Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Гліб Родченков: «Для «Молодості» 2020 рік став трансформаційним»

14.12.2020
об 19:34
Автор: Дар'я Мирошниченко

Виклики минаючого року команди, що організовують кінофестивалі в Україні, долали по різному. Брак часу та нові дати не стали перешкодою для проведення багатьох культурних заходів. Замість травня, коли зазвичай проходить Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», подія відбулася наприкінці літа. Про перезавантаження фестивалю, гібридний формат, інсайти та досягнення розповів PR-директор КМКФ «Молодість» Гліб Родченков.

 

– Глібе, 2020 рік – це точка неповернення до старих форматів чи перевірка на стресостійкість організаторів і додаткові можливості для більш якісного аналізу аудиторії?

– Однозначно цей рік не є точкою неповернення. Справді були виклики для механізмів взаємодії кінофестивалю та глядача. Як і для будь-якої іншої події, яка потрапляє у визначення ‘trade fair’ чи культурних подій, це стало викликом, оскільки канали взаємодії з аудиторією були обмежені або повністю виключені пандемією. Стосується це не лише глядача, але і представників індустрії, оскільки фестиваль в першу чергу – це meeting point між професіоналами і різними секторами кіноринку, однак і цей нетворкінг та обмін був унеможливлений. Створення нової та сучасної онлайн-платформи кінофестивалю дійсно дозволило нам більш чітко зрозуміти українського глядача не лише у Києві, але і по всій Україні. Для «Молодості» 2020 рік став трансформаційним як через пандемію, так і у зв’язку з формування нової команди та менеджменту. Він для нас був викликом з подвійним навантаженням, і мені здається, ми впоралися.

 

– Які найбільші побоювання були під час адаптації фестивалю до умов 2020 року і чи справдилися вони в результаті?

– Після першого перенесення кінофестивалю з традиційних травневих дат на  кінець серпня, звісно, очікування були не найбільш оптимістичні. Проте ми обрали вдалу дату, хоча рішення було максимально сміливе. Місяць пізніше і ми були б лише в онлайн-форматі. В той момент майже неможливо було передбачити, наскільки високою буде відвідуваність кінотеатрів під час кінофестивалю, враховуючи, що значна частина програми (прим. авт.: 90 з 264 фільмів, себто усі конкурсні стрічки) була доступна онлайн.  Навіть попри це, дотримуючись умов карантинних обмежень, ми змогли зібрати аншлаги у київських залах.

 

– Яке найбільше досягнення вашої команди під час підготовки цьогорічного фестивалю?

– Ми стали фактично першим міжнародним кінофестивалем, який реалізував гібридний формат події, об’єднавши онлайн та офлайн активності. Ми змогли повернути глядачів у кінотеатри, а також у рекордно короткі строки реалізувати і забезпечити функціонування онлайн-платформи, та відтворити атмосферу фестивалю з кінотеатром під відкритим небом на локації «Арки Дружби народів». Найбільшим досягненням команди цьогоріч є ревіталізація «Молодості» у її новому вигляді, новому масштабі, нових комунікаціях та інноваційному форматі.

 

Дізнатися більше про проведення 49-го КМКФ «Молодість» в умовах карантинних обмежень, а також Docudays UA, Одеського міжнародного кінофестивалю, Wiz-Art та LINOLEUM можна буде під час онлайн-трансляції DOCU/PRO talk «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020». Трансляція відбудеться на нашому сайті, а також на онлайн-ресурсі DOCUSPACE та на Youtube-каналі Docudays UA 18 грудня о 19:00.

 

В очікуванні віртуальної події пропонуємо згадати, як пройшла церемонія відкриття цьогорічного кінофестивалю «Молодість».

Читайте також:

Події

Кіно буде: Цікавинки 49-го КМКФ «Молодість»

Ризики, пов’язані з карантинними обмеженнями, не зупинили організаторів 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», і вони все ж таки прийняли рішення зустрітися з глядачами в кінозалах «Жовтня», Будинку кіно, KINO42, у імпровізованому театрі просто неба біля Арки Дружби Народів та в просторі Fedoriv Hub. Тиждень кіно та освітніх програм у Майстерні талантів промайнув непомітно. За крок до фіналу цьогорічної історії кіноподії ми вирішили передати своїм читачам трохи фестивальної атмосфери.

28.08.2020
об 19:23

Новини

КМКФ «Молодість»: Міжнародний конкурс повнометражних фільмів

Сьогодні, 25 серпня, на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» розпочались покази повнометражних фільмів, що увійшли до Міжнародної конкурсної програми. Загалом до списку увійшло 12 стрічок з різних країн світу.

25.08.2020
об 15:29

Новини

КМКФ «Молодість»: Національний конкурс короткометражних фільмів

Упродовж чотирьох днів журі дивитиметься й оцінюватиме фільми, які увійшли до Національного конкурсу короткометражних стрічок 49-го КМКФ «Молодість». До списку увійшло 24 кінопроєкти. Пропонуємо ознайомитися зі списком, адже ці та інші фільми можна дивитися онлайн та голосувати, аби допомогти організаторам кінофестивалю визначитись з Призом глядацьких симпатій.

25.08.2020
об 19:28

Події

КМКФ «Молодість»: Скіфські олені знайшли своїх володарів

Вчора, 29 серпня, під Аркою Дружби народів відбулась Церемонія нагородження 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

30.08.2020
об 12:07

Новини

КМКФ «Молодість»: Розмаїття конкурсної програми Sunny Bunny

Триває 49-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість». Журі конкурсної програми «Сонячний зайчик»/Sunny Bunny ізраїльський режисер Яір Гохнер, український арт-менеджер Іван Козленко та українська режисерка Надія Парфан оцінюють 13 фільмів про ЛҐБТ, які також можна безкоштовно подивитися онлайн на сайті КМКФ «Молодість». Аби легше було обрати фільм до перегляду, ми вирішили познайомити вас з сюжетами стрічок, які увійшли до цьогорічної програми.

26.08.2020
об 16:22

Новини

КМКФ «Молодість»: Прем’єра документального фільму «Поїзд «Київ-Війна»

У День державного прапора, 23 серпня, на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» відбудеться прем’єрний показ документального фільму Корнія Грицюка «Поїзд «Київ-Війна». Стрчку показуватимуть у кінотеатрі «Жовтень» о 19:00.

23.08.2020
об 14:17

Новини

КМКФ «Молодість» закриють українським документальним фільмом

49-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» закриватиме стрічка-переможець фестивалю Sundance. Український документальний фільм, що розповідає про події на Сході України «Земля блакитна, ніби апельсин», демонструватиметься стрічка у кінотеатрі під Аркою Дружби Народів.

24.08.2020
об 11:14

Новини

Українські прем'єри: На КМКФ «Молодість» презентують фільм Романа Балаяна

Сьогодні, 24 серпня, о 19:00 відбудеться прем'єра мелодрами «Ми є. Ми поруч» режисера Романа Балаяна. Головні ролі у фільмі виконали Ахтем Сеітаблаєв та Катерина Молчанова.

24.08.2020
об 17:57

Статті

Волонтерство на кінофестивалі: Як це відбувається?

Сьогодні в світі відзначається День волонтера. 5 грудня говорять про тих людей, чиї очі горять, а серця наповнені неймовірною любов’ю, якої вистачає на всіх і все, за що тільки вони не беруться. Яскраві, талановиті, а головне – спраглі сил та енергії особистості стоять на варті соціального розвитку й велика кількість культурних подій не може обійтися без їхньої посильної допомоги. Волонтери допомагають багато і з задоволенням ось, наприклад, як цьогорічні помічники 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Про те, чому вони з року в рік повертаються до своїх обов’язків та який спектр емоцій переживають молоді люди розповіли колумністці VGL cinema, яка теж долучилася до волонтерського підрозділу заходу.

05.12.2020
об 19:30