. Автори планують подавати стрічку й на інші міжнародні кінофестивалі.

Сам Сергій Зленко хоче продовжувати займатися кіновиробництвом і надалі: «Якщо я отримаю або напишу гарний сценарій, який неможливо не екранізувати – то обов’язково візьмуся його знімати. Є кілька задумів, які я досі не реалізував. Але враховуючи, що я є членом Ради з кінематографії, то через конфлікт інтересів я поки не можу подаватися на державне фінансування. Тому поки що формую портфель проєктів як продюсер спільно з молодими режисерами».