Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Виклик прийнято: криза спонукала «КіберБруківку» до життя

15.04.2020
об 10:51

Фестиваль стрічок у жанрах кіберпанк, пост-апокаліпсис, горор, фантастика та фентезі набуває особливого сенсу на тлі світової вірус-кризи.Цього року відома «Бруківка» апгрейдила назву та однією з перших зорієнтувалася у нових реаліях, переїхала до мережі з усіма учасниками та гостями. Автор та організатор фесту «КіберБруківка» Андрій Заєць вбачає у кризі виклик до дій та нових можливостей.

- У зв’язку з карантином багато заходів, фестивалів та нагороджень будуть проводитися в онлайн-форматі. Скажіть, будь ласка, чи вплинуло «переміщення в мережу» на структуру вашого фестивалю: склад учасників, журі, умови подачі-приймання робіт тощо.

- Над новими форматами Кам’янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка» я думав давно. Після масштабного фестивалю 2019 року я вирішив узяти паузу на кілька років і продумував концепцію для трьох наступних кінофестивалів. Але пандемія коронавірусу, нова фінансова криза та відміна проведення майже 90 % культурних подій у перших двох кварталах 2020 року спонукали мене в середині березня почати прийом робіт на позачергову «Бруківку», яка отримала назву «КіберБруківка2(4)20». Фінал її відбудеться 16 травня в онлайн-форматі. Ще з 2019 року на 15 травня 2020 року була запланована велика кінотеатральна прем’єра мого повнометражного художнього фільму «Одного разу в місті на камені», але останні події спонукали мене зробити прем’єру он-лайн також 16 травня, у День міста Кам’янця-Подільського і День Європи в Україні.

- Яким буде формат проведення? Як буде організовано процес відбору й оголошення переможців? Як за процесом нагородження зможуть спостерігати глядачі?

- Станом на сьогодні на наш фестиваль було подано понад 2000 робіт із 90 країн світу, і це є нашим новим рекордом. Цього разу фестиваль на 100 % незалежний і без державного фінансування. Сьогодні над відбором робіт працюю я, постійний відбірник фестивалю, і Денис Буданов, член Української Кіноакадемії та Спілки кінокритиків України. Щоразу в нас є окрема жанрова номінація. Цього року робимо ставку на короткометражні фільми як аматорів, так і професіоналів у жанрах кіберпанк, пост-апокаліпсис, горор, фантастика та фентезі. До 1 травня в нас триватиме відбір короткометражних робіт у таких номінаціях: український аматорський фільм, український професійний фільм, міжнародний професійний фільм, фільм до 60 секунд, який знято в домашніх умовах, та фільм, який знято в Кам’янці-Подільському. Склад членів журі усі дізнаються до кінця квітня, а сам фестиваль відбудеться в прямому ефірі після 14:00 в суботу, 16 травня, на сайті brukivkafest.com, над оновленням якого ми активно працюємо. Між показами робіт фіналістів вас розважатиме наш незмінний ведучий та рок-музикант Георгій "Geron Zai" Торяник.

- Чи змінилися цілі й завдання фестивалю зі зміною формату заходу – переходом у мережу? Чи будете ви коректувати тепер майбутню стратегію фестивалю з урахуванням несподіваного нового досвіду, який усі ми здобуваємо?

- Мій фестиваль завжди мав некомерційний і соціальний характер. Як показала практика, усі світові фінансові кризи (1930-ті роки, ІІ Світова війна, 1979 рік, 1987 рік, 1999 і 2008 роки) мали революційний вплив на розвиток кінематографа. Цього разу бачу можливість допомогти молодим талантам розкритися й повірити у свої сили. А поки ми готуємось, я пропоную переглянути фільм про наш фестиваль 2019 року: 

Читайте також:

Статті

III Міжнародний кінофестиваль "БРУКІВКА" в Камьянці-Подільскому

Міжнародний кінофестиваль «БРУКІВКА» – незалежний фестиваль сучасного українського та міжнародного кіно, який щороку проходить у Кам’янці-Подільському. У 2017 році захід стартував як локальний проект для підтримки молодих креаторів з Поділля. За 3 роки він переріс у один з найбільших кінофестивалів Західної України, на який з 2018 по 2019 рік надіслано понад 4 000 робіт з 122 країн світу. Кінострічки надходили з Північної та Південної Америки, Європи, Азії, Австралії та навіть Африки. Фестиваль є некомерційним і всі охочі можуть безкоштовно відвідати покази конкурсної та позаконкурсної програм, воркшопи, лекції, зустрічі з режисерами, продюсерами, сценаристами та акторами українського кіно.

13.09.2019
об 13:13

Новини

“Золота Дзиґа” відкрила он-лайн голосування за "Премію глядацьких симпатій"

З 24 березня відкрито он-лайн доступ глядачів для обрання претендентів на "Премію глядацьких симпатій". У вільному доступі глядачі можуть зробити свій вибір та проголосувати за найкращий фільм Національної кінопремії «Золота Дзиґа»!

23.03.2020
об 16:56