Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Юлія Сінькевич: «Важливо було максимально зберегти ДНК ОМКФ»

16.12.2020
об 12:25
Автор: Дар’я Мирошниченко

Коли стало зрозуміло, що фестивалі у звичні дати та звичному форматі в 2020 році майже неможливі, Одеський міжнародний фестиваль тривалий час тримав інтригу. Згодом прихильники кіноподії дізналися, що вона проходитиме не в липні, як зазвичай, а наприкінці вересня і дистанційно. Єдиний захід, який можна було відвідати фізично та зануритися в атмосферу фестивалю став open-air на Потьомкінських сходах. Напередодні підбиття підсумків року в DOCU/PRO talk ексгенеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич поділилася з VGL cinema побоюваннями та досягненнями проведення онлайн-події.

 

– Юліє, 2020 рік – точка неповернення до старих форматів чи перевірка на стресостійкість організаторів і додаткові можливості для більш якісного аналізу аудиторії?

–  Фраза: «Кожна криза – це зона зростання та нових можливостей» знайшла своє відображення у 2020 році. Він дійсно для когось стане точкою неповернення, але для більшості, хочеться в це вірити, був можливістю переосмислити підходи, цілі, нові інструменти, вийти за межі звичного і проявити гнучкість, відкинути все зайве та непотрібне і зосередитись на головному. Щодо кінофестивалів, деякі тенденції були наявні вже кілька років, а пандемія просто пришвидшила багато процесів і виявила слабкі місця.

 

– Які найбільші побоювання були під час адаптації 11-го ОМКФ до умов 2020 року і чи справдилися вони в результаті?

– Оскільки ми обрали майже 100% онлайн-формат, то принаймні щодо раптового локдауну побоювань не було, хоча хвилювались, звісно, за здоров‘я команди. Найбільше моє побоювання було, що в кінці вересня вже всі будуть втомлені від онлайну і менше глядачів переглядатимуть фільми та події. Це побоювання залишалося до самого старту фестивалю, проте до кінця не спрадилось. Також дуже лякали технічні несподіванки, вони були, проте в більшості випадків ми встиглали їх виправляти. Звісно, було побоювання, що не буде змоги провести показ на Потьомкінських сходах, але і він відбувся.

 

– Яке найбільше досягнення вашої команди під час підготовки цьогорічного фестивалю?

– Думаю, це те, що він все ж відбувся – для будь-якого заходу в сфері культури, особливо, пов‘язанного з великою кількістю аудиторії – це вже велике досягнення. Ми в дуже короткі терміни розробили власну платформу, залучили партнерів, переформатували команду. Для нас важливо було максимально зберегти ДНК ОМКФ і я, сподіваюсь, нам це вдалось за таких непростих умов.

 

Нагадаємо, дізнатися більше про проведення 11-го ОМКФ в умовах карантинних обмежень, а також Docudays UA, 49-го КМКФ «Молодість», Wiz-Art та LINOLEUM можна буде під час онлайн-дискусії DOCU/PRO talk «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020». Трансляція відбудеться на нашому сайті, а також на ресурсі DOCUSPACE та на Youtube-каналі Docudays UA 18 грудня о 19:00.

Читайте також:

Інтерв'ю

Світові зірки, унікальні фільми та нові програми: Юлія Сінькевич про 11-й ОМКФ

Уперше за свою історію масштабний івент для поціновувачів якісного інтелектуального кінематографу змінив дати та формат. Зважаючи на пандемію та заходи безпеки, 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться в онлайн-форматі й триватиме з 25 вересня до 3 жовтня. Чим дивуватиме ОМКФ, на які фільми чекати та хто зі світових зірок приєднається онлайн, розповіла генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич.

15.09.2020
об 12:25

Новини

Гайд по фільмах 11-го ОМКФ від Юлії Сінькевич

25 вересня стартує 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який цьогоріч проходитиме в новому для себе форматі. Генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич порадила, які фільми з програм краще не пропускати і заздалегідь забронювати собі на них квитки.

16.09.2020
об 15:15

Новини

Юлія Сінькевич представляє авторську програму «Непересічні»

Одеський міжнародний кінофестиваль разом з Radio Jazz запустили авторську програму «Непересічні». У ній генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич розповідає про тих, чиї історії захоплюють та надихають. Програма виходить щодня.

18.09.2020
об 15:07

Інтерв'ю

Гліб Родченков: «Для «Молодості» 2020 рік став трансформаційним»

Виклики минаючого року команди, що організовують кінофестивалі в Україні, долали по різному. Брак часу та нові дати не стали перешкодою для проведення багатьох культурних заходів. Замість травня, коли зазвичай проходить Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», подія відбулася наприкінці літа. Про перезавантаження фестивалю, гібридний формат, інсайти та досягнення розповів PR-директор КМКФ «Молодість» Гліб Родченков.

14.12.2020
об 19:34

Інтерв'ю

Анастасія Верлінська: «Офлайн навіть в скромних умовах – дуже важливий»

У 2020 році фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM вперше проходив тільки в онлайн-форматі. Напередодні резюмування року в прямому ефірі DOCU/PRO talk «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020» програмна директорка фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM Анастасія Верлінська розповіла VGL cinema про те, які висновки зробили готуючи захід, як долали перешкоди у новому для себе форматі та про те, чому важливо повернутися до живих зустрічей.

15.12.2020
об 16:34