Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Тарас Цимбалюк: «Мені б хотілося знятися у фільмі з хореографічними сценами»

28.06.2021
об 12:31
Автор: Дар'я Мирошниченко

Опинитися на екрані в потрібний час для проєкту та його творчої групи – то великий успіх. Доцільність цього вислову можна простежити на прикладі двох фільмів, у яких український актор Тарас Цимбалюк грає провідні ролі. Об’єднує історичну драму «Чорний ворон» та трагікомічний серіал «Спіймати Кайдаша» і те, що обидва кінопродукти є екранізаціями книг. Хоча сценаристка Наталка Ворожбит дещо ускладнила собі завдання, коли адаптувала повість Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» не тільки до фільмування, а й до подій, що розгортаються в сучасній Україні. І вкотре довела, що актуальність проблематики класичного твору поза часом. Жваві обговорення під час прокату мала й художня стрічка «Чорний ворон», фільмування якої здійснювали на основі однойменного бестселера українського письменника Василя Шкляра. Другу хвилю інтересу фільм викликав, коли його транслювали наприкінці весни 2020-го на ТБ. Драма зібрала біля екранів і тих, хто не встиг подивитися стрічку в кінотеатрах, і тих, кому стало цікаво побачити вже улюбленого на той час актора в іншому амплуа. Про своїх персонажів, участь у телевізійному проєкті «Танці з зірками» та про створення своєї сім’ї Тарас Цимбалюк розповів у ексклюзивному інтерв’ю VGL cinema.

 

ТАРАС ЦИМБАЛЮК
Український актор театру, кіно та телебачення. У кіно артист дебютував ще під час навчання в університеті, зігравши другорядного персонажа в телесеріалі «Щоденники темного». Популярність Тарасові принесло саме телебачення. Під час весняного локдауну, у березні 2020 року, на каналі СТБ вийшов трагікомічний серіал «Спіймати Кайдаша», у якому Тарас Цимбалюк втілив одну з ключових ролей – Карпа Кайдаша. Декількома місяцями раніше (у грудні 2019 року) в український прокат вийшов фільм «Чорний ворон», де актор також грає головну роль. Однак цікавість глядача до історичної драми прокинулася тільки після знайомства з виконавцем титульного персонажа у 12-серійній трагікомедії. Загалом, актор доволі плідно працює в телевізійних серіалах, особливо виробництва СТБ. Його можна помітити в проєкті «Кріпосна», також Тарас з’явиться в новій багатосерійній історичній драмі «Кава з кардамоном».

 

 

– Тарасе, цьогоріч на кінопремії «Золота Дзиґа» нова категорія – «Найкращий ігровий серіал», до номінації якої потрапив проєкт «Спіймати Кайдаша».

– Так, серіал «Спіймати Кайдаша» номіновано на «Золоту Дзиґу». Звичайно, що Наталці Ворожбит і всій команді праця в цьому проєкті принесла не тільки неабияке задоволення, але й певний успіх на нашому ринку. Хоч, на мою думку, рівень нашого кіноринку наразі занадто низький. Проте починає з’являтися конкурентоспроможний продукт, про що й свідчить започаткування нової категорії на Національній кінопремії, і це вже показник росту. Подивимося, як воно буде далі.

 

– Як гадаєте, у чому полягає секрет успіху проєкту?

 – Секрет успіху в тому, що цей проєкт створено, відштовхуючись від реальності, від людей, від їхніх почуттів. У цьому кіно показано все так, як воно відбувається в житті. Насамперед проєкт соціально актуальний, тому кожен українець спостерігав за героями серіалу із цікавістю. А соціальність цього проєкту полягає в тому, аби показати, що люди не чують один одного, тому не можуть зрозуміти. Вони не хочуть вислухати своїх близьких, а значить, і не хочуть піти назустріч один одному. Звичайно, це біда багатьох наших співгромадян. Відсутність навіть спроби вислухати породжує такі от драматичні історії, які рефлексуються в подібні до «Спіймати Кайдаша» проєкти.

 

Найважче було формувати Чорного Ворона, бо він є людиною глибокого змісту

 

– За 10 років акторської діяльності вами зіграно чимало ролей, але найбільш відомими сьогодні є Карпо Кайдаш, Чорний Ворон (Іван Чорноус) і коваль Назар. Яка з них є найзнаковішою для вас?

– Для мене знаковими ролями є всі згадані вами персонажі, бо ці ролі познайомили мене з широкою глядацькою аудиторією. Точніше, познайомили людей зі мною, мабуть, так правильніше буде сказати. У принципі, це і є той ключовий вплив на мій розвиток і кар’єру загалом, про який я нині можу вести мову.

 

 

– Який із цих персонажів вимагав максимуму від вас? Втілити кого з них було найскладніше, і чи вдалося повною мірою виконати це завдання?

– Я не знаю, чи вдалося втілити на екрані поставлені переді мною виклики. Судити про це не моя місія, адже все це актори зазвичай лишають на розсуд глядача. Найважче, мабуть, було формувати Чорного Ворона, бо він є людиною глибокого змісту. Зокрема, тому, що є уособленням України. Власне, він – це її слабкості, її характер і водночас її сила, тож, мабуть, над цим персонажем працювалося найтяжче.

 

– У серіалі «Спіймати Кайдаша» герої, особливо жінки, весь час з’ясовують стосунки. Карпо завжди ніби осторонь і прямих конфліктів намагається уникати. Ви схожі в цьому аспекті на свого героя в житті?

– Ні, на свого героя я не схожий. Нас із Карпом об’єднує те, що ми обидва є чоловіками, обидва походимо із Черкаської області й, здавалося б, ця роль могла бути мені близькою. Проте я не поділяю міркувань Карпа. На мою думку, він міг би принаймні спробувати себе якось розвинути й вдосконалити, як би там складно йому не було, але він цього не зробив і обрав легший шлях.

 

Тарас Цимбалюк на зйомках серіалу «Кава з кардамоном»

 

 

– Найближчим часом глядач побачить вас в історичній мелодрамі «Кава з кардамоном». Усі перелічені вище ваші персонажі також були взяті з попередніх епох. Вам подобається подорожувати часом у такий спосіб за допомогою професії? І яка з епох є вашою найулюбленішою?

– У мене багато улюблених епох, але цікавіше спостерігати за сторінками історії, мабуть, уже після періоду Відродження. На мій смак, саме після нього з’являється більш зрозуміла і близька стилістика, естетика та інші складові того часу. «Кава з кардамоном» – це проєкт, який відображає ще пізнішу віху розвитку людства. Наприклад, мій персонаж приймає целібат – це виклик, але цікаво було працювати над ним. Загалом, побачимо, що з того всього вийде.

 

– Тарасе, ви працювали з шоуранеркою Наталкою Ворожбит, а тепер з шоуранеркою Оленою Лавренюк. У сучасному українському кінематографі ця професія доволі молода, чи не так?

– Шоуранери бувають різні, і вони існували завжди, просто зараз з’явилося нове слово, яке запозичене, власне, з англійської, тому на них почали звертати увагу. Шоуранер повинен бути на майданчику обов’язково, бо це людина, яка створює цей матеріал. Саме вона може дати найдоцільніші відповіді актору, який намагається втілити правдивий образ, тому ця людина дуже потрібна й, звичайно, я радий, що врешті-решт доросли до того, що на майданчику є режисер, продюсер і шоуранер. Це величезний бонус для актора, адже він тоді отримує якомога більше відповідей на свої запитання.

 

Тарас Цимбалюк і Олена Лавренюк на зйомках серіалу «Кава з кардамоном»

 

– Загалом, сучасний український герой у кіно, яким він має бути, аби наші співгромадяни ще з більшим задоволенням відвідували сеанси вітчизняних фільмів?

 – Герой, який має бути на екранах, – це, на мій погляд, лишень один із багатьох існуючих складників величезного механізму, який у нас ще кульгає, тому герой… За великим рахунком, наразі справа не в героях. Вони є, а ось брак бюджету – це перешкода для будь-якого виробництва, адже жоден жанр неможливо втілити на рівні, постійно на чомусь економлячи. Єдине, що тішить, я ось нещодавно подивився «Погані дороги», це дійсно сильний матеріал і герої там є різні. Тільки проблема в тому, що людей не заженеш у кінотеатр хорошим проєктом, який добре зроблений, гармонійно скомпонований, підкреслює правильні речі, на це потрібно виділяти певну кількість грошей.

 

– Після декількох хвиль локдаунів ви надаєте перевагу онлайн-платформам чи кіносеансам у залі з великим екраном?

– Так сталося, що після локдауну на перегляд фільмів часу практично немає, тож про жодну онлайн-платформу розповісти не можу. Хоча, звичайно, Netflix – це майданчик, який впевнено себе проявляє, тому я також є його користувачем.

 

– Тарасе, ви викликаєте захоплення в аудиторії своєю наполегливістю та режимом, який допомагає вам підтримувати чудову форму. Після проєкту «Танці з зірками» чи лишилися танці у вашому графіку тренувань як одна з активностей, яка допомагає навантажувати велику групу м’язів і завжди бути в чудовому настрої?

 – Ні, після проєкту «Танці з зірками» я про танці забув поки що. Проте мені б хотілося знятися у фільмі з хореографічними сценами. Думаю, це єдине, що може зацікавити мене нині в контексті танцю.

 

 

– Як шість тижнів на проєкті «Танці з зірками» змінили ваше життя, окрім того, що ви наважилися зробити пропозицію своїй дівчині?

– Я здобув досвід. Окрім додаткових фізичних навантажень, це опанування чудових навичок для актора. Утім, я впевнився, що шоубізнес – не моя стихія, хоча, чи є він у принципі в Україні – велике питання. Я кажу так, бо за лаштунками відбувалося різне, але загалом завдяки танцям у мені відкрився ще один талант, і це прекрасно.

 

– Ви вже вирішили, коли відбуватиметься весілля?

– Про весілля ми поки що вирішили не говорити.

 

– Які сімейні традиції обов’язково започаткуєте у своїй родині?

– Я продовжу те, що започатковано моїми батьками, – це гармонія, по вага один до одного, любов, бо від цього все відштовхується. Абсолютно все. Мої тато і мама ніколи при мені не сварились. Я не чув жодного кривого слова або нецензурної лексики ані стосовно мене, ані по відношенню один до одного. Таке має бути виховання, коли батьки слугують прикладом для своїх дітей. Ось це на першому місці в моїй системі цінностей родини.

Читайте також:

Інтерв'ю

Марина Кошкіна: «Виховую в собі хороший смак»

Українська акторка, яка в історичній повісті «Захар Беркут» розмовляла виключно англійською, погодилася на інтерв’ю відразу після заняття з польської. Так VGL cinema дізнався, що Марина Кошкіна опановує нову для себе мову, а ще продовжує вивчати англійську, адже хоче досягти рівня вільного спілкування. Підхопивши настрій «мовного питання», ми з акторкою багато говорили про українську мову та про ролі в кіно. Зокрема, про Ніну із драми «Забуті», яка принесла артистці не тільки впізнаваність, а й номінацію на V Національну кінопремію «Золота Дзиґа». Також торкнулися теми героїнь у сучасному вітчизняному кіно та поспілкувалися про те, чому акторові потрібно рости над собою і в який спосіб це робить Марина Кошкіна.

14.06.2021
об 17:38

Інтерв'ю

CEO MULTIPLEX Роман Романчук: «Ми не виживаємо, а будуємо»

Уже понад рік кінотеатральну сферу штормить: карантинні обмеження, відсутність пільгового кредитування та спеціальних держпрограм підтримки, тотальний спад активності глядачів. Перелік кризових рифів, з якими зіштовхнувся флот вітчизняних кінотеатрів, можна перелічувати й далі. Та незважаючи на всі ці небувалі негаразди, мережа MULTIPLEX продовжує відкривати нові кінозали. У червні в ній буде вже 151 екран у 28 кінотеатрах. Окрім того, компанія активно розвиває цифрові сервіси, створює високохудожній дизайн нових кінотеатрів, потроює кількість екранів у окремих залах та ініціює гарячі брейншторми у високих кабінетах на тему: «Як вивести галузь із кризи».

20.06.2021
об 17:32

Новини

Павло Сушко: Про основні законодавчі ініціативи

У час світового розвитку технологій, різноманітності креативу та стрімкого поширення сприйняття культури через аудіовізуальний контент Україні потрібно вчасно адаптуватися й приділити особливу увагу розвитку кіноіндустрії з допомогою ефективних механізмів державної підтримки кінематографії. Як цього досягти VGL Cinema розповів народний депутат України, заступник голови комітету, голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко.

24.06.2021
об 11:57

Новини

Режисер Далібор Матаніч: «Політики дуже злякалися правди, яку ми показуємо в серіалі «Зломовчання»

Однією з головних серіальних прем’єр Європи, яка вийде наприкінці 2021 року, обіцяє стати серіал «Зломовчання». Він викриває сексуальне рабство та контрабанду зброї, якими займалися високопосадовці Хорватії та України. У копродукції цих двох країн і фільмується серіал, який має привернути увагу всього світу до цих страшних проблем.

25.06.2021
об 17:29