Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Олена Каретник: «Глядач ще побачить «Тільки Диво» у кінотеатрах України»

25.05.2020
об 18:43
Автор: Дар'я Мирошниченко

Днями пригодницький фільм «Тільки Диво» режисерки та сценаристки Олени Каретник отримав нагороду «За краще візуальне рішення та операторську роботу» на Міжнародному кінофестивалі для дітей та юнацтва WonderFest/Festivalul Filmului pentru Copii și Tineret WonderFest. Також восени 2019 року казкове фентезі відзначили  спеціальним призом журі «За затвердження  сімейних та християнських цінностей» на Міжнародному фестивалі дитячо-юнацьких фільмів «Ролан», що відбувся у Вірменії. Українське диво помічають за кордоном і цілком заслужено виділяють концепт кінокартини. VGL cinema поцікавився в Олени Каретник подальшою долею фільму. На які фестивалі поїде «Тільки Диво» та чи вийде у повторний прокат?

– Олено, вітаємо з нагородою від Міжнародного кінофестивалю для дітей та юнацтва WonderFest. Як фільм «Тільки Диво» потрапив до конкурсної програми?

– Дякую, ми теж дуже раді цій нагороді. Вона тим більш цінна, що на цей фестиваль нас запросили самі організатори. Ми навіть не думали подаватися. Багато хто дізнався про наш фільм на Каннському кіноринку, де «Тільки Диво» був представлений. Тепер нас запрошують на фестивалі в Мексику, Бразилію, і це приємно. Також над розповсюдженням за кордоном працюють наші дистриб’ютори. Є вже домовленості з Індією, Китаєм, Іспанією, Італією, тобто сподіваємось, що й закордонний глядач подивиться й оцінить наш фільм.

– «Тільки Диво» за кордоном отримало вже не одну нагороду, а в Україні жодної. Чому ви не подавалися, наприклад, на премію «Золота Дзиґа»? 

– Ми подавалися на премію «Золота Дзиґа» у номінаціях «Найкращий художник з костюмів», «Найкращий оператор-постановник», «Найкращий композитор», але жодна премія не дійшла до нас, ми не потрапили навіть у номінацію. Найбільше засмутилися через костюми. Ми вважаємо, що вбрання у фільмі вишукане та й конкурентів було не так багато, тобто можна було потрапити хоча б до номінації. На цей рахунок у мене зовсім немає пояснень. Тільки здається, що журі просто не бачило нашого фільму. Можливо, не звернули уваги через те, що режисер та задіяні актори не зірки. Якби вони подивилися «Тільки Диво» уважніше – обов’язково помітили б і костюми, і музичний супровід.


– А як глядачі сприйняли фільм у прокаті?

– У не широкий прокат «Тільки Диво» вийшов разом із «Зоряними війнами» і через 3-4 дні додалося ще й «Скажене весілля-2», тобто була досить висока конкуренція. Проте наша цільова аудиторія подивилася й сприйняла фільм дуже добре й тепло. Згодом «1+1» і ТЕТ викупили права на показ в ефірі, тобто український глядач його побачив і в нас було багато схвальних відгуків, особливо від дітей. Безумовно, була й дуже різна критика. Чи варто на неї звертати увагу? Я помітила, що в Україні вона доволі упереджена й суб’єктивна.

Наприклад, наш одяг критикували здебільшого чоловіки, які навряд чи могли оцінити бантики та рюші. А потім протягом місяця наші костюми були виставлені в Національному заповіднику «Софія Київська». Подивитися на експозицію приходило багато людей, і вони постійно писали в книзі відгуків – яке дивовижне вбрання. Сподіваюсь, що взимку глядач ще побачить «Тільки Диво» у кінотеатрах України.

– Тобто «Тільки диво» цієї зими виходить у повторний прокат?

– Ми думаємо, це буде логічно, адже нових фільмів цього року буде не так багато. Поки кінотеатри, які захочуть з нами співпрацювати, транслюватимуть нашу казкову історію, ми тим часом робитимемо серіал. Дамо стрічці друге життя.

– На яких умовах співпрацюватимете з кінотеатрами?

– Ще не обговорювалося це питання та й визначитися важко, адже невідомо ще, що відбуватиметься з кінотеатрами. Думаю, вийдемо з карантину й побачимо, яка ситуація буде з прокатом, тоді вже й визначимося, як нам вчинити. Найімовірніше це будуть домовленості на підтримку один одного – це дуже важливо сьогодні.

– Зі скількох серій складатиметься серіал «Тільки Диво», і де його можна буде побачити?

– Думаю, це буде 4-серійний фільм, але точно стане відомо, коли ми сядемо за монтажний стіл. У нас багато красивих сцен, які не увійшли в прокатну версію або увійшли вельми дозовано. Для серіалу всю цю красу ми зможемо розгорнути в повному обсязі.

Стосовно ресурсів, на яких демонструватиметься серіал, напевно, будуть якісь домовленості з каналами. Але я схиляюся до думки, що наша аудиторія більше часу проводить в Інтернеті й нам теж треба йти в мережу.

Читайте також:

Інтерв'ю

Любомир Левицький: «Український глядач навряд чи повірить у героя з плащем»

Поки хтось чекає на кращі часи український кінорежисер, сценарист і продюсер Любомир Левицький працює над новим блокбастером. За словами автора, кінопроєкт «Капітан Україна» – це атракціон емоцій. Про що фільм, до яких антикризових заходів вдалася творча група та коли видовищне кіно з’явиться на великому екрані – про все це VGL cinema дізнався з перших вуст.

21.05.2020
об 12:54

Новини

«Захар Беркут» Ахтема Сеітаблаєва може отримати 12-кілограмову статуетку

Вчора, гортаючи стрічку новин у фейсбуці, Ахтем Сеітаблаєв дізнався, що його фільм номіновано на нагороду Світової академії каскадерів, яка відзначає фахівців за найкращі трюки в кіно.

21.05.2020
об 17:59