Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Ірма Вітовська: «Мені цікаві персонажі, якими я можу здивувати»

30.04.2020
об 13:10
Автор: Ярослава Наумова

Минулого року Ірма Вітовська отримала «Золоту Дзиґу» як найкраща актриса за роль Баби Прісі у фільмі «Брама» Сергія Тихого, а цього – знов номінована за участь у трагікомедії «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча, де зіграла Галю – маму головного героя. Про премію, акторське визнання, жагу дивувати, творчі об’єднання та шанс для експериментів вона розповіла VGL Сinema.

– Як минув для вас рік між двома «Дзиґами»? 

– За цей рік дуже важливий для мене фільм «Мої думки тихі» здобув ви- знання: «Золотого дюка» на Одеському кінофеcтивалі, відзнаку для Антоніо Лукіча як режисера на фестивалі у Карлових Варах. Я вдруге отримала премію «Кіноколо». На телебаченні відбулися зйомки в серіалі «Дві матері» на 1+1 та «Подорожниках» для Нового каналу. Я дотримуюся позиції підтримки україномовного контенту на ТБ, а це саме такі проєкти. Було багато соціальних проєктів та активностей. Трохи алогічно, але великого кіно за останній рік у мене не сталося («Мої думки тихі» ми знімали ще 2018-го). Звичайно, я зважаю на те, що в нас ще не така кількість кіно знімається, щоб усіх задовольнити, що рік на рік не випадає, що може бракувати цікавого матеріалу. Але час від часу питання щодо критеріїв пропозиції все ж виникає. Більш серйозні висновки робитиму вже після наступної «Дзиґи» (посміхається).

– А що таке визнання для Ірми Вітовської як актриси? Чим воно вимірюється?

– Якщо ви спитаєте про це американського актора, він, мабуть, визначить мірилом «Оскар» і «Золотий глобус». Вважайте, я маю два наших «Золо- тих глобуси», якщо так казати про «Кіноколо», одного «Оскара» – «Золоту Дзиґу» – і номінацію на другий (сміється). Така премія, як «Золота Дзиґа» – це дуже правильно, це потрібний стимул, адже не все вимірюється гонорарами. Популярність здобути можна за одне шоу, і вона триватиме, допоки шоу буде у ефірі. А професійна премія – це певна планка, якої ти досягаєш. Доводиш собі та іншим, чого ти вартий. Треба усвідомлювати, що акторство – як гра в дартс: неможливо завжди потрапляти в «десятку», може бути і 8, і 7, а то і повз потрапиш. І не треба цього боятися. Це все людський фактор. Серед кіноробіт можуть бути і про- хідні, і недосконалі. Не завжди актор мотивується класним сценарієм, а погоджується, щоб не «простоятись» і не забутись. Або вірить, що може щось додати й витягнути проєкт. А буває, що елементарно не розрахував свої сили... Для мене в сценарії важливий персонаж, з яким ти солідаризуєшся і в якийсь момент проживаєш спільну чуттєву історію, персонаж, через якого ти можеш розповісти щось своє. Якщо ти його знаходиш – це, як правило, і є та «десятка» в дартсі. А коли ще й команда розповідає про те, що тебе хвилює, то ти точно виграв. І якщо ти як актриса здивувала – це визнання. Всілякі премії, нагороди, відкриття зірок на Алеях Слави – контролер руху в правильному напрямку, допінг, щоб не зупинятись. З іншого боку, я вважаю, передоз відзнак теж недобре, бо загрожує зупинкою. У якийсь рік варто пропустити когось іншого вперед, щоб розлютитися й отримати додатковий стимул знов рухатись. Конкурентне середовище так влаштоване.

– Від яких ролей ви відмовляєтесь? Про які мрієте?

– У мене немає амбіції грати все. Я завжди сміюся над колегами, які цим грішать. Мені не хочеться повторюватися на екрані: якщо я бачу, що вже все сказала, переросла образ, він уже далекий від мене – відмовляюсь. Але завжди рекомендую інших акторок, коли знаю, що вони потрапляють в образ і таким чином ще не прозвучали. Грати виключно на органіці, включати психофізику, звичайно, можна, проте мені вже нецікаво й хочеться іншого. Для чого ти перевтілюєшся? Щоб здивувати. Вміння дивувати – це і є творчість. Баба Пріся з «Брами» і Галя з «Думок» – зовсім різні й за темпераментом, і за психотипом. Вони обидві мої подружки, але зараз я прагну вже до нової якості, до нового здивування. Мене цікавлять персонажі, які дозволяють підняти планку.

Фото: Ігор Гайдай.

Читайте також:

naikrashcha zhinocha rol dosvid ta molodist
Статті

«Найкраща жіноча роль» - досвід та молодість

Цього року в цій номінації талановитій та досвідченій акторці Ірмі  Вітовській («Мої думки тихі») склали конкуренцію дві молоді дебютантки Христина Дейлик («Вулкан») та Варвара Лущик («Гуцулка Ксеня»). І те, що в Україні з’являються молоді таланти, дійсно радує та вселяє надію у відродження українського кінематографа.

30.04.2020
об 10:37