Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Катерина Удут: «Ми прагнемо, щоб представники індустрії були на одній хвилі»

28.12.2021
об 16:26

Проведення Одинадцятого Міжнародного медіафоруму KYIV MEDIA WEEK, організація конкурсу соціально вагомого контенту PITCH UA та створення однойменної безкоштовної освітньої платформи, залученість до міжнародних проєктів щодо копродукційних ініціатив за напрямками Україна–Канада та Україна–Італія – ось лише кілька ініціатив MRM, що однозначно вплинули на формування ландшафту медіабізнесу України 2021 року. Про них та про плани компанії на прийдешній рік ми поговорили з директоркою MRM Катериною Удут.

 

– Розкажіть про головні підсумки цьогорічного KMW: що стало для вас найважливішим, які особливості та головні досягнення?

– Цьогоріч KMW відбувся вже водинадцяте й уперше – у гібридному форматі, що поєднав онлайн і офлайн. Після минулорічного KMW, що проводився лише онлайн через пандемію, нині ми йшли на це свідомо. Організувавши 2020-го безкоштовний івент, ми зрозуміли, що маємо величезну неохоплену аудиторію, яка через ті чи інші обставини (зокрема, фінансові) не контактувала з форумом раніше. Це молоді креатори, творці контенту, порівняно нові продакшени, і ми зацікавлені, щоб усі вони були з нами на одній хвилі. Тому свідомо відкрили KMW–2021 – з його експертизою, знаннями, ноу-хау і трендами – у буквальному розумінні для всіх.

Звісно, оскільки міжнародні подорожі досі є проблемою, на KMW–2021 наживо було менше закордонних учасників, ніж зазвичай, але дуже багато приєдналися дистанційно – мова і про спікерів, і про гостей. Загалом у нас було 70 експертів із 15 країн, 300 учасників на локації, а до онлайн-трансляції долучилися понад 3 000 глядачів із 37 країн світу.

Також цього року спеціально для KMW аналітичний відділ MRM і ви- дання Media Business Reports підготували п’ять ексклюзивних аналітичних досліджень українського ринку ТБ, кіно та диджитал. Зокрема, це дослідження прокатної та фестивальної історії кінопроєктів, реалізованих за підтримки Держкіно з 2014-го року; перше в Україні комплексне дослідження серіального виробництва, яке демонструє його еволюцію за 5 років; дослідження структури українського телеефіру за видами трансльованого контенту. Також аналітичний огляд, що надає інформацію про найзатребуваніший контент серед провідних бродкастерів.

А ще ми вперше для нашої держави зробили розгорнутий аналітичний огляд одного з найперспективніших і водночас найменш вивчених секторів медіаринку – VoD-платформ.

Одне з ключових завдань KMW – надавати гравцям індустрії комплексну аналітику ринку, щоб ми всі працювали в спільній системі координат та могли віднаходити точки для зростання. Тому вже вдруге ми зібрали дослідження, які здійснюються для KMW, у комплексний документ – KMW White Paper українською та англійською мовами. Фактично, це гід актуальними трендами аудіовізуальної індустрії України та інструмент для формування бізнес-стратегій на наступний рік. Його безкоштовно отримали всі учасники форуму. А ще завдяки KMW White Paper форум певним чином триває й досі, адже безкоштовний доступ і зараз відкритий для всіх охочих: аби його отримати, потрібно просто заповнити реєстраційну форму на сайті KMW–2021.

– Зважаючи на непрості умови у світі та карантинні обмеження, які заплановані активності все ж довелося відкласти, а що, навпаки, вийшло якнайкраще, попри всі перепони?

– Уже майже два роки весь світ живе в умовах, які хоча великою мірою нас обмежують, проте водночас і стимулюють розвиватися, змінюватися. За цей час усі отримали неабиякий досвід адаптації до умов «нової нормальності» – і саме цьому досвіду був присвячений цьогорічний форум, що отримав назву «Медіабізнес. Перезавантаження». Звісно, ми, як організатори, теж перезавантажилися.

«Доковідний» KMW – це мінімум чотири дні, понад 50 івентів, ринок контенту. Цьогоріч довелося відкласти ринок, оскільки його основа – це іноземні стенди, міжнародні дистриб’ютори, продакшени, сейлз-хауси. Тривалість форуму скоротилася до двох днів, а кількість івентів до 18. Проте це не позначилося на якості: програма була дуже насиченою –    10 панельних дискусій, презентації 5 аналітичних досліджень, 2 спеціальні доповіді, а також скринінг трендових шоу. А ще, завдяки суворому дотриманню всіх карантинних вимог – тільки з перевіркою сертифікатів і безкоштовним тестуванням – ми змогли провести традиційну вечірку KMW, втамувавши спрагу учасників за живим неформальним спілкуванням.

 

– У межах цьогорічного KMW стартувала "Друга Конференція та зустрічі з копродукції Україна-Канада": наскільки ефективні такі зустрічі, який відгук та результат мають? Чи є плани проведення аналогічних заходів з іншими країнами?

–        Про те, наскільки затребуваним є такий формат, найкраще кажуть цифри. Однією зі складових проєкту #ucancoproduce був онлайн-пітчинг, що відбувся 17 листопада. Ми отримали 292 заявки від 170 продюсерів з обох країн на участь у ньому. Міжнародна експертна комісія обрала з них 25 проєктів, які й були представлені на пітчингу. Фіналісти особисто зустрілися з потенційними партнерами та обговорили можливості подальшої співпраці: загалом відбулося 49 онлайн-зустрічей! А також на основі заявок був сформований онлайн-каталог, до якого увійшло 259 проєктів – усі зареєстровані продюсери мають до нього доступ і можуть комунікувати з їхніми авторами напряму.

Чому ми почали саме з Канади? Це логічно, оскільки вже рік як ратифіковано Угоду про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Україною та Канадою, і творці контенту по обидва боки океану дуже зацікавлені в практичній інформації щодо того, як скористатися її перевагами, зокрема можливістю отримання податкових пільг та фінансування від обох держав. Саме цю інформацію було надано у вересні в межах панельної дискусії «Починаємо: канадсько-українська копродукція в дії», яку канадська медіаспільнота переглянула в межах Міжнародного кінофестивалю в Торонто (TIFF), а українська – у межах KMW. А за півтора місяця тему розвинули на дискусійній панелі «Копродукція між Україною та Канадою: можливості для виробників аудіовізуального контенту».

Проєкт #ucancoproduce ініційований Українською кіноасоціацією (УКА) та Посольством Канади в Україні й реалізований MRM за підтримки Держкіно, Міністерства з питань канадської спадщини, Telefilm Canada, Канадської Асоціації Медіа Продюсерів (CMPA).

Такі ініціативи дають практичні результати: підвищення поінформованості щодо міжнародної копродукції та, звісно, безпосередню появу нових проєктів та партнерств. Щодо нових подібних ініціатив говорити щось конкретне поки зарано, та, звісно, розглядаємо таку можливість. Потенційних країн-партнерів багато – взяти хоча б Італію, де в грудні компанія MRM стала співорганізатором Днів української аудіовізуальної індустрії в Римі.

– Розкажіть, як пройшла ця подія.

– Метою заходу було представити італійській професійній спільноті досягнення, можливості та сервіси, які пропонує Україна у сфері виробництва й дистриб’юції кіно-, теле- та диджитал-контенту, аби підсилити діалог між професійними спільнотами обох країн. Проєкт організований Українською кіноасоціацією за підтримки Держкіно, Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Італії та за сприяння Генерального директорату з питань кіно та аудіовізуальної продукції Міністерства культури Італії, у партнерстві з MRM та Mimesi’S APS (Італія). До української делегації увійшли очільники українських державних профільних та дипломатичних структур, СEO провідних продашенів та незалежних продюсерів, а з італійського боку долучилися представники державного та бізнесового секторів аудіовізуальної індустрії. Загалом захід зібрав 60 професіоналів на офіційному відкритті та понад 400 глядачів на кінопоказах.

У програмі відкриття Днів відбулася презентація Discover Ukraine, що познайомила італійських фахівців з потужностями аудіовізуальної індустрії України та представила онлайн-базу наших локацій. Також у межах індустріальної секції були представлені українські аудіовізуальні проєкти, що наразі перебувають у розробці та мають потенціал з позиції спільного виробництва з Італією та міжнародної дистриб’юції.

Окремий акцент у програмі було зроблено на інформуванні про можливості підтримки міжнародної копродукції в Україні та Італії, а також окреслено перспективи укладення меморандуму про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Україною та Італією, що відкриє нову сторінку для індустріальних колаборацій.

 

– Невдовзі стартує PITCH UA 4. Чим конкурс відрізнятиметься від попередніх? 2021 року ви також запустили Освітню платформу під тим самим брендом, чим вона є корисною для індустрії?

–        PITCH UA 4 організований за підтримки проєкту Transformation Communications Activity (TCA), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, матиме нові тематичні категорії конкурсних проєктів, актуалізовані відповідно до поточних потреб українського суспільства. Та, звісно, головна мета конкурсу – об’єднати українців, наповнивши ефіри телеканалів, екрани кінотеатрів та вебресурси якісним контентом, що демонструє єдність України в її різноманітності, – лишиться незмінною. Цього року також відбудуться деякі зміни в правилах проведення конкурсу, про що ми ґрунтовно поінформуємо потенційних аплікантів.

Щодо Освітньої платформи PITCH UA – то це просвітницький проєкт, спрямований на те, аби надавати українським контентмейкерам безкоштовний доступ до майстер-класів міжнародних фахівців зі створення контенту з акцентом на інтеграцію суспільно важливих тем. Зокрема, уже відбулися майстер-класи Крейга Мейзіна – шоуранера серіалу HBO «Чорнобиль»; Джона Вінна, продюсера й одного з режисерів фільму «Захар Беркут»; журналістки та режисерки-документалістки Дженніфер Крендалл; кіносценариста Кріса Спарлінга («Гренландія», «Море дерев») і телепродюсерки Дейлін Родрігес («Теорія брехні», «Королева Півдня»); сценариста й продюсера Майкла Даггана («Закон і порядок», «Поліція Маямі»); диджитал-консультантки та менторки з маркетингу Лорен Козак. Як то кажуть, слідкуйте за анонсами: далі буде!

– MRM системно долучається до промоції українського кіно за кордоном: які ваші плани на прийдешній рік?

–        Наразі ми ще перебуваємо в процесі формування планів на 2022 рік, однак однозначно будемо брати активну участь у підготовці презентацій України на ключових індустріальних подіях по всьому світу. Ми традиційно долучатимемося до організації національних павільйонів і стендів, презентацій можливостей української індустрії, створення й розповсюдження аналітичних та інформаційних матеріалів щодо актуального стану та трендів українського ринку.

 

 

Читайте також:

Новини

Яким видався 2021 рік для кіноіндустрії України: новий випуск журналу VGL СINEMA

Напередодні Нового року VGL СINEMA підбив підсумки року минулого й підготував для своїх читачів багато пізнавальної, розважальної та корисної кіноінформації. Про те, що за рік змінилося у кіногалузі України, над чим сьогодні працюють режисери та чим надихаються актори, як пройшли ключові кіноподії та багато іншого.

27.12.2021
об 12:20

Інтерв'ю

«Авторам доведеться боротися за глядача, а кінотеатрам – за контент»: Анна Мачух про ситуацію в кіно та його майбутнє

Пандемія продовжує корегувати плани креативних індустрій України. Утім, деякі з організацій кіногалузі змогли адаптуватися до нових реалій та провадити нові тренди на локалізацію культури. про те, що було зроблено та чого чекати наступного року в кіно, VGL cinema розповіла виконавча директорка Української кіноакадемії та генеральна директорка Одеського Міжнародного Кінофестивалю Анна Мачух.

28.12.2021
об 12:27