Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Головний меседж фільму «Тільки диво»: сім’я – це головне

18.07.2019
об 17:37

Казкове містечко в Буковелі, костюми від Айни Гассе, музичний супровід у виконанні Іларії, Lama і симфонічного оркестру – це все про фентезійний фільм «Тільки диво». Повнометражна стрічка режисерки та сценаристки Олени Каретник, яку підтримало Держкіно, виходить у прокат 19 грудня 2019 року, адже саме в день Святого Миколая всі ми очікуємо див і подарунків. Творці фільму обіцяють розкрити таємницю: що саме потрібно робити для того, щоб відбувалися справжні дива. Про основні меседжі кінокартини, перспективи кіно для сімейного перегляду в Україні, відбір акторів та плани з міжнародного кінопрокату спеціально для VGL cinema розповіла Олена Каретник.

ОЛЕНА КАРЕТНИК
продюсерка, режисерка та сценаристка стрічки «Тільки Диво»

– «Тільки Диво» – кіно для сімейного перегляду. Які основні меседжі Ви спрямовуєте на дітей, а які на дорослих?
– «Тільки Диво» розрахований на сімейну аудиторію, і ми б хотіли, щоб фільм дивилися всією родиною – з бабусями, дідусями, кумами й друзями, щоб це був такий святковий похід у кіно. У фільмі є персонажі всіх вікових категорій. Наприклад, кумедна стара няня Муся й дядечко Жорж, у якого складні стосунки з родиною, багато дітей різного віку, які й бешкетують, і здатні на справжні величні вчинки. У нас захоплюючі пригоди, вишукані костюми, загадкові тварини і… Святий Миколай. Тобто повний спектр того, що робить фільм змістовним і цікавим для будь-якого віку.
Але головне, що історія змушує хвилюватися й не відпускає ні на хвилину. За сюжетом, юнаку Северину потрібно врятувати батька, і на це в нього є лише три дні. Потрапляючи разом із хлопцем у вир подій, глядач щиро хвилюється за його родину. Отже, наш основний меседж, що сім’я – це головне. Любов до близьких, до дітей, до сім'ї – на цих начебто простих речах тримається світ. І фільмів, які нагадують про такі цінності, не так уже й багато.
У стрічці «Тільки Диво» можна й посміятися, і поспівчувати, і поплескати в долоні від милих, теплих картин різдвяних свят у сімейному колі та зворушливих зізнань у коханні. Зрештою, любов – велика і безмежна, і саме вона рятує світ.
 

– Що, на Ваш погляд, найголовніше для сімейного кіно – тема, сюжет, подача, цінності? І як Ви оцінюєте перспективи розвитку цього напрямку в Україні в цілому? Чому Ви обрали саме його?
– Для сімейного кіно всі названі складові важливі, але, думаю, насамперед треба доторкнутися до душевних струн глядача.
Після перегляду стрічки фокус-групою, який ми проводили, одна вже літня жінка розповіла, що пригадала, як разом з мамою загортала горішки у фольгу, щоб прикрашати ялинку. І вона казала про це із тремтінням у голосі й з таким щастям!.. Саме на теплі емоції, які глядач відчуватиме під час перегляду, ми й розраховуємо. У цьому сенсі це унікальне кіно.
У сімейних фільмів є важлива місія – об’єднувати родини, робити людей уважнішими один до одного. Адже світ занадто жорстокий…
Стосовно перспективи розвитку сімейного кіно в Україні, я відчуваю великий запит у глядача на нього, але творцям, як правило, цей жанр здається примітивним. Сценаристи й режисери хочуть бути надоригінальними, незрозумілими, або навпаки, поверховими й комедійними. Ніша казкового доброго кіно, на жаль, напівпорожня.
Особисто я люблю красивий світ, де панує любов, де добро перемагає. Такі картини не завжди побачиш крізь власне вікно. Мабуть, мені не вистачає цієї казки в житті, тому я її вигадую.

– Які основні вимоги були до акторів, які зіграли головних героїв? Розкажіть про співпрацю досвідчених і дебютантів.
– Саме за принципом краси ми й підбирали акторів у фільм. Вони мали бути, по-перше, не «серіальними», по-друге, красивими й виразними. Коли до нашого художника по костюмах Айни Гассе почали приходити актори на примірку, вона, заздалегідь прочитавши сценарій, з першого погляду розуміла, хто з персонажів прийшов.
Усі актори у фільмі – професіонали з великої літери, навіть юні виконавці головних ролей уже мають досвід гри в дитячих театрах, студіях. В епізодах і масових сценах задіяні мешканці Івано-Франківської області, де відбувалися зйомки: їхні образи дуже натуральні. Мені взагалі хотілося, щоб глядач повірив усьому, що бачить на екрані. Принаймні на знімальному майданчику все було дуже по-справжньому. Не можу не згадати фінальну сцену, де юні актори Северин і Софія мали зіграти перший поцілунок. Ми хотіли зняти це з першого дубля, бо вони летіли в повітрі на підвісному мості, який тримали й розхитували два десятки постановників. Тобто сцена важка фізично, купа людей навколо... І наші герої так правдиво поцілувалися, що вся доросла група змахувала сльози від зворушливості моменту. Мабуть, усі згадали свій перший поцілунок...
 

– Реліз «Тільки Дива» виходить поруч із «Зоряними війнами». Чи не лякає Вас таке сусідство? Як би Ви сформулювали, чому глядачеві обов'язково потрібно подивитися саме Вашу стрічку?
– Події фільму відбуваються напередодні свята Миколая. Цей таємничий персонаж приходить і до героїв фільму – несподівано і дуже вчасно. Тож, думаю, жодні «Зоряні війни» Святому Миколаю не завадять (посміхається).
Для України святкування цього дня – особлива традиція. Батьки думають, як його провести з дітьми, що подарувати? Ми пропонуємо подарувати добре кіно. До того ж стрічка розкриє таємницю: що саме треба робити для того, щоб відбувалися справжні ДИВА.
 

– Де, окрім України, можна буде подивитися фільм? Чи вже є домовленості про міжнародний прокат?
– «Тільки Диво» тепло сприймали світові дистриб'ютори на Каннському Кіноринку цього травня. Вони були вражені, що в Україні почали знімати таке позитивне кіно. Здавалося, до цього вони й не здогадувалися, що ми, українці, любимо свої родини, дітей, закохуємося, святкуємо Різдво й співаємо колискові… Уже є майже 20 домовленостей: фільм взяли в прокат Канада, Корея, європейські країни. Перемовини тривають.