Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Юлія Сінькевич після бесіди з Пітером Веббером розповіла про особливості проєкту зустрічей із зірками он-лайн

16.04.2020
об 11:30

Організатори ОМКФ не гаять часу на карантині. Вони організували серію прямих ефірів з топовими представниками світової кіноіндустрії, яку всі охочі можуть дивитися он-лайн.

Цими днями в гостях у ОМКФ був британський кінорежисер, продюсер, сценарист Пітер Веббер. Трансляція йшла в мережі Insagramm, модерувала ефір генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. Ми розпитали в неї про особливості нового формату та враження організаторів від власної задумки.

- Як виникла ідея такого формату?

– Зважаючи на те що ми всі зараз потребуємо спілкування, перебуваючи на самоізоляції, здалося доцільним, аби це спілкування ще й мало на меті освітню функцію, було корисним для професійної та глядацької аудиторії. Тим паче, цікаво, що зараз відбувається у світовій кіноіндустрії, які шляхи шукають, які вже знайдено. Із цим можна працювати, створюючи модель в українських реаліях. 

- Пітер Веббер відразу погодився на прямий ефір? А Карел Ох?

– І Карел Ох, наш перший гість, і Пітер Веббер погодилися відразу. Ми давно знайомі, часто спілкуємось. Випала нагода, аби вони поділилися своїм досвідом з усіма. Тим паче, що обидва вони – друзі Одеського міжнародного кінофестивалю. Пітер Веббер очолював журі міжнародної конкурсної програми 5-го ОМКФ, а Карел Ох був членом журі у 2019 році.

- Чи задоволені ви результатом ефіру?

– Чесно кажучи, під час ефіру не думаєш про це. Настільки швидко він відбувається, стільки запитань у глядачів, у мене. Тому я задоволена кожним з проведених ефірів. Маю надію, що з кожним наступним разом кількість глядачів буде збільшуватися в геометричній прогресії. Для тих, хто не встигає на ефір, ми зберігаємо відео й публікуємо їх у відкритому доступі. У цілому, формат викликав хороший фідбек, іноземні колеги писали мені й просили надіслати лінки, тому що не встигли подивитися наживо. Звісно, зараз дуже багато пропозицій онлайн-спілкування, проте для нас важливо залишатися в контакті з нашою аудиторією, підтримувати їх, а вони підтримують нас.

- Хто наступний гість проєкту?

– Гостем третього ефіру стане один з найпопулярніших українських режисерів – Ахтем Сеітаблаєв. Його ми запросили, як кажуть, на численні прохання глядачів. Думаю, що переглядів буде немало, адже у Ахтема своя велика аудиторія. Усі знайомі з його як режисерськими, так і акторськими роботами. Особливої цікавості надає той факт, що він зіграв у дебютному фільмі молодого режисера Нарімана Алієва. Цей фільм вперше був показаний у програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, а далі став володарем Гран Прі 10-го ОМКФ. До речі, директор Канн Тьєррі Фремо був у захваті від гри Ахтема й дуже високо її оцінив.  

- Назвіть 3-5 найцікавіших думок/інсайтів з кожного ефіру, які ви для себе взяли на замітку.

– Важко виокремити всього декілька думок. Раджу подивитися записи ефірів, а ще краще – приєднуватися онлайн для живого спілкування. З Пітером Веббером ми розмовляли про сучасний сторителінг – яким він буде, як у майбутньому опишуть сучасне з урахуванням пандемії. Під час ефірів порушувалося питання фестивалів. Найімовірніше, що цього року через закриті кордони багато кінофестивалів будуть орієнтовані більше на локального глядача та контент. З контентом теж непросто. Адже багато зйомок тимчасово зупинено. Усі в однакових умовах зараз і сходяться в тому, що відразу після карантину потрібно буде дуже обережно повертатися до звичного життя, зокрема до походів у кінотеатри. Водночас, виникне велике бажання соціалізації.

Увага, чергова он-лайн зустріч відбудеться 16 квітня о 20:00. Гостем ефіру стане український режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв. Подивитися можна на сторінці ОМКФ в instagram.

 

Читайте також:

Новини

ДержКіно надає послуги у цифровому форматі

Державне агентство України з питань кіно разом з Міністерством цифрової трансформації України розпочало програму зі створення електронних прокатних посвідчень на право розповсюдження та демонстрації фільмів, про це вони повідомили на своїй сторінці у фейсбуці.

12.04.2020
об 16:31