Трейлери та відео
Популярні пости
Виклики минаючого року команди, що організовують кінофестивалі в Україні, долали по різному. Брак часу та нові дати не стали перешкодою для проведення багатьох культурних заходів. Замість травня, коли зазвичай проходить Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», подія відбулася наприкінці літа. Про перезавантаження фестивалю, гібридний формат, інсайти та досягнення розповів PR-директор КМКФ «Молодість» Гліб Родченков.
– Глібе, 2020 рік – це точка неповернення до старих форматів чи перевірка на стресостійкість організаторів і додаткові можливості для більш якісного аналізу аудиторії?
– Однозначно цей рік не є точкою неповернення. Справді були виклики для механізмів взаємодії кінофестивалю та глядача. Як і для будь-якої іншої події, яка потрапляє у визначення ‘trade fair’ чи культурних подій, це стало викликом, оскільки канали взаємодії з аудиторією були обмежені або повністю виключені пандемією. Стосується це не лише глядача, але і представників індустрії, оскільки фестиваль в першу чергу – це meeting point між професіоналами і різними секторами кіноринку, однак і цей нетворкінг та обмін був унеможливлений. Створення нової та сучасної онлайн-платформи кінофестивалю дійсно дозволило нам більш чітко зрозуміти українського глядача не лише у Києві, але і по всій Україні. Для «Молодості» 2020 рік став трансформаційним як через пандемію, так і у зв’язку з формування нової команди та менеджменту. Він для нас був викликом з подвійним навантаженням, і мені здається, ми впоралися.
– Які найбільші побоювання були під час адаптації фестивалю до умов 2020 року і чи справдилися вони в результаті?
– Після першого перенесення кінофестивалю з традиційних травневих дат на кінець серпня, звісно, очікування були не найбільш оптимістичні. Проте ми обрали вдалу дату, хоча рішення було максимально сміливе. Місяць пізніше і ми були б лише в онлайн-форматі. В той момент майже неможливо було передбачити, наскільки високою буде відвідуваність кінотеатрів під час кінофестивалю, враховуючи, що значна частина програми (прим. авт.: 90 з 264 фільмів, себто усі конкурсні стрічки) була доступна онлайн. Навіть попри це, дотримуючись умов карантинних обмежень, ми змогли зібрати аншлаги у київських залах.
– Яке найбільше досягнення вашої команди під час підготовки цьогорічного фестивалю?
– Ми стали фактично першим міжнародним кінофестивалем, який реалізував гібридний формат події, об’єднавши онлайн та офлайн активності. Ми змогли повернути глядачів у кінотеатри, а також у рекордно короткі строки реалізувати і забезпечити функціонування онлайн-платформи, та відтворити атмосферу фестивалю з кінотеатром під відкритим небом на локації «Арки Дружби народів». Найбільшим досягненням команди цьогоріч є ревіталізація «Молодості» у її новому вигляді, новому масштабі, нових комунікаціях та інноваційному форматі.
Дізнатися більше про проведення 49-го КМКФ «Молодість» в умовах карантинних обмежень, а також Docudays UA, Одеського міжнародного кінофестивалю, Wiz-Art та LINOLEUM можна буде під час онлайн-трансляції DOCU/PRO talk «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020». Трансляція відбудеться на нашому сайті, а також на онлайн-ресурсі DOCUSPACE та на Youtube-каналі Docudays UA 18 грудня о 19:00.
В очікуванні віртуальної події пропонуємо згадати, як пройшла церемонія відкриття цьогорічного кінофестивалю «Молодість».
28.08.2020
об 19:23
25.08.2020
об 15:29
25.08.2020
об 19:28
30.08.2020
об 12:07
26.08.2020
об 16:22
23.08.2020
об 14:17
24.08.2020
об 11:14
24.08.2020
об 17:57
05.12.2020
об 19:30