Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Сергій Лавренюк: «Пік страху» є українським кіно і за ідеєю, і за реалізацією»

28.01.2021
об 12:38
Автор: Дар'я Мирошниченко

Після двох тижнів абсолютної тиші в кінотеатрах поновлюється прокат фільмів і на глядачів уже чекають прем’єри та щонайменше один спеціальний показ українсько-голлівудського фільму «Пік страху». Продюсер Сергій Лавренюк та режисер Станіслав Капралов презентуватимуть трилер 30 січня в київському кінотеатрі «Жовтень». У четвер, 28 січня, хорор вийде в прокат по всій Україні. Чому варто прийти на сеанс та подивитися фільм у кінотеатрах, які тригери є в стрічці та що ще привабить глядача в моторошній зимовій історії – в ексклюзивному інтерв’ю VGL cinema розповів Сергій Лавренюк. Також продюсер поділився результатами чотирьох місяців світового прокату та відгуками іноземної аудиторії.

 

Фото зі знімального майданчика
зліва направо: продюсер Сергій Лавренюк, виконавчий продюсер Маріанна Новікова, режисер Станіслав Капралов

 

– Сергію, 28 січня в кінотеатральному прокаті з’явиться трилер «Пік страху», продюсером якого є ви. Восени фільм дивився закордонний глядач. Як аудиторія сприймала Let It Snow (оригінальна назва фільму. – Прим. ред.)?

– Насправді ми не приділяли багато уваги відслідковуванню реакції. Є іноземні статті про наш фільм, ми робили репост на своїх сторінках у соціальних мережах. Наприклад, нещодавно був відгук на прем’єру стрічки у Великій Британії. Відділ культури The Gardian написав зважене, на наш погляд, рев'ю, яке відповідає рівню нашої кіноісторії.

 

– На яких територіях уже відбувся прокат і в який спосіб – це були VOD-платформи чи кінозали?

– У нас немає такої інформації, оскільки нам звітують дещо із запізненням. Кінотеатральний прокат є дуже обмеженим і, наскільки я розумію, він відбувався тільки в декількох країнах – ОАЕ, Австралії, Великобританії, Сінгапурі та Малайзії. Ситуація з Covid-19 по всьому світу практично однакова, тому кінотеатрального прокату обмаль. Здебільшого це були онлайн-платформи, телевізійні права тощо. Використовувалося все, що пов’язано з переглядом в Інтернеті, тому в нас немає чітких цифр щодо переглядів. Віртуальні майданчики дають ці дані з великим запізненням, інколи навіть з річним, тож поки що ми маємо некоректну інформацію.

Фото зі знімального майданчика
зліва направо: продюсер Сергій Лавренюк, актор Гія Джапаридзе, режисер Станіслав Капралов, оператор Євген Усанов

 

– Загалом скільки країн придбали права на дистриб’юцію фільму?

– На сьогодні це близько 130 країн.

 

– Ми з вами зустрічалися наприкінці літа, тоді ви планували виходити в український прокат з «Піком страху», коли ситуація з пандемією трохи стабілізується. Наразі так складається, що фільм вийде на великих екранах відразу після паузи в кінотеатральній діяльності й ситуація на ринку є ще більш не певною, ніж у грудні, наприклад. Чому ви вирішили запускати його саме зараз?

– На жаль, у нас немає великої кількості варіантів, оскільки кіно в нас специфічне в сенсі того, що це все ж таки зимова історія й тягнути її далі складно. Скажімо, виходити навесні – не зовсім нормально для кінопрокату. До того ж починаючи з вересня фільм виходить на різних платформах, тож у нас уже починають вичерпуватися ресурси стосовно антипіратських дій. Кожного місяця відстеження піратів і видалення з Інтернету нашого фільму коштує великих грошей. Тож насправді прокат – це компромісна комбінація, далі тягнути не можна. На наступний рік ми теж перекладати не можемо, оскільки в більшості країн фільм уже вийшов. Нещодавно, 4 січня трилер вийшов у Великобританії.

 

– Як скоро виявили першу піратську копію після того, як фільм з’явився на VOD-платформах?

– За три дні після прем’єри в США, яка відбулася 22 вересня, у мережі з’явилася перша нелегальна копія. Ми були готові до таких проявів, тому оперативно зреагували та видалили. Завдяки домовленостям з компаніями, які надають такі послуги, ми до сьогодні тримаємо ситуацію під контролем, тому фільм не розійшовся Інтернетом.

 

– У нинішній ситуації за увагу глядача боротися складніше, ніж зазвичай. Як гадаєте, чим ваш трилер має зачепити аудиторію так, щоб люди почали радити один одному сходити на «Пік страху»?

– З одного боку, це універсальна історія, з іншого – вона є досить близька нам, оскільки там є декілька тригерів, які сподобаються українському глядачеві. Почнемо з того, що  головну жіночу роль виконує Іванна Сахно, яка набирає обертів у Голлівуді, як актриса. По-друге, це те, що фільм створений українськими митцями, українською командою, тож на 90 % «Пік страху» є українським кіно і за ідеєю, і за реалізацією. З іншого боку, в Україні сноубордівсько-лижна культура доволі розвинена, думаю, так само нам буде це зрозуміліше, ніж у країнах, де снігу немає. Хоча ми продали фільм і на всі країни Африки. Напевно, вони там так само дивитимуться нашу роботу з цікавістю. Думаю, і сам жанр є цікавим для молоді, тож поєднання всіх цих елементів створить інтерес з боку глядача.

Сергій Лавренюк з актором Гією Джапаридзе

 

– Особисто ви скільки разів дивилися цей фільм і який епізод подобається вам найбільше?

– Почнемо з того, що я продюсер, який працює над фільмом не тільки щодо пошуку фінансування й певної організації роботи,  я беру участь у творчому процесі, тож скільки разів я дивився цей фільм навіть не можна порахувати. Я дивився фільм, коли він був зібраний на 15 хвилин, на 25 хвилин, потім на 35 хвилин, потім перший драфт монтажу, другий драфт монтажу, вісімнадцятий драфт монтажу... До того ж у більшості тих виробничих речей брав участь, тому це безкінечна кількість разів. Готовий фільм я дивився мінімум разів 10, включаючи ринкові покази на кінофестивалях, зокрема КМКФ «Молодість» та інших. Щодо епізодів, які захоплюють, є багато моментів, що особисто мені подобаються, але очевидно і однозначно, фінальний твіст і кінцівка для мене є найбільш емоційною. Хоча епізод у будиночку старого й діалог про втрату рідних, що в нього, що в неї, так само дуже емоційний. Загалом, усі моменти, які викликають емоції, для мене є важливими. Також є моменти, які візуально мають дуже крутий вигляд. Кожен знайде щось своє, варто лише подивитися.

 

– «Пік страху» знімали 21 день, і з фотобекстейджу видно, що ви теж були на знімальному майданчику. Який найяскравіший спогад про той період у горах?

– Зазвичай на знімальному майданчику робочий процес найімовірніше пов’язаний з якимись елементами і труднощами, які зумовлені локацією. У нас це була погода, високий сніг, віддаленість від цивілізації, гірське повітря, і все це створювало певний ефект. Було смішно, іноді тяжко, весело – словом, Грузія є Грузія – це гостинний край з дивовижною природою та чудовою атмосферою.

Фото зі знімального майданчика
Фото зі знімального майданчика

 

– Скільки часу «Пік страху» перебуватиме в прокаті та який результат після підбиття всіх підсумків ви зможете назвати успішним?

– Я розраховую мінімум на два-три тижні прокату. Скільки це триватиме, залежатиме від інтересу глядача, тому що кінотеатри реагують на зацікавленість аудиторії. Якщо є попит, фільм затримується на довше в прокаті, немає – знімають сеанси і, врешті-решт, стрічка завершує свою кінотеатральну історію. Що стосується очікувань, чи естімейту, щодо зборів, наразі щось прогнозувати неможливо. Навіть найдосвідченіша людина у світі не в змозі сказати, які можуть бути результати. Може статися так, що люди після карантину, змучившись сидіти вдома, засумувавши за інтертейментом, підуть у кінотеатри, але очевидно, що такі прояви не будуть надмасовими чи такими, які були два роки тому за нормального життя. Раніше 200 тисяч глядачів, що переглянули в кінотеатрах реліз, вважалися успіхом. Нам би хотілося досягти такого результату, а як буде насправді – покаже час.

Читайте також:

Новини

Американці одними з перших побачать український трилер Let it Snow

Днями стало відомо, що американський дистриб’ютор Lionsgate, який вважається одним з найбільших у світі, придбав права на український трилер Let it Snow режисера Станіслава Капралова.

04.07.2020
об 16:07

Новини

Творці фільму Let it Snow презентували трейлер

На вихід стрічки Станіслава Капралова Let it Snow вже чекають в Європі, Америці та Азії. Сьогодні творча група офіційно презентувала трейлер фільму.

20.07.2020
об 11:11

Новини

Сергій Лавренюк: «У справах необхідно застосовувати нові підходи»

Осінь після весняного карантину кінокомпанія Solar Media Entertainment розпочала на знімальному майданчику. Наразі український кіновиробник займається фільмуванням відразу двох своїх копродукційних проєктів: повнометражного містичного трилера EGREGOR та 10-серійної історичної драми «Кава з кардамоном». Також кінокомпанія готується до світової прем’єри психологічного трилера Let It Snow. Варто зауважити, що права на цей фільм придбав найбільший у світі американський дистриб’ютор Lionsgate через свою компанію Grindstone Entertainment. Згодом Solar Media Entertainment уклала низку нових дистриб’юційних угод. Так, дебютну повнометражну стрічку режисера Станіслава Капралова придбали Великобританія, Австралія, Латинська Америка, Канада, Грузія, Польща, Південна Корея, Японія, Греція, Сінгапур, країни Близького Сходу, Африки та екс-Югославії. В інтерв’ю VGL cinema продюсер, бізнесмен, член Європейської кіноакадемії та Асоціації кіноіндустрії України, засновник компанії Solar Media Entertainment Сергій Лавренюк розповів про українську прем’єру Let It Snow, про те, чому довелося змінити режисера трилера EGREGOR, чому у виробництві серіалу «Кава з кардамоном» він здебільшого довіряє жінкам, а також про трансформації в підходах до роботи після самоізоляції.

28.09.2020
об 14:52

Новини

Вийшов український трейлер фільму Let It Snow

У новому році в український прокат вийде перший повнометражний фільм режисера Станіслава Капралова Let It Snow. В наших кінотеатрах трилер з Іванною Сахно у головній ролі називатиметься «Пік страху».

21.12.2020
об 14:20