Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Регіна Мар’яновська-Давідзон: «Що складніший виклик, то приємніший результат»

16.12.2019
об 13:30

Регіна Мар’яновська-Давідзон народилася в Одесі, але переїхала до Парижа, щоб реалізувати свою пристрасть – знімати кіно. У рідному місті вона відома як засновниця англомовного видання «The Odessa Review», а віднедавна й як засновниця продакшен-компанії MaRe production, що працює в Україні та у Франції. Про співробітництво із молодими європейськими режисерами та плани на майбутнє VGL Cinema запитав Регіну в ексклюзивному інтерв’ю.   

-Чому Ви вирішили створити продакшен-компанію?
-Я була «заражена» кіно з підліткового віку. Але після закінчення школи я обрала далеко не кінематографічну освіту – не без впливу батьків, звісно. При цьому в студентські роки ми з друзями постійно дивилися кіно: як класику Голлівуда, так і фільми французької нової хвилі та різні новинки. Потім навіть організували кіноклуб, де показували свої улюблені кінохіти та розповідали про них відвідувачам та гостям. У 2004 році я вирішила, що кіно – це моє. Але замість того, щоб переїхати до Києва та вступити до університету ім. Карпенка-Карого, я вирушила до Франції. У Парижі, після семестру, який я присвятила поглибленому вивченню французької, вступила на кінофакультет. Під час навчання зняла два документальних короткометражних фільми, а заробляла на життя тим, що працювала лінійним продюсером на різних проєктах. У певний момент життя вирішила – час відкривати власну компанію.

-Ви працюєте одразу на двох ринках – в Україні та у Франції. Ви хочете їх об’єднати?
-Так, я хочу об'єднати найкраще, що є на двох ринках. Вважаю, що Україна могла б запровадити французьку модель розвитку кіноіндустрії. Сподіваюсь, що телебачення в Україні також почне підтримувати авторське кіно.

-Якими проєктами зараз займається ваша компанія? Розкажіть про них детальніше.
-В Україні ми співпрацюємо з режисером-початківцем Іваном Орленком. Цього року його короткий метр «У нашої синагозі» було відзначено дипломом FIPRESCI (Міжнародна федерація кінопреси – прим. ред.) Одеського міжнародного кінофестивалю, також він здобув премію «Кіноколо». Влітку 2020 року ми плануємо знімати в Одесі його новий короткометражний фільм «Згасаюче світло», а пост-продакшен будемо робити в Парижі. Нам вже вдалося отримати згоду від Ерве Шнайда, який монтував фільми Жана-П’єра Жене «Амелі», «Делікатеси» та ін.
Ще в нас у роботі готовий сценарій фільму, для якого ми шукаємо режисера в Україні (?). 
У Франції у виробництві нашої компанії перебувають два фільми – короткий метр «Соня» режисера Ауріте Куц та «Трамвай» режисера Кателя Пілларда.

-Ваша компанія займається лише зйомками?
-Компанія зосереджена не лише на виробництві фільмів та сервісних послугах. Ми також займаємся пошуком фінансування, дистриб’юторів та промопідтримкою. Наприклад, працюємо з анімаційним фільмом «Віктор_робот», що виробляє студія «Червоний собака». Продюсер фільму Олена Голубєва запропонувала нам долучитися до проєкту як асоційований продюсер та займатися питаннями міжнародної фестивальної стратегії та пошуком дистриб’юторів.

-На фейсбук-сторінці написано, що візія компанії – це дебютні проєкти європейських режисерів. Чи означає це, що ваш головний фокус – це дебюти?
-Це дійсно так. Нам цікаво відкривати нові таланти та долати разом із творчою групою весь шлях – від розробки концепту, сценарію до реалізації фільму. Цей шлях набагато складніший, адже треба переконати всіх інвесторів, що в цей проєкт варто повірити. Враховуючи сьогоднішню конкуренцію як у Франції, так і в Україні – це нелегко. Але це нас не лякає, а навпаки – що складніший виклик, то приємніший результат.

-Розкажіть про плани на майбутнє? Які акценти в розвитку продакшену плануєте зробити?
-У майбутньому плануємо зайнятися ще й серіалами. Сьогодні 6-8-серійні фільми з універсальною історією захоплюють глядачів по всьому світу. В Україні, на жаль, поки ще немає цікавих та якісних серіалів. Але я сподіваюся, що це питання лише кількох років. Думаю, що дуже скоро в нас з’явиться конкурентоспроможний продукт.