Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Дмитро Деркач: «70 % людей готові йти в кіно хоч завтра»

28.05.2020
об 17:36
Автор: Дар'я Мирошниченко

Мережа кінотеатрів «Планета кіно» за час карантину стала справжнім експертом у питанні: як розважити глядача, якому не можна виходити з дому. Розпочали з традиційних антикризових сертифікатів, які можна обміняти на квитки тільки-но кінотеатри запрацюють. Згодом разом з мобільним оператором Київстар влаштували кінопоказ на балконі у дворі одного з житлових комплексів Борисполя – це стало чудовим приводом не тільки нагадати про себе, а й попіклуватися про свого глядача – трохи розважити й нагадати, що треба залишатися вдома, аби карантин скоріше добіг кінця. Потім були цікаві онлайн-кіноквести. Так, кіномани виявили білі плями й склали короткі списки фільмів, які треба подивитися або передивитися. Крім того, власник мережі «Планета кіно» Дмитро Деркач почав виходити в прямі онлайн-ефіри з представниками кіноіндустрії, щоб поговорити на важливі теми, долучаючи до діалогу аудиторію. А ще запустили власну марку попкорну й провели опитування серед клієнтів, таким чином дізнавшись, як скоро глядачі готові повернутися до кінозалів, та давши змогу людям висловити свої думки стосовно заходів безпеки. У інтерв’ю VGL cinema власник мережі «Планета кіно» Дмитро Деркач розповів, що порадили клієнти та чи дослухатимуться до їхніх коментарів.

– Дмитре, «Планета кіно» провела опитування серед глядачів. Тож коли вони готові повертатися до кінозалів і за яких умов?

– Так, практично відразу мережа «Планета кіно» почала готуватися до того, як будемо відкриватися. Розуміючи, що на кінотеатри чекають певні обмеження, ми почали розробляти план дій і враховуючи, що психологічний стан людей зараз різний, ми вирішили провести опитування наших відвідувачів. Нам відповіло 8 тисяч підписників, з них приблизно 70 % людей готові йти в кіно хоч завтра, тобто ймовірність того, що вони прийдуть відразу після відкриття досить велика.

– Які питання ще були в анкетуванні?

– В анкетах ми запитували, по-перше, з якою ймовірністю люди пішли б у кіно, якби зняли карантин, з огляду на те, що гучних прем'єр поки що не має.

По-друге, нам було важливо знати думку клієнтів стосовно заходів безпеки й ми отримали величезну кількість відповідей, а також пропозицій. Якщо резюмувати обсяг наданої інформації, то найчастіше траплялися: дезінфекція крісел і загалом приміщень; режим масок, рукавичок  та щитків для співробітників кінотеатрів; провітрювання залів; принцип посадки в крісла; організація черг так, щоб уникнути скупчення людей; продаж попкорну. Над темою снеків і напоїв потрібно добре попрацювати, адже попкорн зазвичай продається відкритим і це в умовах сьогодення неприпустимо, а ще, як їсти й пити в масці (сміється). Ми припускаємо, що прийдуть люди, які захочуть купити попкорн. Так, ми можемо продавати його в закритому вигляді, але в залі може виникнути конфліктна ситуація. Поруч можуть опинитися люди, які будуть проти, щоб хтось під час перегляду фільму знімав маску.

Ще спілкування з клієнтами привернуло нашу увагу до такого важливого моменту, як сканування квитків. Зазвичай через контролерів проходять усі люди, які завітали в кінотеатр, і ми зрозуміли, що варто поміркувати над дистанційним контролем.

Загалом усі питання, які ми придумали і які надіслали глядачі, ми опрацьовуємо. Наразі в кожному кінотеатрі є напрямок завдань, за яким вони шукають рішення та тестують варіанти, щоб визначитися, з чим зрештою ми виходимо після карантину.

– Тобто мережа готова відкритися відразу, тільки-но дозволить Кабмін, чи все ж таки чекатимете осені або голлівудських прем'єр?

– Так, ми готові відкриватися, щойно нам дозволять. Особисто я вважаю, що початок липня – це хороший варіант. З 17 липня вже виходить у прокат «Тенет», дистриб’ютори поки що не скасовували цієї дати. Таким чином, якщо нам дозволять відкритися 1 липня, у нас буде можливість відпрацювати два тижні режим обмежень з невеликою кількістю глядачів. І це було б дуже правильно. Так, співробітники кінотеатрів зможуть втягнутися в процес і матимуть стратегії, аби повноцінно працювати в прем’єрні тижні «Тенета».

– А як же бути з репертуаром? Що показувати влітку?

– Сказати про те, що зовсім нічого показувати, теж не можу. Наприклад, за тиждень після «Тенету» виходить «Мулан». До того ж є заплановані прем'єри й фільми, які повинні були виходити під час карантину. Також можна показати стрічки, які вже були в прокаті, наразі це питання опрацьовуємо з дистриб'юторами. Тобто репертуар є і з ним можна працювати. Чесно кажучи, не поділяю думки колег, які вважають, що треба чекати осені. Так, є побоювання стосовно другої хвилі епідемії. Однак, як на мене, краще відкритися влітку, зменшити суми боргів і хоча б спробувати вийти в нуль, ніж накопичувати збитки. Можливо, відкритися й закритися знову – проблематично для тих кінотеатрів, які скоротили персонал. Ми ж зберегли свій штат і готові до роботи в режимі з певними обмеженнями.

– Аналітики прогнозують, що в найближчі п’ять років кінопрокат боротиметься з наслідками пандемії. Чи є в мережі «Планета кіно» план виходу з кризи?

– Зрозуміло, що є різні думки й різна аналітика. Так було завжди. Якщо подивитися на галузь онлайн-кінотеатрів, не можна сказати, що вони дуже піднялися за час пандемії. Так, у перші два тижні самоізоляції в онлай-платформ зросла кількість передплатників і переглядів. Але ж прибутки галузі не почали збільшуватися великими темпами. Наприклад, випустили в онлайн-прокат мультик «Тролі» і він зібрав лишень 90 млн доларів. У кінотеатрах він заробив би більше. Ще варто врахувати, що прем’єра вийшла, коли ми всі опинилися в унікальній ситуації – люди тільки пішли на карантин і з’явився тільки один фільм в онлайн-прокаті. Тобто це не можна вважати успіхом і я не бачу передумов для забуття офлайн-кінотеатрів. За час карантину всі ці онлайн-інструменти встигли набриднути, тож люди від них відпочиватимуть у кіно, кав’ярнях та інших улюблених місцях, коли це дозволять.

Стосовно кризових настроїв, можу сказати, що «Планета кіно» вийде на нормальний режим роботи й прибутку, от тільки питання: коли це станеться? Якщо не буде другої хвилі карантину, то, напевно, у листопаді-грудні. Якщо буде друга хвиля, щось прогнозувати складніше. Звісно, певний відсоток людей ще деякий час намагатиметься уникати публічних місць, та, якщо осінь буде не такою, як весна, за півроку люди про все це забудуть і шукатимуть емоційного, швидкого та доступного відпочинку.

Кіноіндустрія переживе цю історію без кардинальних змін, і кінотеатри запрацюють. Головне, щоб було що показувати, адже криза контенту ще попереду. Однак у найближчий час на нас чекає період відтермінованих прем’єр і звичний режим роботи.

Читайте також:

Інтерв'ю

Олена Каретник: «Глядач ще побачить «Тільки Диво» у кінотеатрах України»

Днями пригодницький фільм «Тільки Диво» режисерки та сценаристки Олени Каретник отримав нагороду «За краще візуальне рішення та операторську роботу» на Міжнародному кінофестивалі для дітей та юнацтва WonderFest/Festivalul Filmului pentru Copii și Tineret WonderFest. Також восени 2019 року казкове фентезі відзначили  спеціальним призом журі «За затвердження  сімейних та християнських цінностей» на Міжнародному фестивалі дитячо-юнацьких фільмів «Ролан», що відбувся у Вірменії. Українське диво помічають за кордоном і цілком заслужено виділяють концепт кінокартини. VGL cinema поцікавився в Олени Каретник подальшою долею фільму. На які фестивалі поїде «Тільки Диво» та чи вийде у повторний прокат?

25.05.2020
об 18:43

Новини

Сергій Зленко: «Глядача під час карантину методично відучали від походу в кінотеатри»

Затамувавши подих глядачі, власники й керівники кінотеатрів, а також дистриб'ютори слідкують за світовими новинами, що стосуються відкриття кінозалів. У кожної із цих категорій людей є свої підстави для такої уваги. VGL cinema продовжує цікавитись у вітчизняних представників кіноіндустрії стосовно ситуації навколо українських кінотеатрів.

26.05.2020
об 18:56

Крістофер Нолан: «При виробництві «Тенета» розбити справжній Боїнг 747 було дешевше, ніж використовувати CG»
Новини

Крістофер Нолан: «При виробництві «Тенета» розбити справжній Боїнг 747 було дешевше, ніж використовувати CG»

Майбутній шпигунський трилер Крістофера Нолана «Тенет» обіцяє бути справді кінематографічним видовищем. І це майже все, що ми про нього знаємо. Екшн,  багатий на спецефекти, на преслідування на воді й на суші, багато бійок і стрілянини та надзвичайних здібностей. Але є одна річ, яка викликає здивування – виявилося, що  для сцени з літаком його краще придбати, ніж використовувати спецефекти комп’ютерної графіки, пише TotalFilm.

27.05.2020
об 16:47