Трейлери та відео
Популярні пости
Уперше за свою історію масштабний івент для поціновувачів якісного інтелектуального кінематографу змінив дати та формат. Зважаючи на пандемію та заходи безпеки, 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться в онлайн-форматі й триватиме з 25 вересня до 3 жовтня. Чим дивуватиме ОМКФ, на які фільми чекати та хто зі світових зірок приєднається онлайн, розповіла генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич.
– До старту 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю залишився місяць, і вже відома програма. Кому і як будуть доступні фільми до перегляду? За якою схемою відбуватиметься «відвідання» фестивалю?
– Усі фільми з конкурсних та позаконкурсних програм будуть доступні до перегляду лише на території України. Для цього ми створили окрему онлайн-платформу. Це не звична схема, коли на сайт підтягується програвач на кшталт YouTube чи Vimeo із закодованим доступом. На платформі є спеціальний плеєр із вбудованою системою Digital rights management. У ній є низка інструментів, яка допомагає правовласникам захистити свій контент від піратства. Найпростіший з них – IP-адреса, яка «стрибає» на екрані, але при цьому не заважає перегляду. Після перегляду стрічки глядачі матимуть можливість проголосувати за фільми Міжнародного та Національного конкурсів онлайн, поставивши їм бали від 1 до 5. Таким чином визначатимуться лауреати Гран-прі. У такому самому форматі відбуватимуться Q&A з творчими групами фільмів, під час яких користувачі платформи зможуть у коментарях поставити своє запитання чи поділитися враженнями від перегляду. Найцікавіші з них модератор відразу передаватиме спікерам. Але якщо фільми та Q&A-сесії доступні виключно на території України, то майстер-класи можна дивитися з будь-якої точки світу.
«У Національному центрі Олександра Довженка в Києві відбудуться офлайн-покази фільмів ретроспективи «Ретро: Одеське вільне кіно»
– Перегляд фільмів та заходи Film Industry Office будуть дистанційними. Але щось відбудеться й офлайн?
– Деякі заходи будуть проходити у звичному для нас офлайн-форматі. Зокрема, 2 жовтня в передостанній день фестивалю відбудеться кіноперформанс просто неба на Потьомкінських сходах, який вже давно став візитівкою ОМКФ. Ми покажемо німу стрічку «Ґолем, як він прийшов у світ» режисерів Карла Бьозе та Пауля Вегенера. Це знаковий фільм, оскільки він є яскравим зразком раннього німецького експресіонізму й цьогоріч йому виповнюється 100 років. Традиційно показ супроводжуватиме камерний оркестр, який виконає саундтрек до фільму, написаний ізраїльським композитором Бетті Оліверо. Крім того, у Національному центрі Олександра Довженка в Києві відбудуться офлайн-покази фільмів ретроспективи «Ретро: Одеське вільне кіно».
– Було заявлено, що відбудеться ретроспектива Роя Андерссона. Кого ще із зіркових гостей чекати на 11-му ОМКФ, нехай і дистанційно?
– Ми дуже раді, що на 11-му Одеському міжнародному кінофестивалі зможемо показати мініретроспективу такого метра сучасного кінематографу, як Рой Андерссон. До неї увійшли три стрічки: дебютний фільм режисера «Шведська історія кохання», лауреат безлічі нагород «Пісні з другого поверху» та нова робота автора «Про нескінченність». Глядачі зможуть особисто поспілкуватися з режисером у форматі Q&A онлайн і поставити йому будь-яке запитання, а їх, впевнена, буде чимало, враховуючи фільми, що знімає Рой Андерссон. Також ми нагородимо лауреата Каннського та Венеційського кінофестивалів, номінанта Берлінале почесним «Золотим Дюком» за внесок у кіномистецтво. Ще одну почесну нагороду отримає український сценарист і кінопродюсер Роман Балаян, який за свою кар’єру зняв приблизно 15 фільмів і всі вони були відмічені численними нагородами. Крім того, до 11-го ОМКФ приєднався один з провідних композиторів сучасності Говард Шор. Лауреат премій «Оскар», «Греммі» та «Золотий глобус», який отримав світове визнання за саундтрек до трилогії «Володар перснів», очолив журі Міжнародного конкурсу.
«Примітно, що, як і минулого року, за Гран-прі Міжнародного конкурсу змагатиметься українська стрічка – у програмі представлена робота Валентина Васяновича «Атлантида», яка вже встигла вибороти головний приз програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю»
– Скільки всього фільмів було подано на 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль? Чи зменшилась ця цифра порівняно з минулим роком?
– Порівняно з ювілейним ОМКФ цьогоріч ми отримали трохи менше заявок – загалом 964 фільми з усього світу. Але ми не орієнтуємося на цифри, набагато важливіша їхня якість, цікава географія. Так, для участі в Міжнародній конкурсній програмі селекційна комісія відібрала 12 фільмів з Німеччини, Італії, Аргентини, США, Судану, Франції, Єгипту, Норвегії, Катару, Словаччини, Румунії, Чехії, Ірландії, Південної Кореї, Литви, України, Латвії, Іспанії, Угорщини, враховуючи копродукційні фільми. Примітно, що, як і минулого року, за Гран-прі Міжнародного конкурсу змагатиметься українська стрічка – у програмі представлена робота Валентина Васяновича «Атлантида», яка вже встигла вибороти головний приз програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю.
У Національному конкурсі теж багато оригінальних робіт. Сім із них увійшли до повнометражної програми і 11 представлено в короткому метрі. У Конкурсі європейських документальних фільмів візьмуть участь 8 стрічок з 9 країн: Фінляндії, Швейцарії, Туреччини, Ізраїлю, Франції, Німеччини, України, Чехії та Іспанії. Саме серед них журі кожного з конкурсів обиратиме переможця. Але головну нагороду все ж вручатиме глядач шляхом свого голосування після онлайн-перегляду.
«Особисто я раджу не пропустити «Мартіна Ідена», який отримав Гран-прі журі на «Санденсі», і документальну стрічку «Ласкаво просимо до Чечні», що отримала Приз Тедді та Приз глядацьких симпатій секції «Панорама» на 70-му Берлінале»
– Однією з найочікуваніших програм ОМКФ завжди була позаконкурсна секція «Фестиваль Фестивалів», у якій зібрані найяскравіші учасники міжнародних кінофестивалів класу А. Але у 2020-му багато з них були скасовані та перенесені, як Каннський чи фестиваль у Карлових Варах. Як ви вийшли із цього становища?
– Звісно, ситуація з перенесенням фестивалів вплинула на формування наших позаконкурсних секцій. Втім, ми намагалися зберегти їх максимально наближеними до того вигляду, який був запланований до переходу в онлайн-формат. Тим паче, що багато фестивалів встигли відбутися, зокрема Берлінський, «Санденс», Венеційський, Роттердамський і Сан-Себастьян. Там було дуже багато цікавих робіт, з яких ми обрали найкраще, аби показати українському глядачеві. У підсумку ми сформували «Фестиваль Фестивалів» із 7 стрічок, кожна з яких варта уваги за свою тему чи форму. Особисто я раджу звернути увагу на цю секцію й не пропустити «Мартіна Ідена», який отримав Гран-прі журі на «Санденсі», і документальну стрічку «Ласкаво просимо до Чечні», що отримала Приз Тедді та Приз глядацьких симпатій секції «Панорама» на 70-му Берлінале.
Також ми запровадили нову позаконкурсну програму «Візії». У ній представлені фільми з оригінальним візуально-наративним кінематографічним підходом, який високо оцінили на світових кінофестивалях на кшталт Канн, Торонто, Берлінале. Ці стрічки з-поміж інших виокремлює яскрава особистість самого автора, оригінальність візуальних рішень та сміливе світосприйняття. Думаю, це те, чого зараз дуже не вистачає суспільству – перенестися в інше місце, де розширюються межі розуму.
10.09.2020
об 13:13
08.09.2020
об 12:21
29.08.2020
об 17:32
12.09.2020
об 16:21
09.09.2020
об 18:24
13.09.2020
об 17:38