Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Месники: Завершення

20.05.2019
об 15:43

25 квітня відбулася світова прем’єра четвертого і, як передбачається, останнього фільму-екранізації коміксів Marvel про пригоди команди месників.
Фанати нетерпляче чекали на продовження історії своїх улюблених супергероїв. І хоча всіх цікавило, що ж станеться після рокового клацання Таноса, що перетворило половину з них на пил, кінокомпанія Disney, яка вже стала майже самостійним всесвітом, що розширюється, ретельно тримала в секреті всі деталі майбутнього кінодійства. У зв'язку з цим навіть традиційний передпрем'єрний журналістський показ було замінено на демонстрацію дуже незначної частини кінокартини тривалістю лише 10 хвилин. Так що навіть за особливого бажання про жодні допрем’єрні спойлери після такого перегляду й мови бути не могло. Тому зустріч з акторами й творцями фільму, організована 7 квітня в готелі InterContinental, що розташований у даунтауні Лос-Анджелеса, перетворилася, ймовірніше, у веселе базікання про все й одночасно ні про що. І хоча в акторів теж не можна було розпитувати про долю їхніх героїв, хто ж відмовиться від того, щоб поставити хоча б пару запитань, наприклад, Брі Ларсон або Крісу Гемсворту?

Але спочатку можна спробувати розговорити режисерів фільму братів Джо і Ентоні Руссо. Прості хлопці з Клівленда, що зарекомендували себе здебільшого як творці успішних комедійних телесеріалів, були запрошені продюсером Кевіном Файгі для зйомок стрічки «Перший Месник: Інша Війна» після того, як голова студії Marvel побачив їхній серіал «Спільнота». У роботі братів Кевіна підкорили дві речі: їхнє почуття гумору й здатність знімати якісний екшн. Після двох стрічок про пригоди Капітана Америка, що мали величезний касовий успіх, брати Руссо зняли в

2018 році свій перший з двох фільмів про Месників, у якому були зібрані майже всі марвелівські супергерої. Світові збори від «Війни нескінченності» подолали мільярдну позначку, а сам фільм глибоко шокував фанатів своєю кінцівкою. Ось чому вже зараз мало хто сумнівається в тому, що новий завершальний фільм, який повинен буде розставити все по своїх місцях, збере ще більше глядачів і, відповідно, принесе ще більший прибуток.

– Вам, напевно, важко собі уявити, але на світі існує величезна кількість людей, які ніколи не дивилися жодного фільму про марвелівських месників. Як би ви їм пояснили, що за фільм ви зняли?
Джо: Звичайно, ми розуміємо, що далеко не всі глядачі дивилися наші фільми. Крім того, ці фільми далеко не для всіх. Адже це досить специфічна манера кіновикладу й для того, щоб отримувати задоволення від перегляду супергероїчних фільмів, треба передусім любити цей жанр.
Ентоні: Водночас, про що я часто замислююся, так це про те, що глядацька аудиторія постійно росте, адже так? Про що це говорить? Що багато з тих, хто прийшли на перегляд «Війни нескінченності», не бачив інших марвелівських фільмів. Це ж очевидно вже виходячи з одних касових зборів.
Джо: Так-так. Узяти, наприклад, «Чорну Пантеру» або «Перший месник».
Ентоні: Тому ми ніколи не забуваємо про тих глядачів, які дивитимуться наш фільм уперше. Так було й тоді, коли ми тільки приступили до зйомок першого фільму про «Першого Месника». Звичайно, справжні фанати, знайомі з історіями улюблених супергероїв, винесуть набагато більше з наших оповідей, їхнє розуміння того, що відбувається на екрані, буде глибшим порівняно з тими, хто прийшов на перегляд уперше. Та все ж ми завжди пам'ятаємо про тих і про інших.

Джо: А що стосується пояснення про те, якими ж є наші фільми, то я б сказав так: це величезна за своїм масштабом експериментальна розповідь, у якій колектив кіношників працює разом для того, щоб об’єднати історію більше ніж 11 різних франшиз. Усі вони вплетені в єдину арку. Незважаючи на те що споконвічна природа всіх героїв наших фільмів є міфологічною, у них є досить багато гумору.


– Хоча в назві вашого фільму є слово «завершення», всесвіт Marvel все ж не припинить свого існування, чи не так? Як ви собі уявляєте наступну фазу його розвитку?
Джо: Якщо чесно, то під час роботи над цим фільмом ми фокусувалися лише на його історії. Але, мабуть, надалі можна чекати ще більшого різноманіття. Усі напевно вже й так помітили появу нових супергероїв, які знаходять свою публіку. Ми в цьому постійно переконуємося, спілкуючись з глядачами під час наших світових турів. До того ж кожен бачить щось своє в цих героях. Я думаю, що міфологія настільки популярна серед людей саме через її звернення до споконвічних людських мрій. І в майбутньому різноманіття супергероїв буде, найімовірніше, розширятися й далі.
Ентоні: Привабливість нашого проекту й полягає в тому, що нам абсолютно не потрібно було думати про майбутнє. Перед нами стояло завдання привести до спільного знаменника всі 22 фільми, якщо рахувати й цей. Тобто ми думали лише про минуле, про 21 фільм, які привели всю розповідь до цього моменту. Ми не думали про те, що буде далі.

 

Джеремі Реннер і  Крісом Гемсворт


Джеремі Реннер, що зіграв Хоукая, прийшов на зустріч разом з Крісом Гемсвортом, який утілив на кіноекрані Тора


– Що ви пам'ятаєте про свою першу зустріч з братами Руссо?
Джеремі: Я був знайомий з ними ще до зйомок цього фільму. Вони такі прості хлопці, що навіть не віриться. Адже насправді вони неймовірно розумні. І до того ж вдумливі та емоційні. З ними дуже легко працювати. Дуже весело завжди на майданчику. Навіть якщо щось іде не так, вони просто поправляють і потім, шуткуючи, рухаються далі.

Кріс: Це точно. Враховуючи те, скільки процес цих зйомок міг би забрати нервів, який тиск ми всі могли там відчути, порівняно з цим, ми просто отримували задоволення. Неначе ми знімали вже десятий епізод якого-небудь сіткома. Ніхто не нервував, не бігав, не кричав. Неймовірно! Я зустрівся з Джо та Ентоні на одному з Comic-Con. І вони там говорили про «Першого Месника». Я ще припустив, що вони актори звідти. Знаєте, на Comic-Con зустрічаєш стільки людей, що не завжди розумієш, хто вони й звідки. Але потім, коли я зрозумів, що ці хлопці справді зняли цей фільм, що вони режисери, я відчув себе досить ніяково (сміється).


– Якби ви раптом зустріли в справжньому житті свого героя, що б ви йому сказали?
Кріс: «У тебе є Інстаграм? Під яким ім'ям?» (сміються)
Джеремі: Якщо чесно, я не пригадаю, щоб мені хтось ставив запитання про Інстаграм.
Кріс: А що б ти запитав?

Джеремі: «Хочеш текіли? Чи тако?» (сміються)
Кріс: О, я знаю: «Не помирай!»
Джеремі: Або: «На екрані ти набагато більший» (сміється). Точно, саме так я і скажу!
Кріс: І я! (Заходиться сміхом. Далі вони вдвох починають дружно реготати й нічого не залишається, як сміятися разом з ними. Але справжня причина такої веселості стає зрозумілою лише після перегляду фільму.)
– За допомогою яких трьох слів ви описали б ваші відчуття від того, що є частиною всесвіту на ім'я Marvel?
Данай: Це було запаморочливо, класно й неймовірно!
Брі: Я б сказала, що це було повчально, звільнююче та динамічно, як шар, що котиться (сміється).
Пол: Сюрреалістично, збудливо й радісно.
Брі: Так нечесно! У нього було більше часу!
Пол: Тому що я був третім.
(Усі весело сміються.)


– Що вам подобалося або не подобалося у ваших костюмах?
Пол: Найгірше те, що він був повністю зі шкіри й коли в мене чухалася, наприклад, спина, то зробити це було дуже важко.
Брі: Це те, що було найгірше?! Нічого собі!
Пол: Ну, це те, що мені прийшло відразу в голову. Хоча це далеко не єдине. Іноді ми знімали на свіжому повітрі й у костюмі було дуже душно, оскільки він абсолютно не пропускав повітря. Але мені дуже подобалося, що мій костюм дозволяв мені самостійно ходити в туалет!
Брі: Оце так!
Пол: Що, заздриш?
Брі: Аякже!
Данай: Ще й як!
Брі: Я скажу тобі так: у костюмі я не могла підняти руки вище за свої плечі. Костюм просто не давав мені це зробити. А крім того, для того щоб сходити в туалет, мені потрібна була допомога чотирьох чоловік! Причому вся ця процедура тривала не менше ніж півгодини. До речі, паралельно я працювала на інших майданчиках, де я знімалася в джинсах і футболці. Й іноді мене там переклинювало, і я урочисто всім оголошувала, що мені треба сходити в туалет. При цьому все оточення дивилося на мене з подивом: треба, так іди (сміється)! І тільки тоді я розуміла, що я це можу зробити сама, без допомоги чотирьох асистентів!
Пол: «Ви, четверо, йдіть зі мною!»
Брі: Саме так і було! З іншого боку, мені дуже подобалося, який вигляд я маю в цьому костюмі. І ще, він дуже добре мене захищав, адже багато трюків я виконувала сама.

 

Дон Чідл, Скарлетт Йоханссон, Карен Гіллан

.    

Дон Чідл, що зіграв Воїна, з'являється в чорному ансамблі від MARCEL EVERETT.
Скарлетт Йоханссон, виконавиця ролі Чорної Вдови, вбрана в укорочений білий светр від SIES MARJAN і ясно-рожеві широкі штани. Її волосся зачесане назад.
Карен Гіллан, яка у фільмі з'являється в масці Небули, одягнена в картатий бордовий брючний костюм і білу блузу від ANTONIO BERARDI.

Брі Ларсон, що зіграла Капітан Марвел, з'явилася у вишневій сукні від MONSE.
Данай Гуріра, виконавиця ролі Окойе, прийшла в довгій жовто-коричневій сукні від PROENZA SCHOULER.
Пол Радд, якому всього за день до нашої зустрічі виповнилося 50 років, знайомий фанатам як Людина-мурашка, був одягнутий у синій костюм від CANALI

 


– Незважаючи на те що ми не можемо обговорювати дію фільму, який ще не вийшов на кіноекрани, усе ж уже зрозуміло, що, на відміну від героя Воїна, глядачів попереду ще чекає зустріч з Чорною Вдовою, оскільки з нею вже запланований новий фільм. Не важко було прощатися зі своїми героями?
Дон: Не знаю, як Карен, але мені так ніхто ще й не сказав, що мені потрібно прощатися зі своїм героєм. Насправді, з Marvel ніколи нічого не знаєш напевно. Наскільки я розумію, це дуже рухливий всесвіт, у якому можливі будь-які процеси. І я зараз не лукавлю, я дійсно не знаю.
Карен: А ось я хоч і маю уявлення, що станеться з моєю героїнею, але я не можу нічого розповідати. Але допускаю, що для деяких персонажів цей фільм дійсно прощання.
Дон: Для кого?
Карен: Я не знаю (сміється)!
Скарлетт: Час ілюзорний. Нічого не має сенсу (говорить голосом Кім Кардаш’ян).
Дон: Боюся, серед нас немає потрібних тобі акторів (сміються).
Скарлетт: Одне можна сказати точно, що ми всі відчували величезний привілей, знімаючись у цьому фільмі. Упродовж тривалого часу ми майже кожні два роки зустрічалися на знімальному майданчику, після усіх життєвих баталій і баталій у інших проектах. Ми приходили, знаючи, що на нас тут чекають люди, які вже всі разом стали нам сім'єю. І цей відрізок життя добіг кінця. І від цього, безумовно, сумно. І ми всі ще це не зовсім усвідомили. А з приводу того, хто ще продовжуватиме зніматися, то тут і справді ніхто нічого не знає напевно.
Думаю, що навіть сам Кевін Файгі не знає. Всесвіт Marvel – він такий непередбачуваний!
– А якби вам довелося раптом зустрітися з власними героями в реальному житті, щоб ви їм сказали?
Дон: «Нічого собі, ти маєш точно такий вигляд, як і я!» Не знаю, це хороше запитання. Напевно, подякую йому за службу.
Скарлетт: Це ти добре придумав.
Дон: Так, я теж так вважаю.
Скарлетт: Мені складніше. Доведеться говорити: «Ти вбила дуже багато людей. Ну, дуже багато. Як ти спиш ночами? Совість не гризе? Не хочеш про це поговорити?» (сміється).

– А ви не хотіли б про щось попередити своїх героїв?
Дон: Ні-ні. Тоді нам доведеться розповідати вам спойлери. А нам це заборонено. Зовсім.Знаменитий Роберт Дауні молодший, який зіграв, мабуть, найулюбленішого героя з «Месників» – Тоні Старка, з'явився в елегантному темно-сірому піджаку, темно-синій сорочці з чорною краваткою, а його широкі брюки були заправлені у високі світлі кросівки. Він був не менш безтурботний і спокійний, ніж його Залізна Людина. І не дивно, виявилось, що він тільки-но прийняв сеанс шиацу.
 

– Погодьтеся, дуже важко говорити про фільм, який не дивився. Зрозуміло, що в Marvel все тримається у великому секреті. Але дуже цікаво, чи хоч Ви знали, яким буде кінець цієї історії, перш ніж приступили до зйомок?
–Звичайно, творці фільму завжди спочатку розмовляють з головними виконавцями, але потім усі ці обговорення самі собою переносяться на процес зйомок. І навіть якщо тобі відомий кінець, то з Мarvel ніколи не знаєш, справжній він чи вигаданий. До того ж у марвелівському Всесвіті можливо все! Завдяки різним хитрим пристосуванням і трюкам, уже закладеним у книзі. Водночас я не особливо вітаю фільми, які «сприймають» самі себе занадто серйозно, і тому мені іноді трохи смішно, коли люди, які беруть участь у зйомках супергероїчних стрічок, викладаються наповну. І я не виняток (сміється). Що не кажи, а цим фільмам усе ж не зашкодить більше жартівливості. І на такі моменти я чекаю найбільше.

– А коли Вас можна буде побачити в інших, не супергероїчних фільмах?
–Мені часто ставлять такі запитання. Насправді я і моя дружина зняли фільм «Суддя», яким я безмірно пишаюся. Ще я зіграв у декількох фільмах про Шерлока Холмса. До того ж у мене є безліч інших інтересів, окрім кіно. Я захоплююся музикою. Зізнатися чесно, коли починаєш близько працювати з Marvel, то у тебе практично не залишається часу ні на що інше. Сподіваюся, що тепер, після того як зйомки завершилися, я зможу зайнятися багатьма справами, які мені просто довелося відкласти. Іноді я думаю про те, щоб стати з іншого боку камери й самому зняти фільм. Але як тільки я починаю про це думати, то відразу ж уявляю, як злитимуся, коли актори не робитимуть те, що я від них вимагатиму. Найімовірніше, справа закінчиться тим, що зі словами «дивіться, як треба!» я направлю камеру на самого себе (сміється).

 

 

Спеціально для VGL cinema Лєна Бассе, квітень, 2019, Лос-Анджелес