Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Марина Кудерчук: «Серпень і вересень плануються насиченими на події: будемо святкувати 30-річчя Незалежності України і День українського кіно»

20.08.2021
об 11:32

На відміну від доволі диджиталізованого 2020 року, 2021-й насичений не тільки на свят а, а й на по дії. У найближчі тижні кінозаходів очікується так багато, що інтерв’ю з головою Державного агентства України з питань кіно Мариною Кудерчук треба читати з відкритим календарем або органайзером, адже все запам’ятати складно. Отже: що? де? коли? А також про те , які фільми обрали для себе українці, щоб подивитися на великому екрані, та про долю проєктів, що беруть участь у цьогорічних конкурсних відборах від Держкіно.

 

– Марино, яка доля 53 проєктів-переможців, що обрані відбірковою радою під час 15-го пітчингу Державного агентства України з питань кіно. Вони вже отримали бюджетні кошти, на які претендували, чи згідно з нововведеннями в положеннях конкурсу проходять фіналь- ні кроки до підтримки?

– Нещодавно в Держкіно запровадили новий порядок прийняття рішень про підтримку проєктів, і наразі всі 53 фільми-переможці перебувають на оцінюванні в експертів з фінансово-економічних питань та представників Ради. У нас у планах до 30-річчя Незалежності України підписати та відразу здати декілька контрактів із переліку переможців П’ятнадцятого конкурсу.

 

– У попередньому нашому з вами інтерв’ю ви сказали, що технічний відбір на 15-й конкурс від Держкіно пройшли 275 кінопроєктів. Яка статистика 16-го та 17-го конкурсних відборів?

– 16-й конкурс можна назвати «телесеріальним» та «копродукційним»: за технічним відбором прийняли 124 кінопроєкти. Уже є затверджений перелік переможців – це 22 проєкти, які знову ж таки чекають на оцінку експертів з фінансово-економічних питань та представників Ради з державної підтримки кінематографії. До участі в 17-му конкурсі прийнято 252 кінопроєкти: ігрові, неігрові та анімаційні фільми. Наразі з ними працюють експерти Держкіно: вони оцінюють актуальність теми, оригінальність ідеї та якість сценарію.

 

«Останніми роками впевнене та переконливе представлення українського кіно у Венеції стає добрю традицією»

 

– Як ви оцінюєте результати роботи національної делегації, яка представляла Україну на 74-му Каннському міжнародному кінофестивалі?

– Той факт, що в умовах нової ковід-реальності ми змогли бути присутніми в Каннах – це вже маленький успіх. Дякуємо за допомогу Міністерству закордонних справ України та Дмитру Кулебі, Посольству України у Франції та багатьом іншим установам та людям, спільно з якими ми змогли цього року успішно представити національну кіноіндустрію. Для будь-якої країни присутність на міжнародній кіноподії – справа іміджу. І звичайно, великим успіхом є те, що дві українські стрічки – «Ольга» (Швейцарія, Франція, Україна, 2021) та «Бабин яр. Контекст» режисера Сергія Лозниці – отримали нагороди фестивалю. («Ольга» здобула нагороду за найкращий сценарій 60-го ювілейного Каннського Тижня критики, а стрічку «Бабин яр. Контекст» відзначено спеціальним призом журі премії «Золоте око». – Прим. ред.) Крім того, представлений на кіноринку Каннського фестивалю проєкт Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада», створений за підтримки Держкіно, став однією з трьох стрічок, яким надав підтримку новостворений Гетеборзький кінофонд (Goteborg Film Fund). У рамках Co-Production Day від Marché du Film мав успішні презентації повнометражний дебютний проєкт Жанни Озірної «Нижній горизонт». Відповідаючи на ваше запитання, можу сказати: «Максимально ефективно!».

 

– Попереду 78-й Венеційський кінофестиваль. Як Україна буде представлена на цій події?

– Нам є чим пишатися. Адже цього року Україна буде представлена відразу трьома фільмами, створеними за державної підтримки. Переможець конкурсу «Горизонти» 2019 року Валентин Васянович, який у 2019 році представляв у Венеції «Атлантиду», цьогоріч презентує в основному конкурсі стрічку «Відблиск», яка змагатиметься за головну нагороду Венеційського кінофестивалю – «Золотого лева». А у програмі «Горизонти» відбудуться світові прем’єри фільмів «Носоріг» Олега Сенцова та «Цензорка» Петера Керекеша.

 

Окрім того, ще одну стрічку, яка створюється за підтримки Держкіно, – «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, що перебуває на стадії постпродакшену, відібрано до участі в кіноринку Venice Production Bridge 78-го Венеційського кінофестивалю. Чекаємо на нагороди, але пам’ятаємо, що участь – це вже перемога. Торік стрічка Наталі Ворожбит «Погані дороги» отримала нагороду Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю «Тиждень критики». Тож останніми роками впевнене та переконливе представлення українського кіно у Венеції стає доброю традицією і не залишається без уваги світової кіноспільноти.

– В Україні почали з’являтися нові кінофестивалі. Наприклад, вперше відбуватиметься такий захід на Хмельниччині. Про що говорить така тенденція?

– Це дуже добре, що в Україні починають зростати нові кінофестивалі, адже для міста – це не тільки іміджеве свято, але й реальна можливість розкриття інвестиційної привабливості регіону. Так, 28-29 серпня за підтримки Держкіно вперше відбудеться Коростенський фестиваль вуличного кіно, який має стати головною кінематографічною подією на території українського Полісся, а в майбутньому – подією міжнародного рівня, з особливим фокусом на поліському субрегіоні України, Білорусі та Польщі. А з 10 по 12 вересня 2021 року вперше пройде Хмельницький кінофестиваль, створений з метою популяризації національних фільмів, підтримки молодих діячів у сфері кінематографії й розвитку кіноіндустрії в Україні. Хмельниччина – це ж перлина кінолокацій. Куди не розверни камеру, всюди природний «Голлівуд»: водоспади, стародавні замки та навіть «українські фйорди» біля Бакоти. А як залучити режисерів та продюсерів до відвідування Хмельницього регіону, як не запросити їх на кінофестиваль? Дуже атмосферна подія, навіть нагородження переможців планується в середньовічному замку в Кам’янці-Подільському. Окрім того, Держкіно цьогоріч підтримало проведення кінофестивалю «Кіно і ТИ» в Маріуполі, який пройде з 2 по 5 вересня. Відразу після цього, з 3 по 5 вересня, відбудеться Канівський міжнародний кінофестиваль ім. Юрія Іллєнка. І традиційно за підтримки Агентства у вересні пройдуть Міжнародний кінофестиваль аматорського кіно «Кінокімерія» у Херсоні та Запорізький міжнародний кінофестиваль ZIFF. 14 серпня стартує Одеській міжнародний кінофестиваль, де кожного року збираються всі представники кіноіндустрії. Тож і серпень, і вересень плануються насиченими на події: будемо святкувати 30-річчя Незалежності України та День українського кіно.

 

«Для будь-якої країни присутність на міжнародній кіноподії – справа іміджу»

 

– Добігло кінця голосування на сайті Держкіно. Які фільми очолюють загальні рейтинги «Марафону кіно» до 30-річчя Незалежності України? Наскільки різняться вподобання глядачів за регіонами? Де можна буде побачити обрані українцями фільми?

– Цей проєкт – дужа вдала ідея та дуже якісна реалізація. Окрім того, що ми можемо «витягнути фільми з полиці» до кінотеатрів, тепер ми точно знаємо глядацькі вподобання. Моя позиція не змінювалася з моменту мого призначення на посаду голови Держкіно: кіно – для глядача. Тож лідерами рейтингу в категорії «фільми для широкої глядацької аудиторії» стали стрічки «Мої думки тихі», «Кіборги», «Тарас. Повернення», «Наші Котики» та «Поводир». Якщо розглядати за областями, то комедія Антоніо Лукіча, яка набрала найбільшу кількість голосів по всій країні, очолила й рейтинг найбільш бажаних для перегляду фільмів серед глядачів Київської, Одеської та Полтавської областей. Більшість учасників голосування зі Львівської, Дніпропетровської та Харківської областей виявили бажання переглянути на великому екрані стрічку Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги». А серед глядачів Івано-Франківщини та Тернопільщини найбільш популярним виявився фільм Олександра Денисенка «Тарас. Повернення» про останні три місяці заслання Тараса Шевченка в Новопетровській фортеці на Каспії. Що стосується категорії «авторські фільми», тут глядачі проголосували майже одностайно, виявивши бажання подивитися до 30-річчя Незалежності України фільм Мирослава Слабошпицького «Плем’я».

Це одна з найтитулованіших українських стрічок, яка отримала три нагороди в Каннах і навіть була визнана журналом «Rolling Stone» одним з найкращих фільмів десятиріччя. Безсумнівно, порадувала зацікавленість аудиторії документальним кіно: більшість поціновувачів українського кіно проголосували за дебютний фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин», який, до речі, отримав приз за найкращу режисуру на міжнародному фестивалі «Санденс». Також велику кількість голосів отримала під час голосування робота Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» та стрічка Леоніда Кантера та Івана Яснія «Міф» про історію життя оперного співака Василя Сліпака, соліста Паризької національної опери, який покинув велику сцену, аби стати воїном, і віддав життя, захищаючи Україну. Тож глядачі України обрали своє кіно й тепер матимуть змогу побачити улюблені фільми на великих екранах. Держкіно вже запропонувало кінотеатрам всієї країни фільми, які очолили рейтинг.

Повну версію VGL cinema Vol. 34/35 читайте тут.

 

 

Читайте також:

Новини

Сергій Лавренюк: «Ми обрали спосіб комунікації зі світом через жанр, зрозумілий кожному»

Вимушені довгі відпустки у 2020 році в креативній індустрії не могли пройти безрезультатно. Тож 2021-й – як затишшя перед буревієм. Ось і Cергій Лавренюк, повернувшись із 74-го Каннського кінофестивалю, підтверджує наші здогадки. Його компанія на 2022 рік готується до старту знімального періоду п’яти нових проєктів. В інтерв’ю VGL cinema продюсер, бізнесмен, член Європейської кіноакадемії та Асоціації кіноіндустрії України, засновник компанії Solar Media Еntertainment Сергій Лавренюк розповів, які заходи відвідував у Каннах, яких результатів вдалося досягти завдяки цьому відрядженню у Францію та про амбіції на 2023 рік.

16.08.2021
об 12:12

Новини

Даша Трегубова: «Я радію шансу зніматися в проєктах, які дивують мене саму»

На 12-му ОМКФ представили відразу три фільми за участі Даші Трегубової: «Сторонній», «Простір» Та While We Sleep. Ми розпитали артистку про очікування від прокату цих стрічок, режисерський дебют у повному метрі та захоплення жанрами трилера й містики. Акторка розповіла про жагу до оригінальних проєктів та порівняла фільми Дмитра Томашпольського зі стрічками Девіда Лінча, натякаючи на їх потенціал стати культовими.

17.08.2021
об 13:23

Новини

12-й ОМКФ: Завершився Літній Кіноринок

Вчора, 18 серпня, завершився Літній Кіноринок 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який проходив у кінотеатрі Multiplex. Традиційно учасники Кіноринку подивилися презентації релізів дистриб'юторських компаній та українських кіновиробників, послухали доповіді технічних та сервісних компаній та обговорили важливі для кіноіндустрії питань.

19.08.2021
об 13:59