Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Катрін Денев: «У кіно мене привів випадок»

11.09.2019
об 16:27

Легендарна французька актриса, двічі володарка премії «Сезар» за найкращу жіночу роль Катрін Деньов завітала до Одеси. Вона стала спеціальною гостею найбільшої глядацької кіноподії Східної Європи – Одеського міжнародного кінофестивалю, де отримала почесну нагороду ОМКФ «Золотого Дюка» за внесок у кіномистецтво. Спеціально для своїх читачів VGL сinema підсумував найцікавіші моменти з майстер-класу легендарної зірки кіно.

-Катрін, до того, як стати акторкою, чи були  у Вас думки зайнятися чимось іншим. Якщо так, то ким би ви були, якщо б не стали акторкою? 
-Чесно маю сказати, що в кіно мене привів випадок: моя сестра була акторкою, та вона запропонувала мені пройти проби до фільму, в якому вона мала зніматися. З цього все почалося. А потім випадковість і далі продовжувалась. Я познайомилась с Жаком Демі, та знялася у “Шербурьгских парасольках”. До них я не була певна, чи хочу залишитись в цієї професії взагалі. В моєму випадку, скоріше професія обрала мене, ніж я її. Але, якщо так не сталося би, у якомусь житті я хотіла би стати антропологом.

-Що ви зараз шукаєте у ролях, на котрі погоджуєтесь?
-Я скоріше звертаю увагу на сюжет або історію. Якщо це для мене цікаво, я можу погодитися навіть на другорядну роль, якщо бачу у цьому потребу. Оскільки, у знімальному процесі ти стикаєшся с багатьма незнайомими людьми, єдиний орієнтир, котрий ти маєш, щоб прийняти рішення - це сценарій.

-Скоро у вас виходить новий фільм “Правда” режисера Хірокадзу Корееда, котрий буде представлений у Венеції. Що нового ви відкрили для себе, працюючи з японським режисером?
-Це був новий та оригінальний досвід, але я ще не бачила фінальну версію фільму, але ви маєте зрозуміти - режисер не говорить ніякою іншою мовою, крім японської. Тож для вирішення найдрібнішого питання, потрібно було звертатися до перекладачки. Тож цей досвід був дуже своєрідним, унікальним - коли ти постійно намагаєшься щось зрозуміти з виразу обличчя, погляду, з якихось невербальних речей. 

Журнал VGL cinema зустрівся з легендарною актрисою Катрін Денев, спеціальною гостею Одеського міжнародного кінофестивалю, і разом з партнерами Aromateque concept store подарували їй вишуканий аромат Eau de Minthe з останньої колекції Diptyque Paris.
Фільми з її участю давно стали кінокласикою. А у звичайному житті Катрін віддає перевагу ароматам французького парфумерного будинку Diptyque Paris. На знак вдячності й захоплення нам було дуже приємно порадувати її новим ароматом, який, як і сама актриса, втілює витонченість, ніжність та жіночність

 

-Який професійний досвід ви отримали, працюючи з геніальним режисером Луїсом Бунюелєм?
-Треба сказати, що це був дуже важливий для мене досвід, бо в той час я була ще дуже молодою. Бунюель - це режисер, котрий не дуже багато спілкується. Але у нього такий спосіб роботи, який залишає дуже багато простору для актора. Це було надзвичайно цікаво, але мушу зазначити, що мені було особливо приємно працювати над фільмом “Тристана”, ніж над фільмом “Денна красуня”. Тому, що після “Вірідіани” він вперше повернувся  знімати до Іспанії й в нього було дуже особливе ставлення до цієї стрічки.

-Ви казали, що фільм “Останнє метро” Франсуа Трюфо - один з найважливіших моментів у вашої кар’єрі. Тому, що це була перша роль, коли ви грали зрілу жінку, а після цього ви отримали інші ролі. Чи можете ви розповісти, яким чином змінилась ваша кар’єра після цього фільму?
-Мені важко сказати, як саме змінилася моя кар’єра після цього фільму, але він з’явився у моєму житті у дуже точний момент. І Франсуа Трюфо написав цю роль для мене. І дійсно сценарії був прекрасним, а фільм мав великий успіх. Логічно, що після цього подальші ролі стали одного спрямування.

-Зараз відбувається діскусія щодо етічного ставлення до акторів із боку режисерів. Чи можете ви назвати кілька фільмів, де ви відчували себе найбільш улюбленою, де вас найбільше цінували?
-Я думаю, що є два режисери, котрі мали найбільше значення для мене, це були Франсуа Трюфо і Андре Тешіне. Я дійсно відчувала велику довіру до них.

-Якщо говорити о вас та картині “8 жінок” Франсуа Озона. Які відчуття, коли ви знімається із іншими “примами” на одному майданчику?
-Франсуа Озон - дуже розумний та дуже хитрий, тому що він ставився до нас до всех однаково. Ми були в нього, мов маленька армія. І він був уважний до нас усіх, адже я розумію, що він дуже старався, щоб не виділяти з нас когось одного. Він максимально однаково ставився до нас, й, мабуть, публика була розчарована, коли дізналася про це, але все дуже добре пройшло під час цих зйомок.

 

-Ви іграєте багато різних ролей у дуже різних ролей у дуже різних режисерів. Як ви працюєте над роллю?
-Я не працюю над роллю сама - я працюю, головним чином, з режиссером. Потому дуже мало працюю заздалегідь. Але коли я на зйомках - дуже часто перечитую фрагменти сценарію. Звісно, коли ти працюєш над роллю, ти дуже багато свого віддаєш персонажу. Мені здається, що у цьому сенсі дуже важливо бути, а не здаватися.

-Чи є у вас якась порада для акторів-початківців і в чому секрет успіху?
-На жаль, успіх це така річ, яка перевіряється вже після, коли ти щось вже зробив. І в питанні успіху є дуже великий відсоток випадку. Тож, едина порада, яку я можу вам дати - це покладатися на власне чуття та довіряти своєму смаку. Треба багато наполегливості. Сьогодні ми бачимо багато молодих людей, котрі прагнуть займатися кіно і театром. Тож, якщо ви точно не можете знати, досягнете ли ви успіху чи ні, треба хоча б бути впевненим, що вам подобається цей шлях та те, що ви робите.

-Можливо є роль, котру ви завжди мріяли зіграти?
-Можливо, Катерина Друга (посміхається). Була ситуація, коли я майже її зіграла, но на жаль, так сталося, що проект відмінився. Я би не сказала, що у мене є образ, про котрий я мрію. Для мене найцікавіше - відкривати роль через режисера. Навіть таких героїв про яких я би мріяла - просто немає.

-Кінематограф вашої молодості був другим - більш інтелектуальним та глибоким. Зараз кінематографом та студіями правлять касові збори. Яким, на вашу думку буде кінематограф через 10 років?
-Безумовно, технічний прогрес дозволив дуже сильно змінити кіноіндустрію. Завдяки купі ранних ефектів, що стали можливі, ми можемо говорити про те, що кіно змістилося в сторону візуальної ефективності. Але я вірю у слова. Я думаю, що слова, мова та зміст будуть залишатися важливими для комунікації, та будуть матиме свою значущість у кіно.

-Назвіть, будь ласка, якість, що є для актора/акторки найголовнішою?
-Це якості такі ж самі, як для будь якої людини. У вас має бути відкритий розум, життєва енергія і багато терпіння.

-Ви ніколи не грали у театрі. З чим це пов’язано?
-Причина того, що я ніколи не грала в театрі - це надзвичайне хвилювання. Це майже фізична історія, та мені дуже важко це долати навіть зараз.

-В чому секрет Катрін Деньов? Красунь багато, а Катрін Денев одна.
-Взагалі-то всі жінки унікальні, як і будь яке живе створіння. Насправді, я думаю, шо це поєднання шарму і особистості, але остання, все ж таки, на першому плані. Це не може бути тільки зовнішність.

-Що вас надихає?
-Знаєте, те, чим я завжди керувалася в житті - це була моя цікавість та допитливість. І мені цікаво все - живі істоти, люди. В житті мене цікавлять мільйоні речей, я дуже допитлива. І я думаю, що саме це дуже часто визначало мій вибір.

-Як вам вдається зберегти свій шарм?
-Якщо говорити про шарм та красу, то в першу чергу треба зрозуміти, що це те, що швидко минає. Не потрібно за все це чіплятися та надавати цьому багато уваги. Якщо говорити про якийсь правила, то мені здається, що дуже важливо робити те, що подобається та бути в гармонії з собою. В нашій роботі багато зобов'язань та вимог, тому хочется цього як можна менше мати у звичайному житті.

-Що для вас щастя?
-Щастя це щось таке, що минає. І, насправді, це момент, коли багато речей поєднуються між собою, але, з іншого боку, це дуже ефемерна мить. Щастя - це може бути вдалий день, але це не постійний стан.

-Як починається ваш ранок?
-Найголовніше випити каву. А потім абсолютно звичайні речі - переглядаю повідомлення, готовлюсь до зустрічей - тож, все классично.

-Як ви проводите вільний час?
-Знаєте, у мене дуже просте та природне життя. Я зустрічаюся з друзями, ходжу в кіно, в театр, читаю газети (зазвичай на це ніколи не вистачає часу на роботі). Я можу прогулятися в своєму районі - я там живу дуже давно. І навіть на ринок можу пойти.

-Головні принципи вашого життя?
-Знаєте, це філософське питання. Найголовніше - це намагатися бути в злагоді з самим собою та іншими. Але в першу чергу - із самим собою.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------