Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Світлана Коврига: «Сподіваємось, що в найближчі роки ZIFF здобуде статус міжнародного»

06.09.2021
об 10:04
Автор: Ярослава Наумова

У вересні 2021 року Запорізький кінофестиваль ZIFF відчинить свої двері для гостей уже 5-й рік поспіль. VGL cinema поцікавився в директорки кінотеатру ім. О. Довженка Світлани Ковриги, чим ювілейна подія буде особливою, як змінився ZIFF за роки існування, які нові програми й заходи підготували організатори та яку мету ставлять собі на найближчі роки.

 

– Протягом останніх п’яти років середина осені в Запоріжжі нерозривно пов’язана з кіно. Розкажіть, як змінився ZIFF за ці роки?

– Для регіонального кінофестивалю 5 років – це невеликий строк, але ми не плануємо зупинятись. Історія кінофестивалю почалась у грудні 2017 року, саме тоді його головна локація – кіноконцертний зал ім. О. Довженка прийняв гостей уперше. За час свого існування фестиваль міцнів, здобував прихильність ще більшої кількості відвідувачів, його програма ставала все цікавішою. Сьогодні ZIFF – це не просто чергова культурна подія в індустріальному місті, а захід, який об’єднує поціновувачів кіно з різних регіонів, підтримує та просуває національний кінематограф, надає можливості розкритися та заявити про себе не лише професіоналам, але й початківцям, відкриваючи нові імена в індустрії. І вже четвертий рік поспіль нас підтримує Держкіно – фінансово, інформаційно сприяючи в показах.

Саме 2021 року на ZIFF найпотужніша за всі 5 років українська програма

– Чим ювілейний захід у вересні 2021-го відрізнятиметься від попередніх?

– Цьогорічний ювілейний фестиваль, звісно ж, матиме свої особливості та цікавинки. Традиційно в нас буде червона доріжка, три зали для показів у кінотеатрі ім. О. Довженка. Але цього року локація кінофестивалю розшириться – мешканці та гості міста зможуть подивитися церемонію закриття кінофестивалю та переглянути український фільм позаконкурсної програми просто неба. На вулиці ми розташуємо великий екран та зручні місця для перегляду. У рамках Запорізького кінофестивалю ZIFF буде проведено акторський кастинг. Ми запрошуємо велику кількість почесних гостей та авторитетних членів журі, запланували багато творчих зустрічей, презентацій кінопроєктів, офіційного та неофіційного спілкування з професіоналами. Буде дуже цікава програма майстер-класів, у ході яких, наприклад, аніматор Олег Маломуж розповість, як зробити 20 малюнків за 60 хвилин, а провідний екскурсовод міста ознайомить із фільмами, які знімались у Запоріжжі. А ще – і це, мабуть, найголовніше – у нас буде дуже багато цікавих і якісних фільмів, які, я впевнена, не залишать байдужими наших глядачів. На мою думку, саме 2021 року на ZIFF найпотужніша за всі 5 років українська програма. Зросла якість стрічок і в міжнародному конкурсі, а географія учасників кінофестивалю розширилася до 116 країн.

 

– Чи відбуваються зміни в програмах фестивалю, чи заплановані нові програми?

– По-перше, з кожним роком до нашої конкурсної програми, як національної, так і міжнародної, надходить усе більша кількість фільмів. Наприклад, якщо у 2018 році конкурсна програма була представлена 46 фільмами, то вже у 2019-му та 2020-му професійне журі оцінювало 53 та 59 кінопроєктів відповідно. По-друге, щороку зростає їх якість: нам подають усе більше дійсно класних фільмів, які просто гріх не продемонструвати глядачеві (посміхається). У конкурсі в нас передбачені блок українських короткометражних фільмів та програма іноземних фільмів. І саме такий формат ми зберігаємо й надалі, тут змін не очікується. Щороку під час фестивалю ми також пропонуємо насичену позаконкурсну програму повнометражних фільмів. Зазвичай це довгоочікувані українські прем’єри, їх презентують режисери, сценаристи, актори. Цієї осені, до речі, це будуть головні вітчизняні релізи 2020-2021 років. Ну і програма майстер-класів від професіоналів українського кінематографу в нас постійно розширюється, привертаючи до себе все більше уваги.

У рамках ZIFF-2021 буде проведено акторський кастинг

– От саме про освітню складову, будь ласка, розкажіть докладніше.

– Дійсно, ZIFF – це й освітні можливості: майстер-класи з режисури, сценарної та акторської майстерності, техніки мови, продакшену, а проводять їх відомі українські кінематографісти – почесні гості та члени журі фестивалю. Сьогодні напрям кіно дуже популярний, тож охочих спробувати свої сили багато. Маючи досвід проведення майстер-класів на кінофестивалі та розуміючи попит молоді, на базі кіноконцертного залу ім. О. Довженка ініціативою адміністрації закладу започатковано освітній кінокурс VERTICAL, розрахований на підлітків 12-18 років, які бажають здобути базові знання та роблять перші кроки в кіно. Протягом 10 днів хлопці й дівчата прослуховують лекції з режисури, сценарної справи, монтажу, операторської майстерності, відеоблогінгу, акторства й мистецтва мови, поєднуючи їх з практичними заняттями. До речі, один з випускників кінокурсу Нікіта Васильєв був двократним (у 2019 та 2020 роках) переможцем конкурсної програми кінофестивалю ZIFF – конкурсу відеороликів VERTICAL (зараз продовжує свою діяльність у сфері кіно: він брав участь у зйомках повнометражного фільму).

 

– Ви згадували про кастинг акторів.

– Так, у 2021-му в рамках ZIFF він пройде вперше й відбуватиметься в онлайн і офлайн-форматах. На першому етапі будуть представлені відеопроби, за ними відберуть учасників для офлайн-презентацій. Експертна рада кастингу розглядатиме їхні виступи на великій сцені, а найкращі учасники увійдуть у акторську базу однієї з українських кінокомпаній.

Ми прагнемо до того, щоб  кінофестиваль привернув більшу увагу до Запоріжжя як до кінематографічного міста

– Розкажіть про плани фестивалю на найближчі роки. До чого прагне ZIFF?

– Планів багато: хочемо стати ще цікавішими і для наших конкурсантів, і для глядачів, відкривати нові імена, бути трампліном для молодих режисерів і сценаристів, сприяти розвитку вітчизняного кінематографу, знайомити мешканців Запоріжжя з митцями та кінопрофесіоналами, з найкращим українським кіно. Як організатори події, ми прагнемо до того, щоб кінофестиваль привернув більшу увагу до Запоріжжя як до кінематографічного міста та міста з цікавими кінолокаціями. У нас є на що подивитися і що показати. Не можу не згадати і про соціальну складову заходу. Усі покази, майстер-класи, презентації – безкоштовні. Кожного фестивалю ми запрошуємо на покази військових, робимо спеціальні перегляди для учасників АТО та їхніх сімей. Тож соціальну спрямованість ZIFF ми плануємо тільки посилювати. А ще сподіваюсь, що в найближчі роки ми залучимо до журі кінопрофесіоналів з інших країн і ZIFF здобуде статус міжнародного.

 

Комунальний заклад «Кіноконцертний зал ім. О. Довженка». м. Запоріжжя,

пр. Соборний,145 dov.zp.ua

Повну версію VGL cinema Vol. 34/35 читайте тут.

Читайте також:

Анімація

Аніматор Walt Disney Studios Тоні Бонілла: «Найважливіше в анімації – розваги та правдивість»

До Дня Незалежності України 19 серпня у всеукраїнський прокат вийшов повнометражний анімаційний фільм «Гуллівер повертається» виробництва 95 Animation Studio і Gulliver Film. Режисером анімації, який контролював увесь процес створення, був американський аніматор Walt Disney Studios Тоні Бонілла. У його фільмографії такі проєкти, як «Ріо», «Зоотрополіс», «Льодовиковий період», «Моана».

21.08.2021
об 12:47

Інтерв'ю

Павло Сушко: «Наша мета – зробити Україну конкурентоспроможною на міжнародній кіноарені»

Наприкінці серпня 2021-го виповнюється два роки від заснування підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. За цей час підкомітет на чолі з рушієм його створення народним депутатом Павлом Сушком запровадив багато важливих ініціатив, які, зокрема, допомогли українській кіноіндустрії вистояти за часів пандемії й підвищити свою міжнародну конкурентоспроможність. Та це лише початок великої роботи.

31.08.2021
об 10:06

Новини

Скоро в кіно: Українська комедія-квест «Де гроші»

На великому екрані з 21 жовтня українці зможуть побачити Михайла Хому (DZIDZIO), Аду Роговцеву, Сергія Либа та Анну Буткевич в якості головних виконавців ролей у комедії «Де гроші», тизер якої презентували нещодавно.

03.09.2021
об 12:24