Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Дмитро Мінзянов: «Ми обираємо теми з чітко вираженим українським характером»

09.09.2021
об 11:05

Нестандартні сюжети, іронія, нові для українського ринку жанри та підтримка молодих режисерів – усе це про кіно від Kristi Films, яка є партнером міжнародної компанії Star Media. Зняті ними за 5 років фільми – короткометражні «Порядна львівська пані», «Випуск’97», Mia Donna, повнометражні «Погані дороги», «Безславні кріпаки» та інші – уже завоювали і професійні відзнаки, і прихильність глядачів. А «Погані дороги», тріумфувавши на низці кінофестивалів, цього року отримали ще й головну нагороду українських кінематографістів – «Золоту Дзиґу». Про те, як у се починалось, партнерство зі Star Media, розвиток компанії та нові фільми «Королі репу» і « Дон Жуан із Жашкова», які готуються до виходу на великі екрани, VGL Cinema поспілкувався з керівником кінокомпанії Kristi Films Дмитром Мінзяновим.

– Кінопродакшн Kristi Films цього року святкує 5-тирічний ювілей. Розкажіть, із чого все починалося та про сьогоднішню стратегію розвитку компанії.

– Мій батько – Юрій Мінзянов, ще працюючи в компанії Star Media, мав хобі: допомагав режисерам робити перші кроки в кіно. І став продюсером низки доволі успішних короткометражних фільмів Павла Острікова, Марисі Нікітюк, Катерини Горностай та інших режисерів. Наприклад, їхня спільна із Павлом Остріковим стрічка «Випуск’97» стала найкращим короткометражним фільмом на Одеському кінофестивалі, кінофестивалі «Молодість», отримала приз молодіжного журі на 70-му Міжнародному кінофестивалі в Локарно, премію «Золота Дзиґа» в номінації «Найкращий ігровий короткометражний фільм» та інші знакові нагороди. Потім теж успішні Golden love, Mia Donna... Тож захоплення допомагати дебютантам цілком логічно перейшло в професійну площину – створення продакшн-компанії, яка б займалася не лише короткометражними фільмами, а й повнометражним кіно. Так з’явилася Kristi Films, створена в партнерстві зі Star Media. І низка фільмів, у яких ми експериментували із жанрами, обирали теми з чітко вираженим українським характером. І саме такі пріоритети в роботі ми будемо сповідувати й надалі.

Кадри з фільму "Погані дороги"

– Повнометражний дебют Наталії Ворожбит «Погані дороги» – най- успішніший фільм компанії за кількістю нагород. Чи задоволені ви його прокатною історією?

– Дистриб’ютор цього фільму «Артхаус Трафік» добре відпрацював промокампанію. Але є причини, через які ми не можемо похвалитися великою касою. По-перше, через хвилі локдаунів дата релізу кілька разів змінювалась. Потім вихід у прокат припав на Великодні свята, коли ще й пригріло сонечко: зрозуміло, що люди обирали не кінозали, а час на свіжому повітрі. Ну і традиційно, українська аудиторія складно реагує на фестивальне кіно (є безліч таких прикладів і в наших колег), тож у певному сенсі результат був передбачуваним. Але колекція нагород усе ж говорить сама за себе: 13 статуеток «Золотої Дзиґи», отримані цього року, – рекорд за час існування премії. Фільм відзначили на «Берлінале» та інших фестивалях. Тож можна констатувати, що він знайшов відгук у глядача і здобув професійне визнання. 

Кадри з фільму "Королі репу"

– На ОМКФ відбудеться прем’єра вашого нового фільму «Королі репу». Роботу над ним починав ще Юрій Мінзянов, і він із захопленням розповідав, що його вразив сценарій.  

– Насправді в «Королів репу» три рівноправних продюсери – я, Юрій Мінзянов і Влад Ряшин. Мій батько любив і віддавався кожному проєкту, який розробляв. «Королі репу» теж повністю його захопили, а сьогодні, коли виробництво завершене, я можу констатувати, що це один із найулюбленіших моїх фільмів. На стадії постпродакшну, коли доводилося затверджувати той чи інший фрагмент, я не міг відірватися, переглядаючи фільм знову й знову (посміхається). У принципі, з назви зрозуміло, що кіно розраховане на молодіжну аудиторію. Це сучасна історія, яка є близькою нашому глядачеві. Події розгортаються в реаліях сільського життя: двоє хлопців мріють досягти успіху та творчої реалізації, пишуть музику та не досить вдалі тексти до своїх перших хітів, а гонитва за легкими грошима вплутує одного з них у кримінальну історію. Фільм музичний, у ньому використано понад 40 треків.

Але за жанром – драматичний, змушує замислитися, як легко в цьому житті звернути на хибний шлях. Тож це музична драма, і такого жанру український глядач ще не бачив.

Кадр із фільму "Дон Жуан із Жашкова"

– Ваш кінопродакшн завершив ще один повнометражний фільм – «Дон Жуан із Жашкова». Яку із цих двох стрічок глядач побачить першою? 

– Наразі в нас немає чіткого графіка релізів. «Дон Жуан із Жашкова» – це новорічна комедія, тому логічно було б показати її взимку в період свят. «Королів репу» хотілося б випустити в прокат раніше, наприклад восени. Однак ми не впевнені, що саме так і буде, адже за час карантину в кінотеатрах утворився справжній «затор» із фільмів. Сучасне українське кіно, на жаль, ще не готове до гідної конкуренції з великою кількістю голлівудських стрічок, тому вітчизняним кіновиробникам доводиться вичікувати. Отже, тільки-но з’явиться приваблива дата – вийдемо до глядачів.  

Кадр із фільму "Безславні кріпаки"

– Знаю, що після «Поганих доріг» ви продовжуєте співпрацю з Наталею Ворожбит. Розкажіть про наступний проєкт: яким він буде, про що, чи відібрали вже акторів і локації?

– Це «Демони», фільм у жанрі містичної драми. Як говорить сама авторка: «Це історія про стосунки дуже різних її та його. Про їх особисту унікальну космічну систему, яку вони разом створили, про близькість і хімію, про нездатність домовитись, про любов і ненависть, про чорне та біле. Російське та українське в одному флаконі. Залите самогоном і ретельно збовтане». Ще триває кастинг, тож імена головних героїв, як і весь акторський склад, не розголошуємо. Фільмування відбудеться в декілька етапів: перший блок зйомок має розпочатися на межі серпня й вересня, потім осінньо-зимовий блок і ще декілька днів ближче до весни. Зніматимемо на Полтавщині. «Демони» – це фестивальне кіно, і зацікавлення ним уже виявляють Венеційський кінофестиваль, фестиваль у Локарно та інші престижні заходи. У нашій стратегії – і надалі втілювати оригінальні ідеї, розвиваючи напрями як фестивального кіно, яке просуває Україну на міжнародній арені, так і жанрового, розрахованого на інтереси широкої аудиторії.

 

У нашій стратегії – розвивати напрями як фестивального кіно, так і жанрового, розрахованого на інтереси широкої аудиторії.

 

Повну версію VGL cinema Vol. 34/35 читайте тут.

 

Читайте також:

Новини

Поради від Пекельного Шефа: Корисні снеки на перерву в школі

Перекус має бути корисним і чим швидше діти це затямлять, тим здоровішим виявиться їхне життя. Що покласти учням у ланч-бокс розповів Алекс Якутов, ба більше – Пекельний Шеф запевняє, що страву дитина їстиме із задоволенням.

01.09.2021
об 13:56

Інтерв'ю

Павло Сушко: «Наша мета – зробити Україну конкурентоспроможною на міжнародній кіноарені»

Наприкінці серпня 2021-го виповнюється два роки від заснування підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. За цей час підкомітет на чолі з рушієм його створення народним депутатом Павлом Сушком запровадив багато важливих ініціатив, які, зокрема, допомогли українській кіноіндустрії вистояти за часів пандемії й підвищити свою міжнародну конкурентоспроможність. Та це лише початок великої роботи.

31.08.2021
об 10:06

Новини

Олександр Рудинський: «Впевнений, що в наших акторів багато шансів проявити себе в міжнародних проєктах»

Олександр Рудинський – один з яскравих представників плеяди молодих українських акторів. У свої 25 років не лише став впізнаваним в Україні, але й спробував свої сили на європейському ринку. VGL cinema розпитав актора про те, як у йог о житті з’явилося акторство, найбільш знакові кіноролі, досвід участі в міжнародному серіалі та чого йому не вистачає на українському кіноринку.

08.09.2021
об 11:05