Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Вікторія Лещенко: «Новий досвід Docudays UA планує інтегрувати в свою подальшу діяльність»

17.12.2020
об 13:13
Автор: Дар'я Мирошниченко

VGL cinema продовжує спілкуватися зі спікерами DOCU/PRO talk «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020». Цього разу ми поговорили з програмною директоркою Docudays UA Вікторією Лещенко. Напередодні онлайн-ефіру вона розповіла про те, як команда фестивалю психологічно пережила несподівану зміну формату, адже їм довелося у вкрай стислі терміни адаптувати подію до віртуального життя, а також про те, яким вони бачать Docudays UA у наступному році.

 

– Вікторіє, 2020 рік – точка неповернення до старих форматів чи перевірка на стресостійкість організаторів і додаткові можливості для більш якісного аналізу аудиторії?

– Власне, у питанні добре сформована відповідь, я можу сказати, що так все і відбулося. Абсолютно точно, що і для нас, і для наших колег це був новий досвід. Дійсно є певна точка неповернення, тому що новий досвід Docudays UA планує інтегрувати в свою подальшу діяльність і власне ідея Zoom-дискусії, яка відбудеться завтра, полягала в тому, щоб обговорити, як ми все це збираємося інтегрувати. Зокрема йдеться про онлайн-спілкування, онлайн-події, онлайн-покази тощо. Наразі можу тільки сказати, що Docudays UA дійсно сподобалося те, що ми зробили і наступного року теж плануємо багато речей позичити з 2020-го.

 

– Тобто Docudays UA більшою мірою проходитиме онлайн, ніж офлайн?

– Наразі ми тільки плануємо наступний фестиваль і мені ще важко дати якусь остаточну відповідь. Насправді ми розглядаємо обидва варіанти, оскільки Docudays UA припадає на весну, нам «щастить», адже всі удари приймаємо першими. Нині ми не плануємо зміювати дати фестивалю, тобто він відбудеться упродовж 26 березня – 4 квітня. Ми свідомі того, що це буде якийсь карантинний період, тому нам доведеться поєднувати. Однак ми хочемо робити і офлайн події, але точно будуть і онлайн-заходи, але як то кажуть, in progress, тобто зараз не можна точно дати відповідь, як саме він проходитиме, точно це буде поєднання форматів, але відсоткові співвідношення стануть відомі трохи згодом.

 

– Які найбільші побоювання були під час адаптації Docudays UA до умов 2020 року і чи справдилися вони в результаті?

– Побоювань було багато, найбільше – команда боялася, що не впорається. Фактично, ми скасували подію за тиждень до старту і нам потрібно було за місяць переробити фестиваль наново і зробити це так, як ми ніколи не робили. Звісно, переймалися, що в нас нічого не вийде, ми переживали, особливо я, що люди не будуть дивитися наше документальне кіно. Дуже не хотілося стати кладовищем фільмів на онлайн-платформі. Всі ці побоювання виникали через брак досвіду в новому для нас форматі. Проте нам пощастило, що люди дійсно залишалися вдома під час локдауну. В них був час і для багатьох фестиваль став рятівною паличкою. Зрештою статистика переглядів перевищила всі мої сподівання. Певні фільми мали обмежений показ і він був вичерпаний за два дні, ось тоді я зрозуміла, що помилялася і всі побоювання були даремними.

 

– Яке найбільше досягнення вашої команди під час підготовки цьогорічного фестивалю?

– Найбільше досягнення – сам фестиваль. Досі для нас це виглядає, як певний подвиг, тому що найважче було морально, адже ми зробили роботу і тут нас повідомили про те, що все треба роботи наново. Ми всі потрапили у психологічну пастку, тому сам факт фестивалю – велике досягнення і доволі ґрунтовне. Якщо вірити цифрам, наша аудиторія зросла, адже кількість онлайн-переглядів перевищила звичайну статистику, яку ми мали після проведення заходу офлайн, і це великий прорив. Саме тому ми зовсім не хочемо втрачати канал онлайн, який дає можливість охопити набагато більшу аудиторію. Також серед наших досягнень хочу виокремити те, що ми стали першим українським кінофестивалем, який пішов в онлайн. Насправді, це дало натхнення працювати над діджитал-подією і зараз готуватися до наступного.

 

Нагадаємо, аби отримати більше відповідей стосовно того, як проходитимуть провідні українські кінофестивалі у наступному році вмикайте онлайн-дискусію DOCU/PRO talk «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020». Трансляція відбудеться на нашому сайті, а також на ресурсі DOCUSPACE та на Youtube-каналі Docudays UA 18 грудня о 19:00.

Читайте також:

Події

КМКФ «Молодість»: Скіфські олені знайшли своїх володарів

Вчора, 29 серпня, під Аркою Дружби народів відбулась Церемонія нагородження 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

30.08.2020
об 12:07

Новини

Серіали покоління Z: «Перші ластівки» надихнули молодь ділитися проблеми з фахівцями

Громадська організація «Ла Страда-Україна» розширила напрямки своєї діяльності, завдяки співпраці з «Новим каналом» і готується до нової хвилі зацікавленості, адже незабаром в ефірі мовника з’явиться другий сезон проєкту.

02.12.2020
об 17:33

Інтерв'ю

Гліб Родченков: «Для «Молодості» 2020 рік став трансформаційним»

Виклики минаючого року команди, що організовують кінофестивалі в Україні, долали по різному. Брак часу та нові дати не стали перешкодою для проведення багатьох культурних заходів. Замість травня, коли зазвичай проходить Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», подія відбулася наприкінці літа. Про перезавантаження фестивалю, гібридний формат, інсайти та досягнення розповів PR-директор КМКФ «Молодість» Гліб Родченков.

14.12.2020
об 19:34

Інтерв'ю

Анастасія Верлінська: «Офлайн навіть в скромних умовах – дуже важливий»

У 2020 році фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM вперше проходив тільки в онлайн-форматі. Напередодні резюмування року в прямому ефірі DOCU/PRO talk «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020» програмна директорка фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM Анастасія Верлінська розповіла VGL cinema про те, які висновки зробили готуючи захід, як долали перешкоди у новому для себе форматі та про те, чому важливо повернутися до живих зустрічей.

15.12.2020
об 16:34

Інтерв'ю

Юлія Сінькевич: «Важливо було максимально зберегти ДНК ОМКФ»

Коли стало зрозуміло, що фестивалі у звичні дати та звичному форматі в 2020 році майже неможливі, Одеський міжнародний фестиваль тривалий час тримав інтригу. Згодом прихильники кіноподії дізналися, що вона проходитиме не в липні, як зазвичай, а наприкінці вересня і дистанційно. Єдиний захід, який можна було відвідати фізично та зануритися в атмосферу фестивалю став open-air на Потьомкінських сходах. Напередодні підбиття підсумків року в DOCU/PRO talk ексгенеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич поділилася з VGL cinema побоюваннями та досягненнями проведення онлайн-події.

16.12.2020
об 12:25