Трейлери та відео
Популярні пости
Коли стало зрозуміло, що фестивалі у звичні дати та звичному форматі в 2020 році майже неможливі, Одеський міжнародний фестиваль тривалий час тримав інтригу. Згодом прихильники кіноподії дізналися, що вона проходитиме не в липні, як зазвичай, а наприкінці вересня і дистанційно. Єдиний захід, який можна було відвідати фізично та зануритися в атмосферу фестивалю став open-air на Потьомкінських сходах. Напередодні підбиття підсумків року в DOCU/PRO talk ексгенеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич поділилася з VGL cinema побоюваннями та досягненнями проведення онлайн-події.
– Юліє, 2020 рік – точка неповернення до старих форматів чи перевірка на стресостійкість організаторів і додаткові можливості для більш якісного аналізу аудиторії?
– Фраза: «Кожна криза – це зона зростання та нових можливостей» знайшла своє відображення у 2020 році. Він дійсно для когось стане точкою неповернення, але для більшості, хочеться в це вірити, був можливістю переосмислити підходи, цілі, нові інструменти, вийти за межі звичного і проявити гнучкість, відкинути все зайве та непотрібне і зосередитись на головному. Щодо кінофестивалів, деякі тенденції були наявні вже кілька років, а пандемія просто пришвидшила багато процесів і виявила слабкі місця.
– Які найбільші побоювання були під час адаптації 11-го ОМКФ до умов 2020 року і чи справдилися вони в результаті?
– Оскільки ми обрали майже 100% онлайн-формат, то принаймні щодо раптового локдауну побоювань не було, хоча хвилювались, звісно, за здоров‘я команди. Найбільше моє побоювання було, що в кінці вересня вже всі будуть втомлені від онлайну і менше глядачів переглядатимуть фільми та події. Це побоювання залишалося до самого старту фестивалю, проте до кінця не спрадилось. Також дуже лякали технічні несподіванки, вони були, проте в більшості випадків ми встиглали їх виправляти. Звісно, було побоювання, що не буде змоги провести показ на Потьомкінських сходах, але і він відбувся.
– Яке найбільше досягнення вашої команди під час підготовки цьогорічного фестивалю?
– Думаю, це те, що він все ж відбувся – для будь-якого заходу в сфері культури, особливо, пов‘язанного з великою кількістю аудиторії – це вже велике досягнення. Ми в дуже короткі терміни розробили власну платформу, залучили партнерів, переформатували команду. Для нас важливо було максимально зберегти ДНК ОМКФ і я, сподіваюсь, нам це вдалось за таких непростих умов.
Нагадаємо, дізнатися більше про проведення 11-го ОМКФ в умовах карантинних обмежень, а також Docudays UA, 49-го КМКФ «Молодість», Wiz-Art та LINOLEUM можна буде під час онлайн-дискусії DOCU/PRO talk «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020». Трансляція відбудеться на нашому сайті, а також на ресурсі DOCUSPACE та на Youtube-каналі Docudays UA 18 грудня о 19:00.
16.09.2020
об 15:15
18.09.2020
об 15:07
15.09.2020
об 12:25
14.12.2020
об 19:34
15.12.2020
об 16:34