Трейлери та відео
Популярні пости
Цього тижня, 25 лютого, на великі екрани вийде перша студійна робота Любомира Левицького і третя частина франшизи «Скажене весілля». Напередодні кінотеатрального прокату весільної комедії VGL cinema поспілкувався з режисером. В ексклюзивному інтерв’ю Любомир Левицький розповів, чому творці фільму найцікавіше не показали в трейлері, яких барв він додав у третю частину історії про родину Сердюків, чому майже одразу по завершенню над проєктом, креативним продюсером якого є Юрій Горбунов, полетів до Лос-Анджелесу та коли почнуться зйомки фільму «Капітан Україна».
– Любомире, під час одного зі своїх виступів ви сказали, що трейлер не варто монтувати з усіх найяскравіших епізодів фільму, найцікавіше треба лишати для глядача у залі. Трейлер «Скаженого весілля 3» досить динамічний і різнобарвний...
– То ви ще кіно не бачили! (сміється)
– Ага, значить залишилося щось таке, що викличе Wow-ефект у присутніх на кіносеансі?
– Звісно, у трейлері немає однієї сюжетної лінії, яка стане великим сюрпризом для глядачів. Думаю, і сам фільм дуже сподобається.
– Які ще враження від «Скаженого весілля 3» чекають на глядача?
– Ми старалися не розкривати до кінця сюжету, він наче зрозумілий, але не вистачає важливого змістового фрагмента. Його разом із яскравими моментами ми навмисно тримаємо в таємниці, згідно з правилом, про яке я дійсно колись казав. Нагадаю, не можна робити чи то тизер, чи то трейлер таким вау-вау-вау, аби не викликати в аудиторії надочікувань. Люди мають розуміти, що кіно цікаве, яскраве, треба піти й подивитися, а вже під час перегляду творці мають дати глядачеві емоції, на які вони не очікували під час відеоанонсу. Спойлер: на сеансі «Скаженого весілля 3» вони обов'язково будуть, це передбачено.
– Карантин мав вплив на сюжет «Скаженого весілля 3»?
– Він дещо ускладнив нам роботу. Проєкт є студійним, на таких зйомках зазвичай дуже серйозно ставляться до безпеки людей на майданчику і в цілому проєкту, адже якщо хтось, не дай Боже, захворіє, то це ставить під загрозу весь таймінг, тому у нас були жорсткі умови до процесу, до маскового режиму ставилися серйозно – ми всі працювали в масках. Також у нас були певні обмеження за часом – ми не могли працювати овертаймами, щоб не перевтомлювати людей. Загалом, було введено багато додаткових правил, які були не надто зручними, і це єдине, що дійсно впливало на процес фільмування. Наприклад, десь потрібно було довше знімати, а ми робили це трошки швидше, бо знали, що не буде додаткового часу. Натомість, у нас не було кейсів щодо призупинення зйомок через карантин, пік пандемії ми якось проскочили. Можливо, тому що серйозно дбали про безпеку на майданчику.
– Тобто сцени поцілунків у весіллі будуть?
– Звісно. Куди ж без них? Насправді скажу, що їх хотілося ще більше (сміється), але ми обмежилися найбільш необхідними.
– Як працювалося з кастом акторів? Адже на майданчику не у всіх був досвід роботи в кадрі.
– У режисерів завжди є страх, коли на майданчику присутні дебютанти. Це певний виклик для обох сторін, адже початківці бояться не впоратися і часом роблять дивні речі. В таких ситуаціях потрібен режисер, який стане для них другом, навіть трошки психологом. У мене є великий досвід роботи з молодими акторами. Я відомий тим, що часто роблю кастинги між студентами. Для мене більш вагомим є бажання працювати і талант, а досвід ми даємо. Є прийоми, які я використовую з молодими акторами. Одразу скажу, вони не мають ніякого відношення до серйозних шкіл, проте дозволяють відкритися і створювати на екрані ті характери, які потрібно для кадру. З іншого боку в нас було дуже багато класних акторів, наприклад, Назар Задніпровський. Мені здається, він би сам зняв цей фільм (сміється). Ми навіть жартували, що, якщо я одного дня не прийду на майданчик, цього ніхто не помітить. В Назара настільки багато ідей, що іноді його навіть треба зупиняти. Коли такі актори стають в пару з початківцями, це допомагає. Тож у нас все склалося, хоча на рахунок молодих акторів хвилювався не тільки я, а й продюсерська група, але потрібно відкривати нові імена. Кожен фільм в Україні має це робити.
– Зазвичай митці у твір додають щось своє. У франшизу «Скажене весілля», що додав Любомир Левицький?
– Думаю, що у свою частину додав більше кінематографічності. Мені хотілося зробити цю стрічку більш кіношною. Такі проєкти зазвичай фільмуються дуже швидко і в режисерів не вистачає часу на складні завдання. Я звик до швидкої роботи, тож десь ускладнював мету. Всі знають, що працювати зі мною – далеко не пікнік. Ми знімали дуже багато кадрів і це дозволило дещо підняти планку художньої якості. Також ми робили складніші сцени, лайт дизайн, об'ємніші характери... Хоча, в цілому, я намагався зберегти те, що було закладено. Не можна було просто прийти і зняти третю частину, яка не буде схожа на попередні.
– Ви завершили роботу над «Скаженим весіллям» і майже одразу поїхали до Лос-Анджелесу. Це значить, що поновилася робота над проєктом «Скелет у шафі»?
– Я поїхав якраз закривати питання по цьому проєкту. Наразі він перебуває на етапі заморозки. На жаль, в США досі карантин, знімають тільки великі студії. Не йде мови, що ми можемо знімати в Лос-Анджелесі, тому ми зустрічалися там з акторами і продюсерами, які беруть участь у проєкті. Прийняли рішення про відтермінування строків і поки що вдома я займаюсь своїм фільмом «Капітан Україна».
– Вже почалися зйомки?
– Ми ще займаємося девелопментом. Поєднуємо цю роботу з певними тестами. «Капітан Україна» дуже складний у виробництві, приміром, потрібна складна інженерія для створення екшн-сцен. Ми розуміємо, якщо не створюватимемо залізо зараз, пізніше це коштуватиме великих грошей. Паралельно з цим ми знаходимося на етапі фіналізації бюджету фільму, у якого досить не простий бізнес-план. Як ви знаєте, нас не підтримала держава під час пітчингу і нам доводиться робити цей проєкт, умовно кажучи, силами бізнесу. Враховуючи все це і обставини, в яких ми зараз всі знаходимося, підготовчий етап займає трошки більше часу, ніж розраховувалося. Сподіваюся, що скоро дійдемо до фіналізації всіх питань по бюджету і стартонемо з кастингом. Звісно, хочеться зробити це весною, тому що є намір наприкінці осені розпочати зйомки фільму.
– Значить є ще один фільм, над яким працюєте? Адже ми спілкуємося під час перерви на знімальному майданчику.
– Конкретно зараз я працюю над соціальною короткометражною стрічкою «Моніка», яка присвячена темі кіднепінгу. 8-хвилинний фільм, автором якого є наш італійський знайомий, розповість історію одного батька, що шукав свою дочку в Україні. Робота розрахована виключно на фестивальні покази. Думаю, місяці зо два і ми випустимо цю соціально важливу історію, адже щороку безвісти зникає багато дітей.
– Любомире, дякую за розмову та приділений час.
– Дякую за інтерес, хай щастить і, звісно ж, приходьте в кіно!
22.02.2021
об 15:19
27.05.2020
об 13:07
01.02.2021
об 12:22
15.10.2020
об 12:54