Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Був запит, і ми на нього відгукнулися»: Анна Мачух про нову онлайн-платформу DzygaMDB

20.12.2019
об 19:51

В Україні запустили новий онлайн-ресурс DzygaMDB – для тих, хто працює в індустрії та цікавиться кіно. Користувачі, які зареєстровані у версії PRO, зможуть знайти на платформі інформацію не тільки про фільми, а про весь аудіовізуальний сектор України. З новим ресурсом звичайні користувачі зможуть швидко та зручно отримати інформацію про контент, який їх цікавить, а кінематографісти з легкістю знайдуть нові проєкти, фахівців для своїх проєктів тощо. Співзасновниця DzygaMDB виконавчий директор Української кіноакадемії Анна Мачух поділилася подробицями про кіноресурс та розповіла, як він трансформується в майбутньому. 

-Як ви прийшли до того, аби створити аналогічний до IMDb (Internet Movie Database) ресурс в Україні? Скільки тривала робота над його запуском? 
-Усе просто: в індустрії не було єдиної бази, де була б зібрана повна інформація аудіовізуального сектору, яка була б корисною як для простих поціновувачів кіно, так і для самих кінематографістів. Але був запит, і ми на нього відгукнулися. Для пошуку необхідних даних потрібно було заходити на різні сайти чи шукати в соцмережі дані про творців фільмів, про бокс-офіси, продакшени тощо. Вивчивши аналогічні міжнародні приклади, такі як IMDb, Rotten Tomatos та SpotLight, ми вирішили, що можемо створити таку інформаційну базу й для нашого кіносегменту. Загалом робота над проєктом тривала півтора року. Зараз у ньому задіяні десять осіб, зокрема розробники, технічний і виконавчий директори, PR-служба й редактори. З часом ми плануємо розширити команду, але основний акцент зроблений на тому, що користувачі самі заповнюватимуть сайт.


-Окрім зарубіжних прикладів, на що ви спиралися, розробляючи платформу?
-Звісно, найважливішим було те, чого не вистачає саме учасникам кіноіндустрії. Тому на кожних таких зборах ми дослухалися до обговорюваних тем і питань, щоб зрозуміти, з якими проблемами нам доведеться працювати та які завдання розв’язувати відповідно до українських реалій.


-Існує дві версії онлайн-ресурсу: доступна для загального користування DzygaMDB та розширена DzygaMDB Pro для кінопрофесіоналів. Які відмінності в користуванні між ними? 
-Звичайні користувачі DzygaMDB бачать базу фільмів, можуть переглядати трейлери, дізнаватися дати прокату, інформацію стосовно бокс-офісів, лишати на сторінці стрічки коментарі та свої оцінки. Внутрішня версія DzygaMDB Pro надає більше можливостей, але вони орієнтовані на безпосередніх учасників індустрії. Кінопрофесіонали можуть знайти дані один про одного, цікавий для себе проєкт чи фахівця, якого можна залучити до роботи. 


-Наразі користування платформою DzygaMDB безкоштовне. Чи залишиться так у майбутньому? 
-До травня 2020 року DzygaMDB лишатиметься безкоштовною, але згодом ми сформуємо декілька модулів: як безкоштовних, так і платних. Передплату будемо робити, враховуючи потреби й побажання ринку, так само з огляду на це встановлюватиметься її ціна. Але вона буде значно нижчою, ніж на тому ж IMDb, де передплата коштує приблизно 150 євро. Тим, хто нею користуватиметься, буде надано доступ до всіх наявних фільтрів, вони матимуть змогу шукати необхідні контакти тощо. 


-Чи чекати на якусь трансформацію ресурсу в цілому?
-DzygaMDB не залишиться в тому вигляді, який має зараз. Зовнішня частина може трансформуватись у повноцінний медіаресурс. До того ж ми плануємо додати розділ з іноземними фільмами, які виходять в український прокат, а також інтегрувати внутрішній чат для користувачів. Проєкт створювався двомовним: українською та англійською. Це було зроблено для того, аби презентувати DzygaMDB на міжнародних ринках та фестивалях, коли ресурс буде містити достатню кількість інформації про проєкти та їхніх виробників.