Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Перші кроки Валентина Васяновича: Чому фільм «Проти сонця» мав такий успіх

08.08.2020
об 14:55

Вже можна розпочинати зворотний відлік до початку кінофестивалю «Відкрита ніч. Дубль 23». За п’ять днів на сайті події з’явиться програма й прихильники заходу зможуть згадати різні періоди, переглядаючи фільми минулих Дублів. Ми продовжуємо знайомити з першими кроками корифеїв кіноіндустрії. Сьогодні про свій дебют згадує сценарист, режисер, оператор та продюсер Валентин Васянович. Повна версія інтерв’ю у відео, тезовий виклад інформації у статті.

 

На кінофестивалі «Відкрита ніч» Валентин Васянович дебютував з фільмом «Проти сонця». Відправити свою стрічку на конкурс вирішив тільки після того, як побував на фестивалі.

«Я спочатку був присутній на фестивалі «Відкрита ніч» і мені дуже сподобалась атмосфера цього демократичного та чесного заходу для молодих режисерів, зокрема, студентів. З огляду на те, що на той момент, як і в принципі зараз, фестивалів було не так вже й багато, я із задоволенням прийшов на фестиваль «Відкрита ніч». Хоча у 90-ті навіть не мріяв займатися кіно», - згадує ВАЛЕНТИН ВАСЯНОВИЧ.

Свою документальну стрічку «Проти сонця» режисер охарактеризував, як легке та музичне кіно, на яке завжди реагують глядачі.

«У моєму фільмі немає важких драматичних моментів. Це світле сонячне кіно, котре, майже все знято на Київському морі. Люди завжди позитивно відгукуються на такі роботи», - зауважив продюсер.

Валентин Васянович вважає, що сьогодні ми живемо у хаосі на тлі стабільності й співчуває дебютантам.

«У 90-ті я навіть не мріяв займатися кіно. Вважаю, що тоді мені просто пощастило потрапити у цю сферу діяльності», - каже у відеоінтерв’ю ВАЛЕНТИН ВАСЯНОВИЧ.

 

Довідка:

Документальний фільм «Проти сонця» створено у 2004 році – це 20-хвилинна Укркінохроніка, яка отримала такі нагороди:

2005 – Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів у Клермон-Феррані, Франція. Спеціальний приз журі;

2005 –  Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів в Нансі, Франція. Ґран-прі фестивалю;

2005 –  Міжнародний кінофестиваль  «Літопис», Ґран-прі фестивалю.

2005 – Міжнародний кінофестиваль документального кіно «Контакт». Диплом за найкращий короткометражний фільм.

2005 –  Міжнародний кінофестиваль у Торонто, Канада. Відзнака журі.

2005 –  Міжнародний кінофестиваль IMAGO, Португалія. Відзнака журі.

2005 – Лауреат мистецької премії «Київ» ім. Івана Миколайчука за фільм «Проти сонця»

Срібна медаль Академії мистецтв України.

Читайте також:

Інтерв'ю

Антоніо Лукіч: «Відкрита Ніч» – це молодіжна атмосфера»

За тиждень розпочнеться кінофестиваль «Відкрита ніч. Дубль 23». З 12 по 16 серпня глядачі онлайн та офлайн зможуть подивитися понад 30 фільмів з 5 програм. 14 серпня на столичному «Арт-причалі» відбудеться церемонія нагородження переможців. Напередодні заходу організатори вирішили провести бліц-інтерв’ю серед членів журі. Першим на питання відповідав режисер та автор фільму «Мої думки тихі»; лауреат кінофестивалів в Карлових Варах, Одесі, Торуні, Мінську, Трускавці Антоніо Лукіч.

05.08.2020
об 14:56

Новини

Ірина Мак: «Українському кіно не вистачає можливостей»

Лічені дні лишились до початку фестивалю «Відкрита ніч. Дубль 23». Організатори заходу проводять коротенькі бесіди з членами журі. Сьогодні івент-менеджерки спілкувалися з актрисою театру Драми і Комедії на лівому березі Дніпра, виконавицею головних ролей в телесеріалі «Спіймати Кайдаша» та в короткометражному фільмі Mia Donna Іриною Мак.

06.08.2020
об 16:30

Анімація

Перші кроки Микити Лиськова: Як «Птахи» додали впевненості аніматору

Два птахи знайшли один одного, відокремившись від загальної зграї та піднімаючись все вище й вище. Засліплені щастям, вони так захопилися, що не помітили, як потрапили в грозові хмари... Ця історія про пару голубів вперше публічно транслювалася у повній тиші. Чому так сталося та з яких причин анімаційний режисер Микита Лиськов не бажає загравати з часом дивіться у відеоінтерв'ю, або ж читайте у нашій статті.

07.08.2020
об 17:05

Новини

Наталія Лібет: «Відкрита ніч» – це фестиваль експериментального кіно»

П’ять днів лишилося до початку «Відкритої ночі. Дубль 23». Склад журі продовжує відповідати на питання бліц-опитування. Сьогодні знайомимо вас з кінопродюсеркою, членкинею Української кінакадемії, переможницею 2000 Edmund Muskie/Freedom Support Act Graduate Fellowship Award Наталією Лібет. Вона має багатий досвід у сфері спільного виробництва, інвестицій та фінансів, який отримала, працюючи в міжнародних компаніях.

08.08.2020
об 11:07