Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Ольга Пантелеймонова розповіла про систему кешрібейтів в Україні

22.12.2020
об 11:11

Нещодавно гостею вебінару від Dzyga MDB стала генеральна директорка Star Media Ольга Пантелеймонова. Під час прямого ефіру вона розкрила тему «Практичний досвід: система кешрібейтів в Україні». Так, в розмові з модераторкою співзасновницею DzygaMDB та виконавчою директоркою Української кіноакадемії Анною Мачух Ольга розповіла про те, які переваги дають кешрібейти, як діє система та як вона впливає на розвиток кіноіндустрії.

11 грудня Анна Мачух запросила до розмови Ольгу Пантелеймонову, яка має досвід роботи в медіа- та кіногалузі понад 15 років, з них 5 років жінка обіймає посаду генеральної директорки групи компаній Star Media – одного з найбільших виробників серіалів, телефільмів, повнометражного та короткометражного кіно, мультиплікації. Зазначимо, що під керівництвом Ольги Пантелеймонової створені такі проєкти, як повнометражний фільм «Припутні», телесеріал «Специ», англомовний серіал «Мата Харі», стрічка «Секс та нічого особистого», телесеріали «Принцип насолоди», «Подорожники» та інші, а у 2020 році розпочались зйомки фільму «Я, «Побєда» і Берлін» за однойменною книгою Кузьми Скрябіна.

Про вплив системи кешрібейтів на розвиток української кіноіндустрії у тезовому записі відповідей Ольги Пантелеймонової:

 

Повернення частини кваліфікаційних витрат

«Кешрібейти – це система повернення частини кваліфікаційних витрат, яку можуть отримати іноземні компанії. На місці їх зустрічає сервісна компанія, яка надає необхідні послуги на локації зйомок: пошук самої локації, оренда майданчиків, транспорт, залучення української групи, закупівля реквізиту, пошиття одягу, гримери, художники тощо. Зазвичай, іноземна компанія привозить лише основних гравців (режисерів, сценаристів, акторів), але українські актори також можуть бути задіяні, наприклад, в епізодичних ролях».

 

Конкуренція за залучення іноземних інвестицій

«Суть кешрібейтів полягає у залученні іноземних інвестицій, які витрачаються в країні на знімальний та суміжні з ним процеси, на кшталт, проживання, харчування тощо. Ця система діє майже в усьому цивілізованому світі і, нарешті, Україна стала частиною цього процесу. Наприкінці 2019 року прийнято закон про кешрібейти та підвищено ставку до 25%. Звісно, це не конкурентна цифра, адже інші країни конкурують, підвищуючи ставки та послаблюючи процедуру виконання деяких моментів».

 

Регіональні кешрібейти

«Регіональні кешрібейти - це така ж система, як і загальнодержавна, але більш направлена на розвиток внутрішнього ринку. Тобто, це залучення місцевих виробників до різних куточків України. Адже країна дуже різноманітна: є і море, і гори, і степи, і болота, і навіть пустеля. Наразі ведеться робота саме в цьому напрямку. Сподіваюсь, наступного року в нас вже буде принаймні дві області, які запустять ці пілотні проєкти. Реалізувати кешрібейти можна буде на базі місцевих бюджетів, при чому кожний регіон може розробити власну систему повернення витрат».

 

Українська індустрія готова до міжнародних проєктів

«Одним з перший проєктів, який долучився до системи загальнонаціональних кешрібейтів для іноземних компаній, став «Останній найманець» з Жан-Клодом Ван Дамом, що знімався на замовлення компанії Netflix. Проєкт ще не завершився, тож відшкодування витрат – у майбутньому. Втім, цей досвід дав зрозуміти, що українська індустрія готова до таких проєктів у всіх аспектах. Впровадження системи кешрібейтів - це інвестиція в економіку України. До того ж, це додаткові робочі місця, обмін досвідом, технологіями виробництва, творчими здобутками. Ми стаємо частиною цього світового досвіду і рівень кваліфікації зростає. Розвиток місцевих індустрій, закупівля техніки, інвестування в будівництво павільйонів, в декорації – це все ті бонуси системи, які потім можна використовувати».

 

Актуальність кешрібейтів в Україні

«В Україні тема кешрібейтів продовжує активно обговорюватись. Створені робочі групи, у яких залучено багато спеціалістів із індустрії та з державних органів. Ведеться робота над новим законопроєктом, який зробить процедуру більш прозорою, чіткою та гарантованою. Крім того, потрібно зняти ризик курсових різниць, полегшити саму процедуру та обов’язково зняти обмеження щодо включення до складу кваліфікованих витрат виплат на користь міркобізнесу на спрощеній системі оподаткування, яке вводиться з 1 січня 2021 року, оскільки це обмеження повністю порушує економічну складову і вигідність для іноземного інвестора, робить прогнозування бюджету для нього неможливим і дискримінує участь в проєктах багатьох гравців економіки з різних секторів бізнесу. Якщо все це зробити, ми залучимо більше проєктів, а це дуже важливо для економіки, особливо після пандемії».

 

Джерело: Пресслужба Української кіноакадемії

Фото з відкритих джерел

...

Читайте також:

Новини

Дні народження зірок: Ольга Цибульська

Сьогодні своє 35-річчя святкує українська теле- та радіоведуча, співачка та авторка пісень Ольга Цибульська. Вона народилася 14 грудня в Рівенській області. Популярність дівчені принесла перемога у першій «Фабриці зірок». З нагоди персонального свята артистки ми зробили добірку фактів про неї.

14.12.2020
об 10:25

Новини

Netflix представив 7 оригінальних проєктів із Семом Мендесом

Netflix додав сім нових серіалів до свого оригінального контенту, створеного у Великобританії, співпрацюючи із зірками «Містер Бін» Роуеном Аткінсоном, Семом Мендесом та Енді Серкісом. До нових творців сценарію долучили Сару Доллард та Софі Петцал.

14.12.2020
об 18:48

Новини

Україна в Eurimages: Європейський фонд підтримав ще один проєкт за участі вітчизняних кіновиробників

Упродовж попереднього робочого тижня тривало засідання Ради правління Eurimages. За рахунком воно було 161-м. Серед учасників лише один проєкт представляв Україну – «Тривала втеча», що створюється спільно з Італією. Він і отримав грошову підтримку від експертної комісії.

15.12.2020
об 12:15

Новини

«Золота Дзиґа» відкрила прийом заявок на конкурс у V Національній кінопремії

Відсьогодні упродовж двох місяців можна надсилати заявки творцям українських фільмів і серіалів на участь у конкурсі V Національної кінопремії «Золота Дзиґа».

15.12.2020
об 18:38

Новини

В Україні з’явився новий проєкт у креативному секторі

На попередньому тижні під час онлайн-відкриття третього сезону PITСH UA – конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну, який організовує компанія Media Resources Management (MRM) за підтримки USAID та сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України – представили новий проєкт USAID Transformation Communications Activity.

21.12.2020
об 13:05