Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Олег Борщевський «Комедійний жанр обирає мене, а я не уникаю цих зустрічей»

18.06.2019
об 15:54

У його портфоліо – десятки відеокліпів для найпопулярніших українських зірок, таких як «Потап і Настя», «Неангели», «Бумбокс». Шлях до великого кіно український кінорежисер Олег Борщевський розпочав не менш яскраво – з фільму «Dzidzio Контрабас», що зібрав рекордний бокс-офіс та виборов перемогу в номінації «Премія глядацьких симпатій» другої національної кінопремії «Золота дзиґа». Зараз Олег працює над новою історією – романтичною комедією «Високо в горах», яка знімається в копродукції з Грузією. З українського боку продюсером фільму стала компанія BIG HAND FILMS.


– Олеже, розкажіть нашим читачам про новий фільм?
– «Високо в горах» – це романтична комедія про те, як двоє людей, які ненавидять одне одного, змушені вдавати, що вони пара. Звичайно, як у будь-якій романтичній комедії, усе завершиться хепі-ендом, але поки це таємниця (сміється).


– Чи можете Ви розкрити імена виконавців головних ролей?
– Поки про це говорити зарано, ми тільки почали переговори з акторами. Але запевняю, будуть і відомі особистості, і нові обличчя.


– Фільм – копродукція з Грузією. Якою мірою плануєте залучати грузинську сторону? Чи будуть в кінокартині грузинські актори? А також, чи будуть зйомки в Грузії?
– У Грузії відбуватиметься велика частина зйомок. Нам сподобалося декілька локацій, які ми придивилися дистанційно, але скоро вирушимо на локейшн-скаутинг. У цьому ми розраховуємо на допомогу наших колег з Грузії. Звичайно ж, плануємо залучати грузинських кінематографістів і акторів.


– Коли фільм вийде в прокат?
– Це новорічно-різдвяна історія, тому в ідеалі ми хочемо, щоб прем’єра відбулася взимку 2020 року.


– Якщо я правильно зрозуміла, це Ваша перша стрічка в співробітництві з BIG HAND FILMS. Які очікування у Вас від цього партнерства?
– Коли я обираю, з ким працювати, мені важливо, щоб виникло особливе порозуміння. Це відбувається на інтуїтивному рівні, але якщо є «контакт», душевність і швидке взаєморозуміння, то я легко приймаю рішення. Мені дуже просто спілкуватися з BIG HAND FILMS, з Машею Каель. Я очікую на плідну та дуже комфортну співпрацю.

 

– Чому для Вас це кіно – особливе?
– Це саме той фільм, під час перегляду якого в кінотеатрі глядач зможе відпочити та емоційно розважитися. Також переконаний, що фільм створить казковий новорічний настрій і змусить згадати, що дива трапляються. І, зрештою, це весела комедія, яка, як ми сподіваємося, по-справжньому сподобається глядачеві.

 

– У Вас у портфоліо вже дві комедії – «DZIDZIO Контрабас», яка мала шалений успіх та отримала «Золоту Дзиґу», а тепер на екрани вийде «Високо в горах». Чи можете Ви сказати, що комедія – це Ваш жанр?
– Я думаю, що поки, ймовірніше, комедія обирає мене, а я не уникаю цих зустрічей (сміється). У юності я грав у аматорському гумористичному театрі, тому мені близький гумор, мені приємно, що мені трапляються такі чудові проекти. Не впевнений, що всі мої проекти будуть комедійними, але для мене цей фільм цікавий не тому, що це комедія, а тому, що в нього цікавий сценарій.

 

– Чи є у Вас жанр мрії?
– Я б хотів зняти не абсолютно чисту комедію, а, можливо, кримінальну або містичну. Мені подобається містика та фантастика, а в перспективі я хочу розробити проект власної казки для дітей. Вона містична, незвичайна й весела. І про добро, звичайно ж.


– Ви знімали багато кліпів для українських музикантів. Чому вирішили спробувати себе в повнометражному кіно?
– Мені подобається жанр кліпу, оскільки в ньому можна реалізувати невеликі історії – по суті, це короткометражка. А з іншого боку, я ніколи не розраховував, що кліпи будуть моїм постійним родом діяльності. Я завжди хотів знімати кіно. І ось зараз ця мрія почала втілюватися. Якщо надалі будуть цікаві пропозиції щодо кліпів, я, звичайно, погоджуся, але зараз кіно для мене – головний пріоритет.

 

Ви знімали багато кліпів для українських музикантів. Чому вирішили спробувати себе в повнометражному кіно?
– Мені подобається жанр кліпу, оскільки в ньому можна реалізувати невеликі історії – по суті, це короткометражка. А з іншого боку, я ніколи не розраховував, що кліпи будуть моїм постійним родом діяльності. Я завжди хотів знімати кіно. І ось зараз ця мрія почала втілюватися. Якщо надалі будуть цікаві пропозиції щодо кліпів, я, звичайно, погоджуся, але зараз кіно для мене – головний пріоритет.