Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Марта Смеречинська: «Кіно – це щось більше за людину»

10.06.2020
об 12:15
Автор: Дар'я Мирошниченко

Уперше Docudays UA спільно з Українським інститутом організовує презентацію вітчизняних документальних проєктів UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs, що відбуватиметься онлайн у період з 22 по 26 червня на Marché du Film у рамках секції Cannes Docs. Серед чотирьох відібраних робіт є й майбутній фільм режисерки Марти Смеречинської. Дівчина протягом двох років знімала побут черниць. У монастирі проживає й сестра Марти, яка в 13 років зробила свій вибір на користь служіння. На відміну від сестри-черниці, Марта вирішила стати акторкою, а потім захопилася режисурою. Про свій документальний проєкт «Щоденник нареченої Христа» та про стосунки із сестрою Марта Смеречинська розповіла в інтерв'ю VGL cinema.

– Марто, розкажіть, про що документальний проєкт «Щоденник нареченої Христа»?

– У майбутньому це повнометражний фільм, що розповість глядачеві про насиченість щодення монастиря та його непересічних героїнь. Цю історію вже два роки вибудовує саме життя. Ми з командою докладаємо всіх зусиль, аби надати їй кіноформи.

– Як сестра ставилася до того, що ви вирішили займатися лицедійством? Можливо, саме через конфлікт з нею акторську діяльність змінили на режисерську?

– Сестра завжди була надлояльною до моїх кроків. Ба більше, дуже підтримувала. У нас різні шляхи. Якраз на зтику цих шляхів і сталося кіно.

– Напевно, вам було важко прийняти вибір сестри. А працюючи над «Щоденником нареченої Христа» ви її зрозуміли?

– У проявах свого ставлення до її вибору я була природно некоректним підлітком, адже мені було всього 15 років. Чи зрозуміла сестру, думаю, відповість фільм. Не хочу робити це за нього (посміхається).

– Знімаючи в монастирі, що найбільше вразило в побуті черниць?

– Я знайома з черницями та з їх домом з дитинства, тому саме таке глибинне та тривале спілкування з ними у форматі зйомок було новим для обох сторін.

Навіть не маючи упередженого уявлення про закрите й стражденне життя черниць, вражали їхні сповнені подіями дні. Де ми тільки й за яких обставин з ними не побували!

Вгледітися в героїнь, вдихнути повітря разом з ними, почути їх – за це ми змагалися з усіх сил.

– Як змінила вас робота над «Щоденником нареченої Христа»?

Цей проєкт – найтриваліша та найвідповідальніша робота, що я робила до цього моменту. Дуже багато всього можу перерахувати, але думаю, що найголовніше – я зрозуміла цінність роботи в команді та чітко усвідомила взаємозалежність людей одне від одного в нашому житті.

– У контексті участі в UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs вам важливіше дізнатися експертну оцінку роботи чи отримати змогу показати фільм усьому світу?

– Зараз я відкрита до знайомства з фільмом колег-професіоналів. Мені важливо, що вони бачать і відчувають. Етап народження монтажу дуже тендітний, і, знаєте, протягом цих двох років довкола фільму збираються дуже влучні люди. Не припиняю дивуватися, як він їх притягує. Важко повірити, що все народилося з простої думки-запитання: «Що я хочу розповісти світові?».

Кіно – це щось більше за людину, щось, що акумулює в собі не одну долю й не одне звертання. Нещодавно чітко відчула, чого особисто я хочу від цього фільму, – не хочу робити його таким, який вподобає більшість, чи таким, для якого більше підходить відзнятий матеріал. На шляху роботи над стрічкою бачиш і розумієш, чого від неї чекають і якою кількістю доріг можна піти. Мені є що сказати, тож хочу зробити це якнайточніше, яку б долю від того не мав фільм.

На думку режисерки Марти Смеречинської, віра насичена прийняттям і любов'ю й водночас позбавлена сумніву й очікування.

Читайте також:

Юлія Сінькевич: «Онлайн-формат цікавий тим, що дозволяє чіткіше побачити свою аудиторію»
Інтерв'ю

Юлія Сінькевич: «Онлайн-формат цікавий тим, що дозволяє чіткіше побачити свою аудиторію»

12 травня Одеський міжнародний кінофестиваль офіційно повідомив про зміну формату та дат проведення заходу, детальніше із цією інформацією можна ознайомитися тут. Також відомо, що наразі завершено набір фільмів до конкурсних програм і вже розпочався відбір кінострічок, що візьмуть участь у фестивалі. Як триває підготовка до заходу в новому форматі, яких змін зазнає програма та чому 11-й ОМКФ відбудеться пізніше, ніж зазвичай, в інтерв’ю VGL cinema розповіла генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич.

14.05.2020
об 18:12

Інтерв'ю

Юрій Горбунов: «Сценарії останніх серій «Великих Вуйок» затверджували в Zoom’і»

Тиждень тому на телеканалі «1+1» проходив телемарафон «Ти не один» на підтримку лікарів. За час ефіру на екрані з’явилися майже всі ведучі національного каналу. Серед них був і Юрій Горбунов. Ми вирішили поцікавитися у ведучого, актора та креативного продюсера, як карантин вплинув на роботу над другим сезоном серіалу «Великі Вуйки» та чи не надихнула самоізоляція на створення третьої частини «Скаженого весілля».

27.05.2020
об 13:07